Přejít k hlavnímu obsahu

Lidé dávají toaletní papír do lednice. Tento trik zbořil internet. Zkusíte ho také?

Každý z nás je rád, když objeví nějaký ten zlepšovák, díky kterému si usnadní život. Momentálně je hitem TikToku ukládání toaletního papíru do lednice. Samozřejmě jde o nepoužitý papír, který vám v kuchyni překvapivě poslouží. Jak? To se dočtete v našem článku.

Role toaletního papíru mezi sýry a jogurty vypadají přinejmenším zvláště. Uživatelé TikToku, kteří na videích rozbalují role toaletního papíru a vkládají ho na poličky mezi potraviny, si ale tento trik nemohou vynachválit a vysvětlují, v čem je tak zázračný. Videa vzbudila dokonce takovou pozornost, že se jim v hlavních zprávách věnovalo v reportáži hned několik televizních stanic.

Proč dávat toaletní papír do lednice?

Pokud si myslíte, že jde o to, že získá „toaleťák“ nějaké lepší vlastnosti a bude se vám lépe na WC používat, jste na omylu. Je to přesně obráceně. Papír totiž prospívá lednici a potravinám, které do ní ukládáte. Podle zprávy v deníku New York Post uživatelé sociálních médií tvrdí, že toaletní papír může pomoci absorbovat vzdušnou vlhkost v lednici. Pokud je v ní totiž příliš vlhko, může to přispět ke vzniku plísní a nepříjemných pachů.

Vyzkoušejte tyto účinné triky s octem, které znaly už naše babičky. V kuchyni s ním vyčistíte nejen lednici

Ocet je všestranný pomocník v domácnosti. Využijete ho při úklidu, praní prádla, odstranění zápachu třeba v lednici, při likvidaci škůdců, údržbě auta a dokonce i během péče o tělo. Navíc, nestojí téměř žádné peníze, koupíte ho v každém obchodě a neublíží přírodě.
svetzeny.cz

Life hack, který už zkusily tisíce lidí

Koncem září sdílel uživatel TikToku @Ezenwanyibackup hack s toaletním papírem v ledničce a hned získal více než 1400 zhlédnutí. Tento hack spočívá ve vytvoření pasty z jedlé sody a jejím nanesení na horní část role toaletního papíru. "Teď už ji jen strčte do lednice," uvedl TikTokker. "Tento jednoduchý hack neutralizuje veškerý zápach a vlhkost, které vám zaneřádí ledničku, a udrží vaše potraviny čerstvé a chutné mnohem déle." Ačkoli to možná nevypadá na prví pohled nijak vábně, umístíte-li role toaletního papíru do zadní části lednice, zajistíte v ní lepší hygienické podmínky. Trik by měl fungovat i bez pasty z jedlé sody, i když s ní je to určitě účinnější.

Podívejte se na toto video:

 

Bude „toaleťák“ i u vás v lednici?

Jedna věc je vždy nějaká novinka a senzace, kterou vyvolá. Ovšem zda se tento nápad uchytí a takříkajíc zlidoví, je otázka. Mnoho lidí odrazuje fakt, že si rolemi toaletního papíru zmenší prostor v lednici, která bývá kolikrát už tak nacpaná prasknutí.

Jak dlouho papír vydrží

Toaletní papír je potřeba vyhodit nejpozději po třech týdnech. A už vůbec se nepokoušejte ho použít na WC. Bohužel v lednici na sebe nachytá nejrůznější bakterie, které by pak mohly přivodit nepříjemné zdravotní komplikace.

 

Splachujete a nezavíráte víko od toalety? Děláte velkou chybu, která škodí vašemu zdraví

Na toaletu zavítá každý z nás několikrát denně. Její používání má svá pravidla, mezi něž patří zavírání poklopu záchodu. Jde o hygienický návyk, díky kterému se můžete vyhnout nepříjemným zdravotním problémům. Pokud víko od toalety nezavíráte, ohrožujete tím zdraví vaše i celé rodiny.
svetzeny.cz

Jsou i jiné způsoby, jak odstranit zápach z lednice

Pokud se vám do triku s toaletním papírem nechce, sáhněte po jiných způsobech, které vám pomohou udržovat lednici čistou a bez zápachu. Na výběr máte hned několik možností. Účinným pomocníkem za pár korun je například ocet, který smícháte s vodou a vytřete jím lednici. Vzhledem k tomu, že má antibakteriální účinky, zbaví lednici nejen pachu, ale i nebezpečných mikrobů. Podobně funguje i jedlá soda nebo citron.

 

Zdroj článku