Přejít k hlavnímu obsahu

Rozkošný chlapec z filmu Zachraňte Willyho není žádným svatouškem: Jason James Richter byl obviněn z domácího násílí

Info ikona
willi

Doják Zachraňte Willyho ani po letech nezanechá oko suché. Kdo by si nepamatoval hlavního hrdinu, modrookého rozkošného chlapečka, který se snaží zachránit nádhernou kosatku? Člověk by si řekl, že z něj musí vyrůst pan Božský, ale opak je pravdou. Jason James Richter má už jednou nohou nakročeno mezi vězeňské živly.

Jedním z největších filmů 90. let byl snímek Zachraňte Williho, který je o chlapci jménem Jesse, který se spřátelí s kosatkou jménem Willy a osvobodí ji ze zajetí. Ve filmu si zahrál Jason James Richter svou vůbec první roli a do kin byl tento snímek uveden, když mu bylo pouhých 13 let. Stejně jako u mnoha jiných dětských hvězd se i Richterův život v průběhu let měnil. Střídal herectví a dostával se na titulní stránky novin kvůli některým znepokojivým zprávám. Stále nejznámějším hercem však zůstává díky účinkování ve všech třech dílech Zachraňte Williho.

Moderátor pořadu Věřte, nevěřte: Začínal jako pohledný zloduch v telenovelách. Podívejte se, jak vypadá dnes

svetzeny.cz

Po ukončení herecké kariéry se Richter věnoval hudbě. Hrál na kytaru a účinkoval v různých kapelách, mimo jiné v kapele Fermata, díky níž jezdil po celé zemi. „Krásná zkušenost pro mě byla ta nezávislost,“ řekl deníku The Daily Beast. „Nikdo se nestaral o to, že jsem kluk ze zachraňte Williho. Nejste v nějakém moudrém světě fantazie. Byl jsem prostě jeden z těch kluků. Šlo jen o to, jestli je tvoje hudba dobrá.“

Richter se k herectví vrátil v roce 2009, kdy se objevil v seriálu Bones. Od té doby se objevil také v seriálu Myšlenky zločince. V seriálech Podezřelé chování a Poslední běsnění hrál pouze malé role. Richter také napsal, režíroval a hrál v krátkém filmu z roku 2013 s názvem The Quiet Loud.

Z herce se stal domácí násilník

V roce 2018 se Richter dostal na titulní stránky novin, protože byl zatčen kvůli domácímu násilí a vandalismu. Obvinění vyplynulo z hádky s jeho tehdejší přítelkyní. Obvinění z domácího násilí bylo zamítnuto a Richter veškerá obvinění z fyzického útoku popřel. 

Jeho tehdejší přítelkyně vypověděla, že se za ní prý herec zuřivě dobýval do ložnice a pak ji odtáhl do obývacího pokoje. Nenechala si to líbit a o pár hodin později vše vypověděla na místní policejní stanici. Policie si pro Richtera hned jela a odvedla ho do vazby. Ten však popřel, že by hádka přešla ve fyzické napadání. Slovo proti slovu. Herec byl obviněn z vandalismu a domácího násilí. Po dvou nocích ve vězení ho pustili na kauci ve výši skoro půl milionu korun.

 

Po dohodě bylo obvinění z domácího násilí staženo a herec byl uznán vinným pouze z vandalismu. To mu vyneslo 4 dny ve vězení a podmínku na 36 měsíců. Navíc se musí zúčastnit léčebného programu pro pachatele domácího násilí, aby usměrnil svůj výbušný temperament, a musí sáhnout hluboko do peněženky, aby odškodnil svou partnerku za duševní újmu, kterou jí způsobil. 

Zdroj článku