Přejít k hlavnímu obsahu

Super milování v každém věku + ZÁBAVNÝ TEST

Někdy v posteli tápeme a hledáme, jindy zkoušíme a blázníme, pak si zase užíváme a jsme spokojené. Co můžeme udělat pro nejlepší sex?

Jediná jistota, kterou v životě máme, je, že všechno se mění. Co bylo důležité před pár lety, není dnes podstatné. A tohle „prozření“ funguje i v erotických hrátkách. Při vzpomínce na prvních pár let sexuálních radovánek se člověk shovívavě pousměje. O čem sex vlastně je, jsme mnohé zjistily až po dvacítce s prvními vážnějšími vztahy. Tenkrát jsme si myslely, že ve třiceti všechno skončí, a přitom ta parádní jízda teprve začínala. Sexuoložka Laura Janáčková ale tvrdí, že nejlepší sex přijde až po čtyřicítce. A na tom něco bude. Ve finále se spousta žen shodne, že se milování nevzdává ani v „babičkovském“ věku. Proč taky. Sex je součástí našeho života. Jde jen o to umět najít a užít si to, co nám ten který věk přináší...  

Ve 30 začíná správná jízda
Své tělo už dobře známe a víme, co v posteli potřebujeme. Nebojíme se experimentovat, i když do nových zážitků se nevrháme bezhlavě jako dřív. Ještě pořád spadáme do kategorie „mladá“ a ženských zbraní, můžeme směle využít k flirtování a navazování nových vztahů, z nichž některý bude možná tím osudovým. Spousta z nás už svoji drahou polovičku našla, takže na flirtování nemá ani pomyšlení. Na pořadu dne jsou děti. Život se točí kolem drobečků a chudák sex je na vedlejší koleji. Do vztahu se může vkrádat nuda. A na to bychom si měly dát pozor, protože ta je spolehlivým zabijákem krásného milování.

Ve 40 si naplno íváme
Tomuhle období by se dalo také říkat zlatá čtyřicátá. Leccos zažily a hned tak nás něco nepřekvapí. Už nejsme žádná naivní děvčátka ani se nestydíme říct partnerovi, co se nám líbí. Když není partner na sex naladěn, klidně sáhneme po erotické pomůcce, kterou jsme si bez špetky studu došly koupit do sexshopu. Navíc jsme ve věku, kdy podle sexuologů nejsnáze dosáhneme orgasmu, tak proč si to neužít.

60 je jenom číslo
Proč by měl člověk brzdit pouze proto, že se možná nedávno stal babičkou? Naopak! Je třeba využít výhod, který tenhle věk nabízí. Už nemusíme řešit spoustu věcí. Třeba zatahovat před protějškem břicho, protože on ho má pravděpodobně taky. Důležitější než výkon pro nás bývá blízkost partnera. To ale neznamená, že by nám mělo stačit nechat se hladit po vlasech a dát si kamarádskou pusu před usnutím.

TEST: Jaká jste milenka?

Jak sex prožíváte a zda je spokojený i váš partner, nezáleží jen na věku, ale i na vaší povaze. Zkuste se tedy otestovat:

Zhasínáte při milování?
A) Ne, naopak. Chci vnímat partnera všemi smysly.
B) Světlo mi nevadÍ, ale radši mám tmu.
C) Musí být tma, protože se stydÍm.

Předvedla byste partnerovi striptýz?
A) Jistě, proč ne, je to zábava.
B) Možná, při nějaké výjimečné situaci.
C) Nikdy!

Flirtujete s ostatními muži?
A) Je to přirozené, baví mě to.
B) Někdy ano.
C) V žádném případě, jsem zadaná.

Díváte se na erotické filmy?
A) Ano, vzrušu mě.
B) Moc často ne, ale nevadí mi.
C) Porno nesnáším.

Máte erotické pomůcky?
A) Ano, použÍvám je často.
B) Mám vibrátor, ale nevím, kde je.
C) Nic takového mi nesmí do bytu.

Která postava seriálu Sexu ve městě je vaše oblíbená?
A) Samantha Jones
B) Carrie Bradshow
C) Vůbec tento seriál neznám.

Nebráníte se novým praktikám?
A) Jsem pro každou špatnost.
B) Záleží na tom, o co půjde.
C) Ne, zásadně neexperimentuji.

Vyhodnocení:

Převaha A: Vás by chtěl mít doma každý muž. Nebojíte se experimentovat, nestydíte se, a to se mužům líbí. Někdy ale šlápněte na brzdu, aby vám partner v posteli stačil.

Převaha B: Nejste sice žádná dračice, ale muži se s vámi nenudí. Nebojíte se zkoušet nové věci, ale máte jisté hranice a skryté rezervy, které byste mohla úspěšně využít. Zkuste být v posteli aktivnější.

Převaha C: Vás uspokojují jiné věci, než je erotické dovádění. Možná se jen stydíte. Zkuste se uvolnit. Co začít erotickou masáží? Nebo si pusťte lechtivý film. Co třeba skvělý snímek Milenec?