Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Dokážete poznat nejznámější české hity podle úryvku z textu? Otestujte své znalosti

Info ikona
Hudební kvíz

Hudba je pro většinu z nás nedílnou součástí života. Setkáváme se s ní denně - při cestě autem v rádiu, při nakupování v obchodě, nebo třeba když si doma pustíme naše oblíbené album. Znáte ty nejznámější české hity? Zkuste je poznat podle úryvku z textu.

Hudební průmysl v Česku

Hudební průmysl je velmi rozmanitý a hudební vkus populace snad ještě rozmanitější. V hudbě si každý najde to svoje – ať už preferujete hudbu vážnou, pop, rock, nebo třeba jazz, vždy si najdete to, co zrovna chcete. Hudba je nedílnou součástí každodenního života nás všech. Slyšíme ji v autě, v obchodech a dokonce i ve výtazích. V průběhu let se hudební vkus Čechů zcela jistě změnil – od dob, kdy v rádiích hrály hity Hany Zagorové, Karla Gotta či třeba Waldemara Matušky se hudební žánry zcela proměnily. Dnes jsou populární popové písně zpěvačky Ewy Farne, skupin Mirai nebo třeba Kryštof. Mladší generace velmi často preferuje také hudební žánry jako jsou hip hop či rap, které se stávají čím dál více populární.

 

Kvíz: Jak dobře znáte zvířata českých lesů? Testem by měli projít žáci základních a středních škol

Od malička se učíme poznávat zvířata. Už děti ve školce poznají jelena nebo lišku, což ostatně není takový velký problém. V lesích ale žije velké množství nejrůznějších živočichů, které určitě stojí za to znát. Vždyť jsou součástí naší přírody. Zkuste si vyplnit náš kvíz a zjistěte, jak jste na tom se znalostmi fauny českých lesů vy. Otázky by měl znát každý žák, který končí základní školu. Zvládnete je i vy?
svetzeny.cz

Největší české hity

Ačkoliv se, jak již bylo zmíněno, hudební průmysl neustále mění a stále přibývají nové a nové žánry, některé hity – ať už starší nebo novější, rezonují v paměti nás všech. A můžeme si být jistí tím, že rozhodně budou rezonovat ještě dalšími generacemi. Určitě na tom nesou zásluhu i filmové snímky, ve kterých se některé hity objevují. Vzpomeňte si třeba na hit Karla Gotta Trezor - většině z nás se vybaví twist tancující Eva Holubová a Jaroslav Dušek ve snímku Pelíšky. A co třeba hit Sladké mámení Heleny Vondráčkové? Snad všichni velmi dobře známe typickou choreografii, kterou k této písni ve filmu S tebou mě baví svět tančila Zdena Studenková. K nejzpívanějším českým hitům patří podle platformy Spotify také Slavíci z Madridu od Waldemara Matušky, Holubí dům Jiřího Schelingera nebo Jasná zpráva skupiny Olympic a další.

Retro kvíz: Spotřebiče, které jsme vídali u našich babiček. Vysavač Pluto nebo legendární Eta žehlička. Otestujte si svoji paměť

V dnešním světě plném technologických inovací a moderních spotřebičů se občas rádi podíváme zpět do minulosti, do doby, kdy naše babičky ovládaly kuchyně s pomocí těch nejzákladnějších, avšak nezapomenutelných spotřebičů. Tyto kousky nás nejen vracejí do dětství, ale také nám připomínají jednoduchost a kouzlo minulých časů. Otestujte si svoje znalosti v našem RETRO kvízu.
svetzeny.cz

Otestujte se v zábavném hudebním kvízu!

Otestujte své znalosti v největších českých hitech. Dokážete poznat, o jakou píseň se jedná podle úryvku z textu?

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte zde.

Zdroj článku