Přejít k hlavnímu obsahu

25 let od premiéry telenovely Esmeralda: Co dnes dělá hlavní hrdinka, která ukončila svou kariéru kvůli vážně nemocnému synovi

Mexická telenovela s názvem Esmeralda měla premiéru v roce 1997. Ačkoliv se nyní seriál řadí mezi jeden z nejhůře hodnocených, v době vysílání sklidil poměrně velký úspěch. K pětadvacátému výročí vysílání první epizody se představitelka Esmeraldy, Leticia Calderón, na seriál zavzpomínala na svém instagramu. A jak vůbec dnes žije sama představitelka první vysílané telenovely v Čechách?

První latinskoamerická telenovela vysílaná v Česku

Seriál o 137 epizodách byl ve dnech jeho vysílání jedním z nejpopulárnějších. Možná to bylo právě tím, že takový formát mediálního obsahu byl u nás doposud neznámý. Tisíce žen a dívek pravidelně usedalo k televizním obrazovkám. S nadšením sledovaly osud půvabné a slepé Esmeraldy z chudých poměrů, do které se zamiloval José, muž, po kterém nejedna z nich toužila.

Info ikona
esmeralda

Herečka Demi Moore vyvedla na akci svoji dceru. Věkový rozdíl téměř 30 let byste těžko poznali, vypadají jako sestry

Demi Moore (60), pravým jménem Demi Gene Guynes, vyrazila na premiéru a fanoušci i novináři na ní mohli oči nechat. Vzala s sebou svoji dceru, ovšem Demi vypadá tak výborně, že dámy vedle sebe vypadaly jako sestry a ne jako dvě ženy, které dělí téměř 30 let. Podívejte se sami, jak jim to slušelo.
svetzeny.cz

Jak už tomu v takových telenovelách bývá, než se diváci dočkali šťastného konce, museli s Esmeraldou prožít životní nástrahy, rodinné konflikty a dramata, které musela překonat. Je tomu již dlouhých pětadvacet let, kdy diváci hltali každý odvysílaný díl a vzápětí se nemohli dočkat dalšího. Ačkoliv byly vztahy, konflikty a zápletky v seriálu mnohdy komplikované, diváci to drama milovali. Prožívali s Esmeraldou každou nástrahu, kterou musela překonat. A že jich nebylo málo..

Info ikona
esmeralda

Jak žije Esmeralda dnes?

Leticii Calderón, představitelce hlavní hrdinky stejnojmenného seriálu, bylo v době natáčení osmadvacet let. Od té doby se změnilo hodně - jak její vzhled, tak její osobní život. Tehdy půvabná hnědovláska snila o herecké kariéře již od útlého věku a poprvé se v hereckém světě objevila již ve svých 14 letech. Za celou svou kariéru si zahrála v pětadvaceti telenovelách, avšak největší úspěch jí přinesla právě Esmeralda. Zdálo se, že se její touha stát se slavnou a úspěšnou herečkou naplnila. Kromě kariéry ale toužila i po rodinném životě, a tak se kolem roku 2000 stáhla do ústraní, aby se věnovala rodině.

Info ikona
leticia calderon

Představitelka stařenky z Titanicu: Kdysi patřila mezi největší krasavice své éry

Asi všichni diváci oscarového Titanicu si vybaví vlídnou tvář představitelky zestárlé Rose. Hlavní postavu filmu ztvárnila herečka Gloria Stuart, která kdysi patřila mezi největší krasavice své éry. Jaký byl její životní příběh?
svetzeny.cz

Velký návrat k herectví se nikdy nestal

Plánovala, že se posléze k povolání, které tak milovala, vrátí. Osud ale rozhodl jinak. Starší z jejích dvou synů, Luciano, se narodil s Downovým syndromem, a tak se žena rozhodla upozadit svou hereckou touhu a věnovat se právě synovi, který ji potřeboval. Pět let po narození svého syna vydala herečka knihu s názvem „Luciano, anděl mého života” a přispívá na organizace podporující děti s Downovým syndromem. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Zvládá už jen malé role

Ani po takové době sen Calderón nevyhasl, a tak se pomalu k herectví vrátila zpět. Sice již ne v takové míře, jako v minulosti, ale i přes to se na televizních obrazovkách objevuje a v latinskoamerických zemích je stále velmi oblíbenou a uznávanou herečkou.

Zdroj článku