Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Dětské televizní pořady a soutěže 80. a 90. let: Otestujte svoji paměť

V osmdesátých a devadesátých letech sice nebyly mobily, počítače ani nepřeberné množství stanic, televize však každý den vysílala nějaký pořad pro děti, na který dodnes vzpomínáme. A některé z nich se dokonce v jisté podobě zachovaly dodnes! Na co jste nejraději koukali vy a jak dobře si dětské pořady pamatujete? Ověřte si to v našem kvízu!

Studio Kamarád, Vega či Magion, to byly pořady, bez kterých děti v osmdesátých a devadesátých letech nedaly ani ránu. Prostřednictvím televize se v nich dozvídaly nové informace, protože byly částečně vzdělávací, a bavily se u nejrůznějších pohádek a seriálů.

Řada z nich měla také vzdělávací charakter, jako například kreslený seriál Byl jednou jeden život, který popisoval, jak funguje lidské tělo, některé byly určené především pro zábavu, jako třeba seriály Skippy, Willy Fog nebo Čáryfuk. Mnoha pořadech se navíc objevovali zajímaví a zábavní hosté, kteří vysílání zpestřili. Pamatujete si ještě jednotlivé pořady? Otestujte se v následujícím kvízu!

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Letem světem s českými Miss. Plastiky, rozvody, nejkrásnější prsa. Které finalistky Miss si budeme pamatovat navždy

Jména některých nám zůstávají v paměti dávno poté, co se soutěže zúčastnily, jiné vypouštíme jako páru nad hrncem. Čím si české finalistky Miss v průběhu let získaly naši náklonnost a staly se nezapomenutelnými? Otestujte se, zda si je pamatujete všechny.
svetzeny.cz
Zdroj článku