Přejít k hlavnímu obsahu

Vědci popsali osm druhů bradavek: Máte "normální", nebo kombinaci více druhů?

Info ikona
zdraví

Vědci u žen obecně popsali osm druhů bradavek. Možná vás napadnou rozdíly ve vzhledu, některé jsou vhodnější ke kojení, jiné trošku méně. Velké, malé, růžové, tmavé, ale co jste možná nevěděli je fakt, že některé ženy mohou mít i kombinaci dvou druhů bradavek. Příroda si prostě umí poradit a někdy nám geny nakombinuje opravdu zajímavě.

TEST: Nakreslete prasátko a odhalte nejen vaše postelové kvality. Budete překvapeni, jak to sedí

svetzeny.cz

Neustále vyčnívající

Některé jejich majitelky jsou z nich opravdu nešťastné, protože chodit bez podprsenky rovná se veřejné pohoršení. Se sportovní podprsenkou to nebude o moc lepší, protože majitelky vyčnívajících bradavek mají neustále bradavky o pár milimetrů zdvižené. Je-li vám zima, nebo zažíváte-li sexuální vzrušení, pak se jejich velikost a napětí ještě zvyšuje. A tehdy vás opravdu zachrání jen podprsenka s výplní.

Mezi jejich výhody ale patří snadné kojení a také větší vzrušivost.

Ploché

Bradavky jsou v rovině s povrchem prsu a je-li vám zima, nebo při vzrušení se jen lehce napřímí. V podstatě ideální, protože za normálních okolností nikde nic nevyčnívá. I tady může být kojení naprosto v pořádku a vzrušivost velká. Jen s těmi podprsenkami si majitelky těchto bradavek nemusí dělat velké starosti.

Nafouknuté

Jsou to bradavky, pod nimiž je specifická část prsu s podivuhodnou vlastností. Část těsně kolem bradavek je schopna se vizuálně nafukovat, nabývat a zase klesat. Někdy může být pokožka kolem bradavky vypadat až otekle, ale když zmizí teplo, zima nebo nějaký vzruch, vše se vrátí do normálu. Tyto změny můžete pozorovat třeba v závislosti na menstruačním cyklu, v rámci bolestivých prsou při PMS.

Sex po padesátce aneb nenechávejte svou vaginu dlouho mimo provoz

svetzeny.cz

Vpáčené

Tyto bradavky jsou jakoby vtlačeny dovnitř a dělají vrásky maminkám, které se chystají kojit. Pokud ale vaše bradavky při stimulaci zimou nebo vzrušením dokáží dostat tvar normální bradavky, nemusíte se obávat. Často se navíc stává, že už během těhotenství bradavky zmohutní a z vpáčených se stanou normální a kojení jejich tvar poté ještě více upraví potřebám dítěte. I tady ale mohou být extrémní případy, kdy se bradavku ani nedaří vytáhnout a zůstává maximálně plochá či stále vpáčená.

Různé bradavky

Někdy můžeme mít kombinace různých bradavek s tím, že nejčastěji jde o jednu bradavku  normální a druhou lehce vpáčenou. Vše se pak může upravit do jednotného stavu po kojení, ale není to podmínkou. Čím déle jste od kojení, tím více se zase může dotčená bradavka stávat vpáčenou.

Hrbolaté, výrazné

Výrazné hrbolaté bradavky jsou také samostatným typem. Normální bradavky mají jen lehkou hrbolatou kresbu, některé ženy mají ty drobné pupínky na dvorci (jsou to žlázy, které produkují mimo jiné i mateřskou vůni, podle které vás pozná miminko) opravdu výrazné. Nebojte se, i to je normální.

Paruku odhodila Bára Basiková v dál a převedla šik letní sestřih. V platinové blond a rošťáckém rozcuchu vypadá skvěle

svetzeny.cz

Chlupaté

Jsou i ženy, kterým kolem dvorce zcela přirozeně rostou chlupy. A ano, je to normální, některé ženy mají k tvorbě ochlupení na prsou větší sklony než jiné. Chloupků se však v této oblasti zbavujte velmi jemně.

Více bradavek

Možná patříte k těm nejvýjimečnějším ženám, které mají na hrudi ještě jednu bradavku. Bývá menší, ale reaguje někdy i na hormonální změny, bolí v období PMS nebo se nalívá t/node/38301. Ničemu nevadí, ale některé ženy si ji raději nechávají odstranit. 

Zdroj článku