Přejít k hlavnímu obsahu

Belgie, Itálie, Španělsko: kam jet na Valentýna?

Zdroj: Pixabay.com

Už máte prochozený Londýn i Řím a na Eiffelovce jste byli několikrát? Hledáte místo, kam vyrazit na prodloužený valentýnský víkend? Mrkněte na místa, kde vám zážitky z dovolené nezkazí davy turistů.

Gent, Belgie

Pokud vás láká Belgie, ale Brusel nebo Bruggy už máte projité několikrát, zaměřte svou pozornost na nádherné přístavní město Gent ve Flandrech. V současné době jde především o univerzitní a kulturní město. Svůj největší rozkvět zažívalo ve středověku, a tak není překvapením, že právě tady je nejvíce chráněných památek v Belgii. Historické centrum, středověké cechovní domy a řada kanálů ve vás vyvolají dojem, že jste se ocitli v pohádkových kulisách. Pokud vyrazíte na majestátní hrad Gravensteen, postavený v roce 1180, nevynechejte jeho věžičky, ze kterých se vám naskytne velkolepý pohled na celé město. 

Sevilla, Španělsko

Navštívit španělskou Sevillu byl měl jednoznačně ten, kdo miluje historii. Z tohoto města vyrážel na své objevné plavby Kryštof Kolumbus. V centru města stojí krásná Sevillská katedrála a největším lákadlem je palác Alcazar, nejstarší královský palác v Evropě, který stále využívá španělská královská rodina. V ulicích andaluské metropole ochutnejte paelu, čerstvé ryby nebo vynikající zmrzlinu. Pro tu se vydejte do okolí náměstí Plaza de la Encarnacion. Sevilla má výhodnou polohu pro výlety do dalších měst jako je třeba portugalské Algarve, na Gibraltar nebo na pláže Slunečného pobřeží Costa del Sol u Malagy.

Info ikona

Bergamo, Itálie

Do města, které se dělí na opevněné horní město Città Alta a spodní Città Bassa, se z Prahy dostanete letadlem za hodinu a půl a autobus vás z letiště zaveze přímo do centra. Zhruba stotisícové Bergamo leží nedaleko Milána a je známé především pro cestovatele využívajících nízkonákladové lety. Ti z letiště zamíří často rovnou do Milána, nebo se odtud dá pohodlně dojet do Verony nebo k Lago di Garda. Byla by ale škoda minout zrovna tohle působivé město místo plné památek a klidných zákoutí, která v jiných evropských městech těžko hledáte. Pokud se vám nechce ze spodního města šlapat do kopce, využijte pozemní lanovku funicular, další lanovka pak vede ještě z Città Alta na kopec San Vigilio. Vyrazit byste tam měli při východu či západu slunce a vychutnat si nezapomenutelný výhled. Rozhodně si taky udělejte čas a zajděte do restaurace na místní specialitu Casoncelli alla Bergamasca, což jsou těstoviny plněné masem, sýrem a bylinkami.