Přejít k hlavnímu obsahu

8 nej evropských hudebních festivalů

Nic nekřičí létem tolik jako hudební festivaly, kterými se to do podzimu v Evropě jen hemží. Vyrazte na jeden z nich, věřte, že nebudete litovat. Stačí si jen vybrat podle lokality a žánru hudby, kterou máte rádi.

Na třídenní Sonar festival (16.–18. 6.) na barcelonském náměstí Plaza de España ročně zamíří přes 80 tisíc milovníků elektronické hudby. A není se čemu divit. I letošní line-up bude skvělý, kromě slavných kapel zde vystoupí i začínající DJs.

Sedm dní a nocí hudebního opojení na vás čeká na ostrově Óbudai-Sziget na Dunaji. I letos bude budapešťský Sziget (10.–17. 8.) bojovat o prvenství na žebříčku nejlepších hudebních festivalů v Evropě. A pomoct by mu mělo hvězdné obsazení hudebních velikánů, mezi nimiž se objeví Rihanna, Muse, Sia, David Guetta i Bastille.

websize_budapest_3_foto_sziget_hu_sandor_csudai

Už téměř 140 let se milovníci opery a klasické hudby sjíždějí do Německa, aby se zúčastnili mnichovského Opera festivalu (19. 6. – 31. 7.) s bohatou historií a ojedinělým programem. Centrem všeho dění se stane Divadlo prince regenta.

Jeden z největších festivalů, který Francie pořádá, si každoročně nenechají ujít popové a rockové kapely, od nováčků v hudební branži až po velké hvězdy. Pět pódií uprostřed parků a koncert Iggyho Popa či skupiny Foals – takový bude pařížský Rock en Seine (26.–28. 8.).

Na mnichovském Tollwood festivalu (29. 6. – 24. 7.) máte příležitost zúčastnit se her, vystoupení a koncertů zdarma nebo za nízké vstupné. Akce láká i na své zelené fórum, kde si návštěvníci mohou svobodně předávat názory na environmentální témata. Mezi čestnými hosty, kteří zde také vystoupí, se objeví jména jako Deep Purple, Anastacia, Jamie Cullum a Rea Garvey.

Už od roku 1979 je pravidelně první červencový pátek v Kodani oficiálně zahájen desetidenním jazzovým festivalem (1.–10. 7.). Dějištěm mnoha koncertů budou bary, kavárny, parky, a dokonce i přístav.

Hudební festival Woods v Amsterdamu (26.–27. 8.) má styl, který mu dodává lesní prostředí. Pod stromy si můžete nejen odpočinout, ale také vychutnat kulinářské speciality, a to během poslechu alternativního rocku.

Berlínský festival Lollapalooza (10.–11. 9.) zaznamenal loni velký úspěch, a tak se i letos vrací na místo činu. Na letišti Tempelhof zahrají Radiohead, Kings Of Leon, Lana del Rey a mnoho dalších.

websize_lollapalooza_berlin_2015_photo_matias_altbach_www_lollapaloozade_com

Do všech metropolí, kde se festivaly uskuteční, jezdí autobusy Eurolines. Informace ohledně cen a délky spojů najdete zde.