Přejít k hlavnímu obsahu

Petr Novotný po zdravotních problémech znovu ve společnosti: Bavič původně nevěřil, že se toho dožije!

Herec a komik Petr Novotný se před několika lety stáhl z veřejného života. Překonal několik vážných zdravotních problémů. Navíc před pár měsíci oslavil své 75. narozeniny, které nevěřil, že si ještě užije. Tento měsíc udělal výjimku a znovu zavítal do společnosti. Bavič je tak zřejmě znovu ve své kůži.

Petr Novotný se narodil 6. srpna 1947 v Olomouci. Studoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Svou moderátorskou kariéru zahájil nejprve jako konferenciér hudební skupiny Greenhorns. Poté dlouhá léta působil jako konferenciér hudební skupiny Fešáci, se kterou spolupracuje dodnes.

Mohlo by se vám líbit

Eva Burešová hlásí návrat do pracovního procesu. Poporodní kila jí neuvěřitelně sluší

Herečka Eva Burešová (29) je dvojnásobnou maminkou a před pár dny se poprvé ukázala na veřejné akci, aby pozdravila své fanoušky a zároveň oslavila narozeniny outletu v Praze. Jak to Evě slušelo?
svetzeny.cz

Postupem času se stal vyhledávaným varietním umělcem. Vyznačuje se bezprostředním humorem a přehnanou mimikou. Je pětinásobným držitelem titulu Osobnost televizní zábavy roku v anketě o nejoblíbenější tvář a pořad na televizních obrazovkách TýTý. Pracoval také jako producent. Pravděpodobně jeho největší produkční akcí byl megakoncert Nedvěd na Strahově, koncert bratrů Jana a Františka Nedvědových a jejich hostů na pražském stadionu, který 21. června 1996 sledovalo asi 70 tisíc diváků.

Má vlastní vydavatelskou a uměleckou agenturu 6P, která zastupuje řadu známých a populárních osobností. Petr Novotný byl známý také jako skvělý kulinář. Mezi jeho koníčky patřilo cestování. Na svých cestách sbíral informace a příběhy, které pak publikoval v knihách. Na svém kontě má nejednu cestopisnou nebo kuchařskou knihu.

Mohlo by se vám líbit

Královská rodina se otřásá v základech: Spekuluje se o dalším sexuálním zneužívání a tentokrát v sirotčinci

Královská rodina po smrti královny Alžběty II. zažívá další nepříjemnou situaci. Tu měl způsobit Lord Mountbatten, strýc krále Karla III., k němuž v mládí vzhlížel a považoval ho za svého učitele. Strýček Dickie, jak se mu v královské rodině přezdívalo, byl zabit při atentátu IRA v roce 1979 a nyní čelí obvinění ze sexuálního zneužívání nezletilých chlapců.
svetzeny.cz
Info ikona
Petr Novotný

Dlouhá léta bojoval se zdravotními problémy

Od října 2013 však vždy optimistického Novotného trápí i různé zdravotní problémy. Prodělal mrtvici a o tři roky později mu selhaly ledviny. Pak se jeho tělo muselo vypořádat i s náročnou operací srdce. Na začátku roku 2018 musel být dokonce na 60 hodin uveden do umělého spánku, protože jeho tělo a orgány selhávaly. Později jeho orgány začaly fungovat, ale bylo jasné, že bude potřebovat operaci prostaty. Narkóza by však byla pro jeho tělo velkým rizikem. Po všech těchto problémech není divu, že bavič nyní tráví svůj čas víceméně jen v kruhu rodiny.

I přesto, že Petr Novotný tráví většinu času doma, udělal výjimku a zúčastnil se společenské akce při příležitosti slavnostního koncertu skupiny Fešáci k jejich 55. výročí od založení v pražské Lucerně. Je vidět, že i přes vše zlé, co si oblíbený bavič zažil na společnost nezanevřel a stále ví, kde je jeho místo.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku