Přejít k hlavnímu obsahu

Buďte naboso

Info ikona

Už jste se setkali s názvem tzv. bosé obuvi? Společnost VIVOBAREFOOT šíří osvětu o zdravém obutí po celém světě. V České republice se se 40 000 prodanými páry ročně v přepočtu prodaných párů na obyvatele řadí k nejlépe prodávajícím zemím. Tento počet jen dokládá stále se zvyšující zájem Čechů o opravdovou funkci bot, ve kterých chodí a tráví dlouhé hodiny.

Následujte své nohy, ne módní trendy

To je jeden ze sloganů, který nabádá, abychom přemýšleli o naší obuvi. Vzhled je jedna věc, funkčnost druhá. V posledních stoletích udávají trendy obuvi směr natolik, že pomalu ale jistě ztrácíme představu o tom, jak by mělo zdravé chodidlo vypadat. Netradiční tvary bot se považují za vrchol módy a získávají na oblibě. Výsledek? Naše nohy trpí a s ním i celé tělo.

Svoboda pro vaše chodidla

Nohy mají stejný počet nervových zakončení jako ruce. Pečujete-li o ruce, proč ne o svoje nohy? Značka VIVOBAREFOOT vyrábí bosou tzv. barefootovou obuv, jejímž smyslem je simulovat chůzi naboso. Barefootová obuv má anatomický tvar chodidla, nulovou podporu nožní klenby a nulový sklonu mezi patou a špičkou, a tak se mohou chodidla svobodně pohybovat tak, jak je jim přirozené. Ultratenká oděruodolná podrážka zaručí maximální smyslovou zpětnou vazbu a díky tvaru a dokonalé ohebnosti modely poskytnou svobodu pro vaše chodidla po celý den

Info ikona

 

V České republice značka působí od roku 2009, kdy jí začal distribuovat po domluvě se zakladateli současný výhradní distributor Kamil Vedral. Obuv pro každodenní nošení, na běh, do přírody či pro děti si v České republice pořídíte v pěti kamenných concept storech, v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni a v Ostravě, kde společnost nový obchod otevřela počátkem června. Interiéry poboček jsou tvořeny maximálně udržitelně a otiskují se v nich tak hodnoty společnosti.

Udržitelnost – to je to, oč tu běží

Jedním z hlavních pilířů britské inovátorské obuvnické společnosti je udržitelnost. Na ni klade důraz nejen ve vybavení svých obchodů, ale především ve výrobě. Boty jsou tak vyrobeny z recyklovaných i recyklovatelných materiálů, jako jsou bavlněné plátno nebo PET lahve, kvalitních přírodních materiálů, z nichž nejzajímavější je prvotřídní kůže Pittards® Wild Hide z volně chovaného skotu, který se na obuvi projevuje přirozeným zjizvením. Dále si zákazníci mohou vybrat modely z pěny BLOOM z vodních řas a jiných rostlinných složek. Výrobní procesy probíhají s minimálním dopadem na životní prostředí s důrazem na funkčnost, komfort a kvalitu.

Podívejte se do naší galerie, jak unikátní boty vypadají: 

Naboso