Přejít k hlavnímu obsahu

Život a kariéra světové hvězdy vyhasly kvůli závislosti na drogách: Přečtěte si životní příběh Whitney Houston

V kinech momentálně běží film Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody. Tento snímek je oslavou nezapomenutelné Whitney Houston, jejíž hlas byl unikátní. Sama svůj talent vnímala jako dar od Boha. Pojďme se při této příležitosti připomenout životní příběh této úchvatné zpěvačky, který, bohužel, skončil tragicky.

Mládí a počátky kariéry

Již jako mladá dívka zpívala v gospelovém sboru své matky, zpěvačky Cissy Houston, kde vynikala svým talentem. Po večerech mladá Whitney zpívala po různých barech a nočních klubech, kde si jí všiml Clive Davis, hudební producent. Sám nazval Whitney jako „hlas generace”. Netrvalo dlouho, se začínající hvězdou podepsal smlouvu a kariéra mladé Whitney mohla začít. Zdálo se, že začínající hvězdu čeká zářná budoucnost.

Info ikona
Whitney Houston a Clive Davis
Mohlo by se vám líbit

Dětská herecká hvězda Amanda Bynes: Zářnou kariéru vystřídaly drogy, léčebna i zbavení svéprávnosti

Vzpomínáte si na sladkou a sympatickou dívku, která na přelomu 90. let zářila v Hollywoodských romantických komediích? Amanda Bynes tehdy byla na vrcholu slávy. Miláček Ameriky ale pozornost veřejnosti a médií dlouho nevydržela. Jak dnes vypadá?
svetzeny.cz

Hit za hitem a boření hudebních žebříčků

Nikoho nepřekvapilo, že dívka s takovým talentem, který Whitney měla, byla ve své branži téměř okamžitě úspěšná. První debutové album s názvem Whitney Houston vydala již v roce 1985. Na tomto albu se objevilo několik světoznámých hitů včetně písně „Saving All My Love For You”, za kterou získala svou první cenu Grammy. Časopis Rolling Stone dokonce zařadil toto album mezi 500 nejlepších alb všech dob.

O dva roky později vydala zpěvačka své druhé album s jednoduchým názvem „Whitney”. Druhé řadové album zpěvačky mělo téměř stejný úspěch jako album první. Objevilo se na něm opět několik světoznámých hitů, včetně taneční písně s názvem „I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me)”, za kterou dostala zpěvačka své druhé ocenění Grammy.

90. léta a Osobní Strážce

Snem Whitney Houston nebyl pouze úspěch v hudební branži. Toužila také po tom si zahrát ve filmu. Ostatně, byla to krásná, multitalentovaná žena. V roce 1992 dostala nabídku zahrát si ve filmu „Osobní Strážce” po boku Kevina Costnera. Filmový snímek se stal celosvětovým trhákem a Whitney se tak splnil její herecký sen. Spolu s filmem vyšel i soundtrack, který obsahuje šest zpěvaččiných písní jako jsou „I Have Nothing”, “I’m Every Woman” a nejznámější z nich „I Will Always Love You”. Album je nejprodávanějším soundtrackem na světě. Prodalo se více, než 44 milionů kusů.

Info ikona
Whitney Houston

Osobní život a boj se závislostmi

Ačkoliv byla Whitney nádhernou ženou plnou elánu, v partnerském životě velké štěstí neměla. V počátcích její kariéry byla sexuálně spojována se svou dlouholetou přítelkyní Robyn Crawford. Tehdy obě dívky spekulace médií vyvrátily, ovšem několik let po smrti Whitney je sama Robyn potvrdila. Je známo, že Robyn byla jedinou partnerkou ženského pohlaví, kterou Whitney měla, posléze se orientovala na muže. Byla spojována s několika známými muži, avšak její srdce si získal zpěvák Bobby Brown, se kterým v roce 1992 uzavřela manželský sňatek. V průběhu natáčení Osobního Strážce jednou potratila, nicméně v roce 1993 porodila jejich jedinou dceru, Bobbi Kristinu Brown.

V manželství s Bobby Brownem setrvala celých 14 let. Jejich vztah byl jako horská dráha, plný konfliktů a především drog. Ačkoliv se Whitney několikrát snažila své závislosti na omamných látkách zbavit, nikdy se jí to zcela nepovedlo. V roce 2002 v rozhovoru pro americkou televizní stanici veřejně přiznala, že užívá marihuanu, kokain, léky na předpis a holduje alkoholu.

Její životní styl a těžké závislosti se podepsaly i na jejím hlase, na který se vždy spoléhala. Její pěvecké výkony již vůbec neodpovídaly tomu, jak si je její nejvěrnější fanoušci pamatovali.

Info ikona
Whitney Houston
Mohlo by se vám líbit

Zemřela Wednesday ze slavné Addamsovy rodiny: Podlehla cévní mozkové příhodě

Lisa Loring, původní herečka Wednesday Addams, zemřela ve věku 64 let. Slavná herečka zemřela obklopena svojí rodinou a po celém světe na ni vzpomínají tisíce fanoušků. Lisa, která prodělala cévní mozkovou příhodu, byla nakonec odpojena od přístrojů poté, co byla 3 dny v kómatu.
svetzeny.cz

Tragický konec velké hvězdy

I přes to, že se Whitney snažila boj se svými závislostmi vyhrát, touha po omamných látkách byla silnější. V roce 2012 byla nalezena mrtvá ve vaně hotelového pokoje. Po téměř půl hodině oživování byla zpěvačka ve svých 48 letech prohlášena za mrtvou. Příčinou smrti bylo utopení kvůli selhání srdce v důsledku předávkování kokainem a dalších omamných látek.

Fakt, ze kterého jde mráz po zádech je ten, že o tři roky později byla ve vaně v bezvědomí nalezena i její dcerka, Bobbi Kristina Brown. V její krvi byla nalezena kombinace několika toxických látek spolu s léky proti úzkostem.

Bobbi Kristina byla další půlrok v kómatu, svůj boj o život nakonec ale prohrála. Dívce bylo pouhých 22 let.

Zdroj článku