Přejít k hlavnímu obsahu

Numerologický význam chlapeckých jmen oblíbených v dětství našich babiček: Zjistěte, co symbolizují jména Josef, Jiří či Jaroslav

Info ikona
Baby boy

Josef, Jiří nebo třeba Jaroslav – tato chlapecká jména byla velmi populární v dětství našich babiček. Znáte jejich numerologický význam? Zjistěte, k čemu tato oblíbená jména své nositelky předurčovala. V článku vysvětlíme symboliku 5 nejpopulárnějších chlapeckých jmen roku 1950.

Josef

Josef v roce 1950 vévodil nejpopulárnějším chlapeckým jménům. Dnes ho na první příčce již nahradil Jakub. Jméno Josef můžeme numerologicky rozložit takto: 1 + 6 + 1 + 5 + 6 = 19 = 1 + 9 = 10 = 1 + 0 = 1. Pokud vidíte tento postup prvně a rádi byste zjistili význam svého jména, přečtěte si náš článek s praktickým návodem. První součet vychází na číslo 19, což je číslo karmického dluhu, které souvisí se sobeckostí. Naznačuje, že Josefovi hrozí to, že se k němu určitá osoba obrátí zády, když ji bude potřebovat. Dále také vidíme dvě jedničky v rozkladu a celkový součet dává také jedna. Číslo 1 mají lidé, kteří jsou nezávislí, samostatní a se vším si lehce poradí. Jsou to rození lídři. Bývají ambiciózní. V součtu také vidíme dvě šestky, což nám říká, že Josef je rodinný typ.

Numerologický význam dívčích jmen oblíbených v dětství našich babiček: Zjistěte, co symbolizují jména Marie, Jana, Věra a další

svetzeny.cz

Jiří

Na druhém místě v žebříčku oblíbenosti jmen v padesátých letech skončil Jiří. Jeho numerologický součet je velmi zajímavý: 1 + 9 + 9 + 9 = 28 = 2 + 8 = 10 = 1 + 0 = 1. Vidíme, že se v něm objevují hned tři devítky. Devítka je číslem, které vždy souvisí s lidskostí a dobrým srdcem. Jiří je předurčen k tomu, aby měl srdce na pravém místě. Také toto číslo naznačuje, že Jiří bude mít mírnou tendenci si věci idealizovat. Celkový součet však dává číslo 1, které značí silnou osobnost. Jiří bude vnitřně silný, schopný a uplatní se jako vedoucí pracovník.

Jaroslav

Jméno Jaroslav bylo v roce 1950 na třetím místě v žebříčku oblíbenosti. Jeho numerologický součet je velmi mocný: 1 + 1 + 9 + 6 + 1 + 3 + 1 + 4 = 26 = 2 + 6 = 8. Vidíte, že obsahuje hned čtyři jedničky. To značí podnikavost, touhu vyniknout a uspět. Jaroslav se nespojí s málem a bude se snažit zazářit. Bude značně průbojný a samostatný. Nebylo by překvapením, kdyby se ve svém oboru stal vizionářem. Celkový součet pak dává číslo 8, které vždy souvisí s mocí a penězi. Jaroslavovi by se mělo v životě dařit dobře po materiální stránce. Bude sebevědomý, praktický a cílevědomý.

Jan

Jan v roce 1950 obsadil čtvrtou příčku v žebříčku populárních jmen. Jeho numerologický součet je zcela jednoduchý: 1 + 1 + 5 = 7. Jsou zde dvě jedničky, což značí, že Jan bude mít „tah na branku“ a bude podnikavý. Bude celkem ambiciózní, nikoliv však přehnaně. Výsledný součet 7 mívají jedinci, kteří jsou velmi zvídaví. Často jsou mezi nimi akademici, vědci a výzkumníci. Jan si každopádně bude chtít dělat věci po svém a nebude chtít být omezován. Do vínku mu byla dána soběstačnost. Na první pohled může působit odměřeně.

Tibetský horoskop: Číslo Meva je dané rokem narození a určuje váš osud i vitalitu. Zjistěte dle tabulky, zda vám náleží Meva 1, 2, 3 nebo jiná

svetzeny.cz

František

František se v roce 1950 umístil na 5. příčce v rámci žebříčku popularity. Jeho numerologický součet je dlouhý: 6 + 9 + 1 + 5 + 2 + 9 + 1 + 5 + 2 = 40 = 4 + 0 = 4. Pojďme si jej rozebrat. Dvě jedničky značí cílevědomost, nikoliv však přehnanou. Pak zde máme dvě dvojky, což z Františka dělá týmového hráče a kamarádského člověka. Dvě pětky poukazují na dobrodružnou povahu a všestrannost. Dvě devítky nám sdělují, že František je laskavý člověk. Výsledný součet je 4. Ten mívají velmi pracovití a čestní lidé. Jsou disciplinovaní, vážní a upřímní. František je předurčen k tomu, že bude trpělivý a pracovitý. Dovede nastolit pořádek ve světě chaosu.

Zdroje: Babycenter, TN CZ, Numerology Astro Seek

Největší romantici podle zvěrokruhu: Ryby i váhy jsou pro romantiku stvoření

svetzeny.cz