Přejít k hlavnímu obsahu

Přivítejte sluníčko, ale nezapomínejte se proti němu chránit

Info ikona
Ochrana před sluncem

Zima byla nekonečná, a ještě pořád si s námi pohrává. Jisté ale je, že brzy to do svých rukou vezme jaro a my konečně budeme moci trávit více času venku. A to potřebujeme všichni jako sůl.

Těšíte se také na sluníčko? K životu ho nezbytně potřebujeme. Dodává nám důležitý vitamin D, který má obrovský vliv na naše cévy, mozek, imunitu i nervy. Kdo by neměl rád sluníčkem prozářený den?

Paprsky ano, ale s rozumem

Jenže stejně jako se slunci potřebujeme vystavovat, musíme se mu také bránit. Respektive chránit naši pleť před spálením a to správně zvolenými přípravky s SPF proti slunečnímu záření. Ty jsou prevencí proti rakovině kůže, zamezují rychlejšímu stárnutí pleti, vzniku pigmentových skvrn a také vysušování.

Pod zkratkou SPF se skrývá anglický výraz Sun Protection Factor – tedy ochranný faktor proti slunečnímu záření. Čím vyšší SPF je, tím delší je ochrana proti záření. Těch na nás působí hned několik, všechny pronikají hluboko do pokožky. Spektrum slunečního záření se skládá z UVA, UVB, viditelného světla a infračerveného světla. Velmi škodlivé je pro nás zejména UVA záření, které tvoří naprostou většinu ultrafialového (UV) záření dopadajícího na zemský povrch.

Na počasí nezáleží

Aby ochranný faktor fungoval tak, jak má, je třeba sáhnout po kvalitních přípravcích, ale také je správně používat. Mazat bychom se měli ideálně každé dvě hodiny, pokud sportujeme nebo třeba plaveme je třeba aplikaci pravidelně opakovat.

Nanést krém je potřeba nejen na obličej, ale také krk a dekolt. Po krému s ochranným faktorem bychom měli sáhnout každý den v roce, tedy i v zimě a na podzim, i když je venku zataženo a ošklivo. Udělejte proto z používání krémů s SPF denní rutinu a aplikujte krém s dostatečným předstihem před tím, než se sluníčku vystavíte.

Pryč s pigmentovými skvrnami

Pleťový krém na opalování Luminous630 OF 50+ má patentované složení, obsahuje totiž látku Luminous630, která bojuje proti pigmentovým skvrnám. Pigmentaci vyrovná, zabraňuje vzniku nových skvrn způsobených slunečním zářením a chrání před UVA/UVB zářením. Krém má velmi lehké složení a pleť hydratuje. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, vitamín E a výtažky z lékořice, která působí jako silný antioxidant. Aktivuje pleti vlastní obranný mechanismus a chrání tak buňky před oxidačním stresem. Na pleti nezanechává mastný film.

Info ikona
Nivea Luminous630

Pro každý typ pleti

Lehký pleťový krém na opalování NIVEA Derma Skin Clear OF 50+ obsahuje prospěšné látky jako například výtažky z lékořice a niacinamide. Výtažky z lékořice, silný přírodní antioxidant, aktivuje pleti vlastní obranný mechanismus a chrání pleťové buňky před oxidačním stresem, který je jedním z důvodů předčasného stárnutí pleti. Složení s anti-blemish komplexem navíc absorbuje přebytečný maz pokožky, neucpává póry a zabraňuje vzniku nedokonalostí. Je vhodný pro normální pleť, mastnou pleť se sklonem k nedokonalostem, ale také pro tu citlivou. Je možné ho použít i na oblast kolem očí. Po pravidelném používání je pleť hydratovaná a viditelně zdravě vypadající.

Info ikona
Nivea Derma Skin Clear

Ochrana před alergiemi

Kdo z nás má citlivou pleť, dobře ví, že je třeba pečlivě volit ochranný krém. Pleťový krém na opalování Nivea Sensitive OF 50 je správnou volbou. Má vysoký ochranný faktor a šetrné složení, vhodný je i jako ochrana před slunečními alergiemi a podrážděním. Hodí se pro každodenní použití a nanést ho můžete už ráno pod make-up. Nezanechává na obličeji nepříjemný film, naopak se velmi dobře vstřebává, zároveň však nabízí vysokou ochranu. Najdete v něm výtažky z lékořice, která funguje jako silný antioxidant a pomáhá pleti aktivovat vlastní obranný mechanismus.

Info ikona
Nivea Sensitive

Stop vráskám

Proti slunci i vráskám zároveň působí pleťový krém na opalování Nivea Q10 OF 50. Sluneční paprsky se totiž podílejí na vzniku jemných linek, vrásek a pigmentových skvrn. Krém obsahuje koenzym Q10, silný přírodní antioxidant a je určen pro normální až suchou pleť. Plusem tohoto krému je, že je z 68 % biologicky rozložitelný, neobsahuje UV filtry, octinoxate, oxybenzone, octocrylene a je bez mikroplastů.

Info ikona
Nivea Anti-Age
Měření

Video: Matouš Vaněk
Muah: Soňa Šajdáková, Dagmar Kršková
Styling: Radka Sirková
Modelky: Alan M., Petra K. / Crush.models
Lokace: Vista Resort & Club Prague