Přejít k hlavnímu obsahu

Řekněte to barvou. Jakou si vybrat?

Zvolit správnou barvu pro vaše vlasy není jednoduché. Proč v některých barvách vypadáte úchvatně, a jiné vás promění v šedou myšku? Možná jste brunetka, ale už jen o tón červenější hnědá vám nesedla. Nebo jste se místo zlaté blondýnky stala ledovou královnou.

Nezoufejte, někdy to prostě neklapne. Jediné, co potřebujete zjistit, než se pustíte do dalšího barvení, je podtón vaší pleti. Zkuste o tom přemýšlet jako o výběru make-upu nebo barevné kombinace oblečení. Pokud víte, že zelená nebo červená vám nikdy nesedla a růžovější odstín podkladové báze vám moc nelichotí, tak i s vlasy je to stejné.

Typ pleti můžeme rozdělit na dva podtóny: teplý a studený. Pokud je váš podtón teplý, měla byste volit z teplejších odstínů barev. Samozřejmě to neznamená, že byste se měla zaměřit jen na ty v měděných odstínech. Určitě nesáhnete vedle, když zkusíte teplou zlatou, medovou blond nebo kaštanově hnědou či tmavé, syté čokoládové barvy.

Pokud je podtón vaší pleti spíše studený, budou vám sedět zase studenější odstíny vlasů. To opět neznamená, že se musíte rozloučit se všemi červenými odstíny, ale volte je opatrněji a s rozmyslem. Barvy, které chladnějším podtónům lichotí, jsou popelavé či platinové blond a fialovější hnědé. V případě červené, zkuste například ty s chladnějším tónem raději než ty měděné.

Velký výběr těch nejúchvatnějších odstínů nabízí například permanentní barvy Excellence Creme od L’Oréal Paris. Jsou ideální pro ty, kteří si chtějí zachovat svůj přirozený tón. A navíc nabízí až 100 % krytí šedin.