Přejít k hlavnímu obsahu

Představitelka stařenky z Titanicu: Kdysi patřila mezi největší krasavice své éry

Info ikona
Titanic

Asi všichni diváci oscarového Titanicu si vybaví vlídnou tvář představitelky zestárlé Rose. Hlavní postavu filmu ztvárnila herečka Gloria Stuart, která kdysi patřila mezi největší krasavice své éry. Jaký byl její životní příběh?

Gloria Stuart zažila v dětství dvě tragédie

Dnes již legendární postavu zestárlé Rose DeWitt Bukater si zahrála americká herečka Gloria Stuart, rozená Gloria Frances Stewart. Příjmení si nechala pro účely kariéry v šoubyznysu zjednodušit. Narodila se roku 1910 v Kalifornii. V dětství ji stihly hned dvě tragédie. Gloria měla dva bratry, z nichž jeden z nich, Thomas, bohužel v dětství zemřel. Další ranou byla pro rodinu smrt Gloriina otce, který pracoval jako státní zástupce a tou dobou měl zrovna povýšit do funkce soudce. Nikdy k tomu však nedošlo, jelikož jej srazil automobil. Rodina se rázem ocitla ve finančních potížích. Gloriina matka vzala zavděk práci na poště, aby rodinu uživila. Později se seznámila s bohatým majitelem pohřebního ústavu a obchodníkem s ropou, Fredem J. Finchem, kterého si posléze vzala.

Skutečná Rose z Titanicu: Neměla štěstí v lásce, na film se odmítla podívat. Závěr jejího života měl smutný konec

Milostný příběh Jacka a Rose z filmu Titanic dojímá i po letech od uvedení filmu. Kdo byla skutečná Rose z Titanicu, která inspirovala režiséra snímku Jamese Camerona? Beatrice Wood měla pestrý život, ale pravou lásku nenašla. Přečtěte si její pozoruhodný životní příběh.
svetzeny.cz

Zazářila ve 42 filmech a platila za jednu z největších krasavic své éry

Po absolvování střední školy v Santa Monice se Gloria Stuart rozhodla pro studium vysoké školy, konkrétně Kalifornské univerzity v Berkeley.

Když jsem v roce 1927 absolvovala střední školu v Santa Monice, byla jsem zvolena dívkou, která s největší pravděpodobností uspěje. Netušila jsem, že to bude trvat tak dlouho.

Vybrala si obor týkající se filozofie a dramatu. Jenže u studií dlouho nevydržela. Hned v prvním ročníku odešla a provdala se za sochaře Blaira Gordona Newella. Začala pracovat v novinách, ale táhlo ji to do světa filmu. V roce 1932 podepsala smlouvu s Universal Studios, a začala natáčet.

Za svou kariéru si zahrála v úctyhodných 42 snímcích. Mezi ty nejznámější patří Neviditelný muž, Římské aféry, Kazatel a žák a samozřejmě Titanic. Zahrála si i v seriálu To je vražda, napsala. V roce 1934 se Gloria Stuart a Newell rozešli v dobrém. Znovu se krásná herečka vdala už o rok později, vzala si scénáristu Arthura Sheekmana. Rok od svatby se páru narodila dcerka Sylvia. Manželé byli velkými milovníky cestování. I přestože momentálně zuřila ve světě válka, rozhodli se procestovat svět. Zažili toho spolu mnoho, například se chtěli přidat k francouzskému odboji, ale byli odmítnuti. Posléze se vrátili zpět do Spojených států amerických. Arthurovi se ale v Hollywoodu nedařilo tak, jak si představoval, a tak se pár načas přestěhoval do Itálie.

Greta Garbo: Největší svůdnice Hollywoodu. Podlehli jí ženatí muži, slavné ženy i homosexuálové

Greta Garbo je jednou z hollywoodských legend éry němého filmu. V USA se dokázala prosadit, přestože zpočátku neuměla byť slovo anglicky. Všechny okouzlila svým šarmem. Nikdy se nevdala, přesto jí slavné ženy i muži klečeli u nohou. Toto je pozoruhodný životní příběh jedné z největších hollywoodských hvězd.
svetzeny.cz

Kvůli manželovi Gloria odsunula do pozadí svou hereckou kariéru, nejprve kvůli společnému rodinnému životu a cestování, posléze kvůli tomu, že Arthurovi diagnostikovali Alzheimerovu chorobu, a Gloria se o něj starala až do roku 1978, kdy skonal. Poté se Gloria načas vrátila k cestování. Pět let po smrti Arthura potkala svého bývalého spolužáka Warda Ritchieho. Přeskočila mezi nimi jiskra, zamilovali se do sebe. V roce 1996 bohužel Ward umřel na rakovinu. V té době Gloria získala svou největší roli v životě – stařenky v Titanicu. Stejně jako její filmové postava, i Gloria se dožila požehnaného věku – 100 let.

Podívejte se na její fotky z mládí
Zdroj článku