Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Divoký anděl nebo Hospoda. Jak dobře znáte legendární seriály z 90. let, které jsme milovali? Otestujte se

Kdo by nemiloval éru devadesátých let a zejména seriály, které v té době byly vysílány a které si mnozí z nás stále rádi připomínají? Pokud máte chuť si na ně zavzpomínat a prověřit, jak dobře si je pamatujete, otestujte své znalosti v našem kvízu.

Zlaté devadesátky

Devadesátá léta byla opravdu ikonická a unikátní. A to v rámci společnosti, módních stylů, hudebních žánrů, ale i televizní zábavy. Díky novým a rychle se vyvíjejícím technologiím bylo možné se soustředit a investovat do filmové a seriálové tvorby, která v té době pokročila zase o něco dál. V 90. letech měl televizi doma téměř každý a lidé její obsah hltali. Není tak divu, že tvůrci vytvářeli stovky různých formátů. Obzvláště oblíbené byly u diváků seriály a to jak tuzemské, tak zahraniční.

 

Kromě „Přátel," na které si pravděpodobně většina vzpomene jako první se na obrazovkách objevily i další populární seriály. Mezi ně patří například „Pobřežní hlídka", která si udržela vysokou sledovanost po celé toto desetiletí, romantický příběh „Dawsonův svět," ještě romantičtější „Esmeralda," dobrodružná „Doktorka Quinnová”, „Beverly Hills 90210", „Čarodějky" nebo „Sex ve městě," který se po mnoha letech vrátil zpět. Zjistěte, jak pozorně jste tyto a další seriály z devadesátých let sledovali a zda je poznáte na základě pouhého obrázku.

Kvíz: Zopakujte si učivo českého jazyka ze základní školy. Prošli byste bez chybičky? Otestujte svoje znalosti

Český jazyk, naše verná společnice od první třídy, nás provází celým naším základním školním dobrodružstvím. Možná někoho potrápil, když jsme časovali slovesa, skloňovali podstatná jména, nebo se pokoušeli odhalit tajemství interpunkce. Ale teď, jako odměnu za naši oddanost, přinášíme kvíz, který vám umožní otestovat svoje znalosti a oslavit krásu českého jazyka!
svetzeny.cz
Zdroj článku