Přejít k hlavnímu obsahu

Léto na maximum: tipy na výlety

Léto je v plném proudu a společně s ním i teplé počasí. To je jako stvořené pro nejrůznější výlety a venkovní aktivity. Ať už se chystáte na měsíční dovolenou, nebo vás čeká zasloužený víkend, máme pro vás několik tipů, kam se během prázdnin vydat.

Cestou necestou

Nemusíte překonat tisíce kilometrů. České památky, zajímavé stavby, přírodní úkazy či národní parky jsou jako stvořené pro návštěvu! A nejlépe po svých. Příkladem je skalní město Tiské stěny u Děčína. Můžete si vybrat mezi Malým a Velkým okruhem, které vám nezaberou déle než hodinu a půl. Uvidíte tam skalní útvary, jako vystřižené z pohádek. A když už jsme u pohádek, tuto oblast rádi využívají filmaři, i ti zahraniční. Natáčely se tu třeba oblíbené Letopisy Narnie. V horkých dnech určitě uvítáte i všudypřítomné stíny, přesto nezapomínejte na pravidelné doplňování tekutin a mějte plechovku Birellu vždy po ruce. Pokud již máte osvěžení za sebou, tak popojdeme dál.

Šlápněte do pedálů

Pokud patříte mezi milovníky cyklistiky, určitě vás čeká přes léto mnoho ujetých kilometrů. Odměnou za vaše úsilí není jen zlepšení kondice, ale také poznávání dalších zajímavých míst. A to ať už se vydáte na klasickou cyklostezku nebo nějakou vyjetou stezkou. U Máchova jezera se střídají asfaltové silnice s písčitými lesními stezkami. Na své si zde přijde jak sváteční cyklista, tak zkušený „bajker“. V okolí je navíc řáda míst, která se vám budou líbit. Příkladem je hrad Houska, pod kterým je podle legendy vchod do pekla. A možná i díky přítomnosti pekelné brány vám vyschne v krku, tak uhaste žízeň ovocnou chutí Birellu. Ať už sáhnete po kombinaci Limetka & malina, Pomelo & grep, nebo se rozhodnete pro Polotmavý citrón či novinku Hrozno, máte jistotu kvalitního osvěžení bez konzervantů a umělých barviv. Jistě oceníte i to, že Birell obsahuje v porovnání s jinými limonádami menší množství cukru.

Ovocný Birell

Sjeďte řeku

Poslední tip je pro ty, co mají rádi trochu dobrodružnější výlety - jedeme totiž na vodu! Důležité je si na začátku vytipovat místa na přestávky, půjčovny lodí, připravit jídlo a pití a pokud jedete na více dní, tak se poohlédnout po vodáckých kempech. Svět z loďky vypadá jinak než z kola, či po vlastních, a rozhodně se těšte na nezapomenutelné zážitky. Pro vodáky začátečníky doporučujeme Berounka, která navíc z velké části protéká volnou přírodou. Nezapomeňte po cestě dodržovat pitný režim. A pokud stejně jako na vodě i v této oblasti oceníte neotřelé zážitky, vyzkoušejte novinku Birell Botanicals Angrešt s rakytníkem a meduňkou. V každém doušku ucítíte bohatou chuť letního ovoce se sladkokyselým nádechem a svěží vůní meduňky po citrusech.