Přejít k hlavnímu obsahu

Poznali byste syna Hynka Čermáka? Bořivoj kráčí v tátových stopách, cestičku si ale chce vyšlapat sám

Známé přísloví praví, že jablko nepadá daleko od stromu. V případě hereckých dětí to platí dvojnásob. Výjimkou není ani Bořivoj Čermák (21), jehož tatínkem je oblíbený herec Hynek Čermák (51). Na protekci ovšem mladý muž nespoléhá a za svým snem se vydává sám za sebe. Bořivoj je teprve na začátku své cesty, a jak říká, zatím hraje samé debily.

Děti slavných rodičů to mají vždy těžké. Očekává se od nich mnoho a nedej bože, když se vydají za stejnou kariérou, kde maminka či tatínek exceluje. Srovnání se pak neubrání a lidé sledují každý jejich krok. 

Hynek hraje drsňáky, Bořivoj debily

Přesto, že tohle všechno samozřejmě Bořivoj ví, nechal se zlákat světlem kamer a postavil se na prkna, jež znamenají svět. O tátovi však prvoplánově nemluví a nemá potřebu hlásat do světa, že je synem drsňáka Hynka. Cílevědomý mladík chce uspět sám za sebe, nikoliv kvůli svému příjmení. Role tatínka se mu ovšem líbí. ‚‚On hraje samé drsňáky a policisty, já zatím úplně ne. To se můžete podívat ve filmu Jedeme na teambuilding. Zatím hraju takové debily, ale uvidíme,” přiznal Bořivoj se smíchem webu Vlasta.cz s tím, že táta mu v jeho snu nebránil a naopak ho podporuje. 

Syn s otcem na jednom jevišti

Většinou si jsou totiž herečtí rodiče velmi dobře vědomi toho, jaká je jejich branže řehole a chtějí své potomky ušetřit stresu a nervů, když se nedaří. To však není Hynkův případ. ‚‚Táta mi vždycky říkal krásnou větu, ať si dělám, co chci. Hlavně ať jsem šťastný. Takže si myslím, že mu to nevadí, snad, doufám” uvedl Čermák mladší, že má za sebou už společnou divadelní hru, kde hraje s Hynkem otce a syna. Kdo by čekal, že zkoušení s tatínkem bylo za trest, tak se mýlí. Ač je hercova pověst o drsné slupce, Bořivoj spolupráci kvituje. ‚‚Na začátku jsme si říkali, že to našemu vztahu buď uškodí, nebo mu to prospěje. Dnes už vím, že mu to prospělo,” prozradil talentovaný muž webu Lifee.cz

Mohlo by se vám líbit

Herci Romanu Zachovi roste doma konkurence: Syn exceluje před kamerou a na své charisma sbalil starší dceru známého českého zpěváka

Jablko v tomto případě rozhodně nepadlo daleko od stromu. Sympaťák Roman Zach (50) předal svému synovi ty nejlepší geny. Talentovaný Prokop (18) studuje konzervatoř a za sebou má role v úspěšných snímcích. Kouzlu charismatického mladíka podlehla i o osm let starší Rozálie Havelková (26).
svetzeny.cz

Stejná gesta, stejný smích

Přesto, že se Bořivoj snaží, aby lidé neměli důvod mluvit o protekci, nálepce ‚‚ten Čermák” se nevyhne. To ale platí pro lidi, kteří vědí, kdo je jeho otec. Vizuálně si s Hynkem moc podobný není. ‚‚Jsem spíše na mamku. Ale co se týká gest nebo smíchu, tak ano. Pokud naši hru uvidíte a uvidíte nás na jevišti vedle sebe, tak si podobní opravdu jsme. Děláme stejná gesta. Já jsem vyšší,” uvedl Bořivoj, jenž si hlavu ze závistivých lidí neláme a dál si jde za hereckým snem, který se ale začal rodit až na konzervatoři. Původně chtěl být stejně jako mnoho chlapců pilotem, nešla mu však matematika a všeobecně byl na základce pěkný lajdák. Na různá gymnázia Bořivoje nevzali, a tak musel vzít zavděk konzervatoří. Dnes je za to samozřejmě rád. 

Talentovaný muž stojí nohama pevně na zemi a na svůj věk to má v hlavě pěkně srovnané. Vzhledem k jeho cílevědomosti tak o něm ještě uslyšíme a nebude to jen kvůli tomu, že jeho tatínek je oblíbeným hercem. 

Bořivoj zatím exceluje především na divadelních prknech
Zdroj článku