Přejít k hlavnímu obsahu

Aloe vera: zázrak, který pomůže vlasům

Aloe vera – krásná sukulentní rostlina, kterou mnozí z nás pěstují, aniž by věděli, že mají doma v květináči hotovou lékárnu. Zjistěte, jak ji využít ve stravě, kosmetice nebo lékárenské péči.

Je až neuvěřitelné, jaké množství receptů a dobrých rad s aloe vera najdete na internetu. Jsou o zdravém životním stylu, domácí léčbě, výrobě produktů pro krásu a zdraví, a také plné lákavých receptů, které uzdravují a fascinují svými účinky.

Velký pomocník

Aloe vera má protiplísňové, protizánětlivé, antibakteriální a antivirové účinky, odstraňuje celulitidu, lupénku, kožní onemocnění, kožní záněty, ekzémy, pomáhá při léčbě omrzlin, popálenin, řezných ran a odřenin. Hotový zázrak! Zázračně působí i na poškozené vlasy. Jedním z produktů, který obsahuje aloe vera je i Garnier Fructis Aloe Vera Hair Food. Tento veganský produkt je bez silikonů a má za úkol vaše vlasy intenzivně hydratovat a regenerovat. Až 98 % přírodních ingrediencí naplní vlasy novou životní silou, obnoví je a daruje jim zářivý lesk. Regeneruje suché a lámavé vlasy.

Obklad z aloe vera

Aloe vera pomáhá na opary, akné, popáleniny, spálenou pokožku od sluníčka nebo bodnutí hmyzem. Můžete si pomoci doma vyrobenými obklady, především v letním období. Recept je jednoduchý. Stačí jen odříznout celý list, umýt a vždy čerstvý (tím získáte čerstvou šťávu) a přiložit na postižené místo. Po několika hodinách postup zopakujte. Díky těmto obkladům postižená místa bolí méně a hlavně se rychleji hojí.

Jak na sběr

Vždy odřízněte spodní list rostliny, ten se časem zacelí. List by měl být alespoň tři roky starý, takže pokud kupujete aloe, zeptejte se v obchodě na stáří rostliny. Pět dní před sběrem aloe vera nezalévejte. List podélně rozpůlte a lžičkou z něj vyberte gelovou vrstvu. Je důležité vyhnout se slupce, kvůli jejím dráždivým účinkům. Takto získaný čistý gel poté můžete aplikovat přímo na postižené místo na kůži nebo ho uchovat pro další vnitřní nebo vnější použití.