Přejít k hlavnímu obsahu

Sex s ex: je to cesta do pekla?

Skončilo to. Váš vztah prostě krachnul. Pohráváte si s myšlenkou, jestli by z toho něco přece jen nešlo „vyždímat“, třeba pár chvil, které vaše tělo katapultují do známých sfér rozkoše. O.K., ale raději si to dobře promyslete…

Spát se svým ex je přinejmenším zvláštní. Člověk, který vašemu bytu říkal „doma“, se ve vaší posteli najednou zdrží jen nezbytně nutnou dobu a poté, co mu pípne esemeska, přičemž vám už nenáleží vědět od koho, vás požádá, jestli byste mu mohla najít druhou ponožku, vlepí vám pusu na čelo, z lednice si vezme vás poslední energiťák a zmizí. Máte pocit nepopsatelného klidu, víte totiž, že jste ho neztratila úplně. Přijde zase, protože je mu ve vaší náruči dobře. Navíc vy jste teď ta skvělá milenka, která ho ale zároveň nikam netlačí a neobtěžuje ho obvyklou šedí dne. 

Najisto s otazníkem

Výhody sexu s ex objevilo překvapivě mnoho žen. Podle studie, kterou v roce 2015 uveřenil americký portál Bustle, se sexu s bývalým oddává nebo oddávalo 53 % žen. Ve zmíněném průzkumu se na žebříčku důvodů nejčastěji objevovalo slovo jistota. Co si budeme povídat. Prostě jsme takové a jistota je pro nás kolikrát vstupenka do světa, ve kterém se můžeme nadechnout. Jenže se ukázalo, že každá mince má dvě strany a to, co vám může aktuálně vyhovovat, je nejen dočasné, ale  může mít fatální důsledky na váš další život. A i to je třeba brát v potaz, než svého ex pustíte zpátky do ložnice.

Brzda na plynu 

Mnoho lidí ve výše zmíněném průzkumu uvedlo, že považuje sexuální vztah se svým ex za chybu a znovu už by do toho nešli, protože jim tato zkušenost negativně ovlivnila budoucí vztahy. Podle přední specialistky na behaviorální terapii Clarissy Silvi za to mohou neuspořádané vnitřní pocity, se kterými do, řekněme účelového, svazku vstupujete. Je přirozené, že když se rozejdete s manželem nebo přítelem, projdete si určitou fází vzteku, posléze zapomenete na to špatné a začnete si jej idealizovat. Může se stát, že ho budete chtít zpátky, on řekne ne, vy si zase popláčete a bude konec. To je pro vás ta lepší varianta.

Pak se také může stát, že v tomto vztahu nevztahu setrváte dlouho, budete mít pocit, že žijete skvělý a výhodný singl život, ale nevědomky si budete šlapat po štěstí. Třeba právě v tuto chvíli potkáte 15 princů, ale vy je nevidíte ani neslyšíte… A pokud si jich všimnete dost možná vám nová známost rychle skončí, protože v sobě nemáte uzavřenou předchozí kapitolu. Ne nadarmo se říká, že každý vztah má mít svůj pohřeb, rituál, který jednu část ukončí, abyste se vnitřně nastavila na novou. Možná je i v mnoha směrech lepší to definitivní sbohem neodkládat.

Kamarád taky rád

Pokud jste po rozchodu, prožijte si jej se vším všudy – i ta bolest k němu prostě patří. Udělejte za vztahem pomyslnou čáru a udělejte si čas samy na sebe. Věnujte se tomu, co jste dřív nemohly. Dalšího chlapa si nenajdete pro svoje hezké modré oči, ale pro to, co z vás bude vyzařovat. Měla by tam být sebeláska, sebeúcta i poznat, že víte, co chcete.

Pomocná berlička se v některých případech hodí. Nebuďte bláhové, vždyť všichni víme, že nejde jen o sex, ale že potřebujete občas pohladit, pomazlit a slyšet, že jste krásná. Ale tuto roli může bez dalších škod převzít jen člověk, který to cítí stejně, a pak vám ta reciprocita může báječně fungovat. Rány z nepovedeného vztahu se začnou hojit a vy najdete svou vnitřní ženskou energii...

Na miskách vah

PROČ ANO

  • Zná vaše tělo a ví, co vám dělá dobře. 
  • Nestydíte se. 
  • Je to pohodlné, protože nevyžaduje žádnou další péči.
  • Hřeje vás, že v jeho životě ještě hrajete nějakou roli.

PROČ NE

  • Čím déle to trvá, tím hůře pro vás do budoucna. 
  • Jste neustále svázaná minulostí. 
  • Nemáte nutkavou potřebu hledat si někoho nového. 
  • Neskončilo to, váš vztah pokračuje, i když na jiné úrovni.