Přejít k hlavnímu obsahu

Víra jako kamufláž pro zneužívání: Dění za dveřmi sekty Boží děti. Někteří členové pochází z Česka

David Berg založil v roce 1968 komunitu jménem Boží Děti, dnes známou také jako Mezinárodní Rodina. Hlavní myšlenkou bylo zaměřit se na rodinné vazby, lásku a svobodu, za které měli stoupenci sekty bojovat. A to vše v rámci víry, která měla být na prvním místě. Realita ale zdaleka nebyla tak Boží, jak ji zakladatel sekty prezentoval.

Boží Děti

Sekta Boží Děti vznikla v roce 1968 a založil ji David Berg. Ten měl odjakživa velmi blízko k víře a křesťanskému náboženství. Jeho rodiče byli křesťanští evangelikáni (nejedná se o evangelíky, tradiční protestantské církve, které vzešly z evropské reformace, ale o radikálnější křesťanské skupiny z USA, pozn. redakce), kteří pracovali jako pastoři. A tak se i David snažil vydat podobnou cestou. Koncem 40. let se, stejně jako jeho otec, stal ministrem v Křesťanské a misijní alianci. Odtud byl ale za údajné nevhodné a sexuální chování později vyloučen, a tak se rozhodl jít vlastní cestou – založil sektu Boží Děti. Zde vystupoval pod jmény Mojžíš, Mo, Král David, nebo Táta, jak ho oslovovali jeho následovníci. Těm Berg kázal myšlenky křesťanství „starého světa”, které dle něj měly jednu zásadní zprávu – Berg tvrdil, že Bůh miluje sex, protože sex znamená lásku. Naopak Satan sex nenávidí, protože se jedná o krásný akt. A tak si ospravedlnil sexuální praktiky, které později v kultu probíhaly na denní bázi. A členové jeho sekty mu bezmyšlenkovitě přitakávali.

Mohlo by se vám líbit

4 nejslavnější nymfomanky z historie

Hypersexualita je mentální porucha, při které jedinec trpí závislostí na pohlavním styku. Ten ani tak nevyžaduje jeho tělo, jako jeho mysl. U žen se tato porucha nazývá nymfomanie a vyznačuje se vysokým libidem a chtíčem. V historii se pár takových dam, které se za svou poruchu nestydělo, vyskytovalo. A které to byly?
svetzeny.cz

Metoda Flirty Fishing

Protože Berg toužil po tom, aby jej následovalo co nejvíce lidí, vymyslel metodu Flirty Fishing (v doslovném překladu flirtovací rybaření). Ta spočívala v tom, že vyslal ženy ze své sekty do různých barů, aby svedly náhodné muže a měly s nimi sex. Tím je měly přimět k tomu, aby se přidali k Bergovým stoupencům. Vyvolené ženy to opravdu dělaly a muži, které svedly, se k sektě opravdu přidali. Ptáte se, čím je Berg přesvědčil? Sám sebe považoval za posledního proroka před armagedonem a tvrdil, že se Bůh brzy vrátí na Zem a vynese rozsudek. Vyhnout se jeho hněvu mohli lidé jedině tak, že opustí svůj veškerý majetek a přidají se k Bergovi. Zní to neuvěřitelně, ale opravdu to fungovalo.

Sexuální praktiky v sektě

Různých sekt a kultů bylo a stále je na světě mnoho. Pro některé z nás jsou jejich praktiky a styl života pochopitelné, pro některé vůbec. Jelikož Berg tvrdil, že „Bůh je láska a láska je sex”, členům jeho sekty přišlo naprosto v pořádku provádět některé sexuální praktiky. Ty zahrnovaly jak zneužívání, tak incest. A to i s nezletilými dětmi. Incest si Berg odůvodňoval tvrzením, že „nejlepší je učit se od rodiny”. Záminkou pro sexuální zneužívání nezletilých pak bylo tvrzení, že „je důležité, aby dítě přijalo sexualitu a bylo sexuální bytostí už jako kojenec”. Děti měly být údajně starší 12 let, avšak podle výpovědí svědků byl běžný sex s mnohem mladšími dětmi. Zesnulý herec River Phoenix, který v sektě vyrostl, v rozhovoru pro Details Magazine řekl, že jeho první sexuální zkušenost v kultu proběhla v pouhých 4 letech. Členům sekty byl odepřen kontakt s okolním světem a tak nikdo neměl tušení o tom, jak funguje svět mimo sektu. A dlouhou dobu ani nikdo z okolí netušil, jaké věci se dějí za zdmi kultu. Informace začaly vyplouvat na povrch až v momentu, kdy se několika členům sekty podařilo uprchnout a vypovídali na policii. David Berg byl obviněn z pedofilie, ke kterému přispěly i jeho vlastní vnučky.

Mohlo by se vám líbit

Geniální prostitutka Madame Craucher: Ve vězení vymyslela dokonalý podvod, který jí změnil život

Začala jako zlodějka a prostitutka, avšak její osud se vyvinul do nečekaných obrátek. Příběh Minny Craucher, známé také jako Madame Craucher, je plný dramatických událostí a nečekaných zvratů. Jak se podařilo této ženě změnit svůj život z kriminálnice na bohatou šlechtičnu? Přečtěte si o životš této svým způsobem geniální osobnosti.
svetzeny.cz

Smrt vůdce neznamená konec

V roce 1994, kdy se sekta přejmenovala na Rodinu, zemřel David Berg. Vedení kultu se ujala jeho žena Karen Zerby, která ve zvěrstvech s radostí pokračovala. Sekta měla v té době přibližně 6 tisíc dospělých a 3 tisíce dětských členů. Sexuální zneužívání a pedofilie byly i nadále denním chlebem všech členů sekty, včetně vlastního syna Karen. Chlapec měl několikrát sex se svou vlastní matkou a zlom nastal až v roce 2005, kdy zabil jednu z žen, která jej zneužívala a následně vzal život i sám sobě. Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, i přes to, že celý svět ví, co se za zdmi sekty děje, kult nadále existuje i dnes. Nese jméno Family International (v překladu Mezinárodní rodina) a někteří její členové pochází i z Česka. Sekta prý prošla restrukturalizací a reorganizací a podle všeho už by mělo být vše v pořádku. Zda tomu věřit, nebo ne, je otázka. Faktem totiž zůstává, že v čele kultu stále stojí žena zesnulého Berga, Karen Zerby.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku