Přejít k hlavnímu obsahu

Jak poznat, že je víc než kamarád?

Máte pocit, že z vašeho nejlepšího kamaráda se najednou stal někdo víc než jen kamarád? Přesahujete společně meze přátelství? Podle těchto znamení to poznáte.

Trávíte spolu spoustu času, skvěle se spolu bavíte, jste nalazeni na stejnou délku. Váš nejlepší kamarád je tu vždycky pro vás a vy pro něj. Je ale přátelství opravdu všechno, co vás spojuje? Možná, že vy k němu nebo on k vám něco tajně cítí, aniž si to uvědomujete. Podle odborníků většina vztahů začíná přátelstvím, což někdy ztěžuje interpretaci signálů. Přesto pro vás máme sedm téměř jasných znamení, že váš vztah je více než kamarádský.

1. Chcete ho neustále vidět
Ještě donedávna jste se potkávali jednou, dvakrát týdně společně s celou partou, ale najednou se můžete zbláznit, když ho nevidíte denně? Potřebujete s ním mluvit každý den a strávit s ním ideálně každou volnou chvíli? Pak jste mnohem víc než jen dobří přátelé. 

2. Přemýšlíte o něm
Vaše myšlenky se točí kolem něj a dost se liší od toho, jak myslíte na své další přátele? Napadá vás třeba, jaká bude budoucnost této osoby a vaše? 

3. Žárlíte
Je to vlastně docela jednoduché. Pokud na něj žárlíte, už to asi není jenom o přátelství. Jinak by vám přece bylo jedno, jaké ženy se mu objevují po boku. 

4. Zdá se vám o něm 
Váš nejlepší kamarád se dostal do vašich snů a jsou plné romantiky a erotiky. Někdy to nemusí znamenat nic, často se nám zdá o lidech, které v realitě skoro ani neznáme a poznat nechceme, ale někdy naše podvědomí promlouvá a naznačuje vám, co by nemuselo zůstat pouhým snem.

5. Neustále o něm mluvíte
Nejen že o něm sníte, ale máte neustálou potřebu o něm i mluvit. Nenápadně se do svých rozhovorů s ostatními snažíte dostat jeho jméno a příběhy o něm. 

6. „Náhodou“ se vzájemně dotýkáte
Téměř neznatelně se něco změnilo. Objetí na rozloučenou trvá déle než dřív, letmý dotyk na noze, kterého byste si dřív ani nevšimla, vám teď rozbuší srdce… Takové dotyky se nestávají náhodou. Blízkost je nejdůležitějším indikátorem náklonnosti, takže věnujte pozornost všem signálům, i svým vlastním. 

7. Chováte se jinak, když je poblíž
Podvědomě na něj chcete zapůsobit a získat jeho pozornost. Proto se chováte velmi nápadně. Zeptejte se vašich společných kamarádů - budou první, kdo si všimne, že se jeden z vás nebo i oba chováte zvláštně.