Přejít k hlavnímu obsahu

Základní věci, které dělají zdraví a úspěšní lidé. Dělejte je taky a změní se vám život

Opravdu chcete žít zdravěji? Pak si zvykněte na některé z těchto "pravidel", které praktikují zdraví lidé každý den. Díky novým návykům budeme úspěšnější a budete si více užívat života. Pojďte do toho společně se Světem ženy.

Jděte spát v deset

Dostatečný spánek je důležitý pro udržení zdraví. To je důvod, proč zdraví lidé v počáteční fázi připisují takovou důležitost sklouznutí pod peřinu. Výzkum dospěl k závěru, že pro vaše zdraví je nejlepší chodit spát mezi 22:00 a 24:00.

Zhluboka se nadechněte

Dýchat. Necítíte se mnohem uvolněnější, jen když přemýšlíte o tomto slově? Díky józe a meditaci již není tajemstvím, že se dýchání pro zdraví vyplácí. Cílené dýchání snižuje úzkost a stres, reguluje hladinu cukru v krvi a zajišťuje silný imunitní systém. Zdraví lidé každý den vědomě cvičí několik dechových cvičení.

Buďte sociální (dle aktuální situace)

Zdraví lidé jsou rádi v kontaktu s ostatními. Potřebují to jako vzduch k dýchání. Výzkum ukazuje, že lidé, kteří mají více kontaktů s ostatními lidmi, jsou šťastnější, zdravější, lépe se vyrovnávají se stresem a žijí déle. Co zdraví lidé stále rádi dělají: chodí ven. Procházka se svým nejlepším přítelem, setkání v kavárně, jízda na kole: být na čerstvém vzduchu je pro zdravé lidi nutností! Protože zde získáte porci vitaminu D, který je důležitý pro silné kosti a naše duševní zdraví.

Vařte si

Hotové pizzy a konzervy jsou u zdravých lidí na stole jen zřídka. Kladou velký důraz na vaření něčeho chutného (a samozřejmě zdravého) každý den. Především proto, že vědí, že hotové výrobky, ale i pokrmy rychlého občerstvení, obvykle obsahují příliš mnoho konzervačních látek, sladidel apod., které do jejich zdravého životního stylu nezapadají. Pokud je naopak jídlo čerstvé a samo připravené, zdraví lidé si udrží kontrolu nad přísadami. To pomáhá udržovat zdravou váhu a předcházet chronickým onemocněním (jako je cukrovka, srdeční choroby, vysoký krevní tlak). Mimochodem zdraví lidé rádi jedí i ořechy. Chrání před kardiovaskulárními chorobami, posilují zrak a činnost mozku.

Smějte se

Zdraví lidé se rádi smějí. Proč? Protože smích vás dělá šťastným a snižuje hladinu stresu. Naučte se mít radost ze života.

Neseďte příliš

Zdraví lidé mají zvyk, pokud jde o dlouhé sezení: Vyhýbájí se mu! Schody místo výtahu nebo malé fitness cvičení pod kancelářským stolem: zdraví lidé se jednoduše udržují v kondici. 

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s lifee - papírová Liška
Mohlo by se vám líbit

Pravidelná chůze vám zachrání zdraví: Tři hlavní důvody, proč je tím nejzdravějším lidským pohybem

Říkáte si, že byste měla udělat něco pro své zdraví, ale nejste zrovna talentovaná sportovkyně a u žádného tréninku dlouho nevydržíte? Možná, že pro vás máme dokonalé řešení. Pro skvělou fyzickou a psychickou kondici totiž vždycky nepotřebujete jenom náročné cvičení a permanentku do fitka. Ve spojení se zdravým stravováním si totiž vystačíte i s pravidelnými procházkami. Zjistěte, v čem je chůze jako jeden z nejpřirozenějších pohybů pro nás tak prospěšná.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Chybí vám bývalý partner? Existují znamení, že je k vám stále připoután

Rozešli jste se se svým přítelem. Přesto vám každou chvíli bzučí jeho jméno v hlavě a neustále na něj myslíte. Ale jak to má on? Existují jisté znaky, že chybíte i vy jemu. Se Světem ženy se dozvíte, jaké to jsou.
svetzeny.cz