Přejít k hlavnímu obsahu

Pozor, začíná období nabité sexem!

Foto: Unsplash

Měli jste za to, že sexuálnímu apetitu už odzvonilo s posledním slunečným paprskem? Omyl! Odborníci nyní dokázali, že lidské tělo je připraveno zažít největší smršť vzrušení právě TEĎ!

V říši zvířat je přirozené, že se jejich život do jisté míry řídí sezónností. Většina savců například v zimě šetří energii a málo se hýbe a když vykoukne ze země tráva, začínají se pářit, protože vědí že bude dost potravy pro narozená mláďata. Na vnější podmínky ale reaguje i fyziologie člověka. Jen s tím rozdílem, že my to máme přesně naopak. V zimě se tedy neuchylujte do peřin, abyste si odpočinuli, ale využijte příhodný čas pro ty nejintimnější radovánky.

Testosteron bije na poplach

Mnoho žen na podzim pociťuje vyšší potřebu si holit nohy. Víte, proč tomu tak je? Za vše může testosteron. Je prokázáno, že v průběhu celého podzimu naše tělo vylučuje až jeho dvojnásobné množství. Než jej ale začnete proklínat, dejte mu šanci ukázat se vám v lepším světle. Hladina testosteronu je totiž „hlavní řídicí jednotkou“ ženského libida. Díky němu se také lépe prokrvují všechna nervová zakončení. „Hladinka“ pak narůstá i u mužů, u kterých zvyšuje délku a zlepšuje intenzitu výkonu.

Chcete miminko? Tak prosím…

Výsledky výzkumů z oblasti lidské reprodukční fyziologie také označily podzimní měsíce za dobu nejpříhodnější k plození dětí. Při rovnodennosti se naskýtají ideální podmínky pro početí – ženy mají silnější ovulaci, muži produkují více spermií. Pokud jste tedy ve fázi největších snah, je dost možné, že na výsledek nebudete muset dlouho čekat.

Dobrá zpráva na závěr je, že podzim ještě nedošel ani ke své mu vrcholu. Ať už tedy ve vás pulzuje touha po miminku nebo „jen“ po partnerovi, máte všechno hezké ještě před sebou. Jaké tedy máte plány na dnešní večer?