Přejít k hlavnímu obsahu

Nebezpečná sekta Dvanáct kmenů v Česku: Své děti několikrát denně bijí ve jménu Boha, možná u nich nakupujete na farmářských trzích

Stejně jako ostatní sekty, působí i Dvanáct kmenů mírumilovně a jejich spojení s přírodou je až inspirativní. Chovají hospodářská zvířata, pěstují zeleninu nebo pečou chleba. Vše pak prodávají na farmářských trzích, kde jste je mohli potkat pod značkou Uchované semínko. Bohužel propadli víře natolik, že neváhají vzít několikrát denně na své děti rákosku a pořádně je seřezat.

Fanatismus je nebezpečný v jakékoliv formě a pokud se jedná o náboženství, lidé jsou schopni dělat věci, nad kterými zůstává rozum stát. Členové hnutí Dvanáct kmenů na tom nejsou jinak. Děti vyučují doma a jejich cílem je zlomit dětskou vůli a vzdor, aby poslouchaly na slovo. Důležitá je stoprocentní disciplína, které se dosáhne pouze šíleným týráním a bitím několikrát za den.

„Sympatičtí" farmáři to s lidmi umí

Hnutí Dvanáct kmenů vzniklo v Americe a postupně se rozšířilo do světa. Hojně působí v Německu, odkud se dostalo také k nám do Česka. Můžeme ho najít v Mšeckých Žehrovicích na Rakovnicku a ve Skalné na Chebsku. Jak již bylo zmíněno, členové často nabízí své domácí potraviny na farmářských trzích a v Praze mají dokonce dva obchody. Na první pohled působí opravdu milým dojmem, že byste si od nich koupili vše, co na jejich farmě roste a co ručně vyrábí či pečou. Slabší jedince, kteří zrovna řeší existenční krizi, by pak možná dokázali zlákat do svého náboženského kruhu, ze kterého jde jen těžko odejít.


 

Tvrdá pravidla uvnitř kultu

Jakmile vstoupíte do sekty, váš svobodný život skončil. Ženy jsou zcela podřízeny mužům a vůdci hnutí mistrně ovládají umění manipulace. Dokáží své „ovečky” ovládat natolik, že ty pak udělají vše, co je třeba. „Nikdo nechápe skutečnou hrůzu, dokud ji neprožijete," přiznala webu Denverpost.com bývalá členka, které se podařilo z Dvanácti kmenů utéci. Musíte dodržovat do puntíku všechna pravidla, kdy si například nesmíte utrhnout více toaletního papíru než vám bylo řečeno. Kontakt s vnějším světem je vám zcela zapovězen. 

Mohlo by se vám líbit

Víra jako kamufláž pro zneužívání: Dění za dveřmi sekty Boží děti. Někteří členové pochází z Česka

David Berg založil v roce 1968 komunitu jménem Boží Děti, dnes známou také jako Mezinárodní Rodina. Hlavní myšlenkou bylo zaměřit se na rodinné vazby, lásku a svobodu, za které měli stoupenci sekty bojovat. A to vše v rámci víry, která měla být na prvním místě. Realita ale zdaleka nebyla tak Boží, jak ji zakladatel sekty prezentoval.
svetzeny.cz

Děti jsou mláceny mnohokrát za den

Vzhledem k tomu, že kult vznikl v 70. letech, tak odchoval mnoho dětí, které si prošly peklem. Bití bylo na pořadu dne a děti dostávaly na holý zadek, byly mláceni do rukou, chodidel, a to vše klidně dvacetkrát, třicetkrát za den. Občas byly zavírány také do temných kobek. Zkrátka kdykoliv se potomek začal vzpouzet nebo vztekat, dostal pořádný výprask. Byl tak zcela potlačen jeho přirozený vývoj a traumata, která děti prožily, je strašila ještě v dospělosti. Není divu, že se někteří členové pokusili o útěk, když se stali rodiči a bylo po nich požadováno bití jejich maličkých ratolestí. „Za žádných okolností jsem nehodlal bít své děti tak, jak jsem byl mlácen já," uvedl bývalý člen s tím, že pokud by rodič odmítl uhodit své dítě, bude mít s vůdci hodně velký problém.

Marné pokusy o záchranu dětí

Sekta už párkrát čelila obviněním ze zneužívání a týrání dětí, ale tresty, které si členové vysloužili, jsou více než směšné. V polovině osmdesátých let provedli v Americe rozsáhlý zátah, ale bohužel soudce rozhodl ve prospěch sekty. Nestihly se také přednést všechny důkazy, jež by rozhodly o zneužití dětí. A podobně dopadly další pokusy o záchranu nejmladších členů sekty. Když už někdo vypovídal, nakonec bylo vše zmanipulováno k závěru, že dětem vlastně nic nechybí, mají skvělou výchovu a nádherné dětství. Mimo bití dochází v sektě také k sexuálnímu zneužívání. V tomto případě ale dětem většinou nikdo nevěří, nebo je jim je řečeno, že je to jejich vina. 

Je až neuvěřitelné, že kult stále funguje a nemá problém s „náborem" nových členů, kteří se zcela zřeknou svého života i peněz ve prospěch šílené sekty. Takže když na trzích narazíte na nápis Uchované semínko, vězte, že se jedná o členy Dvanácti kmenů, kteří rozhodně nejsou tak mírumilovní, jak se tváří. 

Bohužel Dvanáct kmenů není jediná nechvalně proslulá sekta. Víte, že třeba k Imanuelitům se přidala dcera legendární Mileny Dvorské?

Hnutí Dvanáct kmenů vzniklo v Americe a poté se rozšířilo do světa
Zdroj článku