Přejít k hlavnímu obsahu

Numerologický význam dívčích jmen oblíbených v dětství našich babiček: Zjistěte, co symbolizují jména Marie, Jana, Věra a další

Info ikona
Baby Girl

Marie, Jana nebo třeba Věra – tato dívčí jména byla velmi populární v dětství našich babiček. Znáte jejich numerologický význam? Zjistěte, k čemu tato oblíbená jména své nositelky předurčovala. V článku vysvětlíme symboliku 5 nejpopulárnějších dívčích jmen roku 1950.

Marie

Marie v roce 1950 vévodila žebříčku nejoblíbenějších jmen. Jméno Marie lze numerologicky rozložit takto: 4 + 1 + 9 + 9 + 5 = 28 = 2 + 8 = 10 = 1 + 0 = 1. Pokud vidíte tento postup prvně a rádi byste zjistili význam svého jména, přečtěte si náš článek s praktickým návodem. Zde vidíme, že v součtu dává jméno Marie číslo 1. Jméno Marie předurčuje svou nositelku k tomu, aby vykonala velké věci. Marie do vínku dostala vůdčí schopnosti, je to schopná manažerka, která ráda velí. Je zvyklá si vše udělat sama a nemá ráda, když jí do věcí druzí mluví. Je trochu paličatá. Dvě devítky v součtu značí umělecký talent a zábavnou povahu.

Video, kde se malý chlapec setká s novorozenou sestrou, se stalo hitem internetu. "Nic krásnějšího jsem nikdy neviděla," píše fanynka

svetzeny.cz

Jana

Na druhém místě v žebříčku oblíbenosti se v roce 1950 nacházela Jana. Numerologický součet tohoto jména vypadá takto: 1 + 1 + 5 + 1 = 8. Součet dává mocnou osmičku, která Jany předurčuje k tomu, aby uspěly, ať už budou dělat cokoliv. Je to mocné číslo související s penězi, blahobytem a mocí. Jméno Jana se hodí pro budoucí podnikatelku, političku i obchodnici. Ve jméně také vidíme tři jedničky, ty věstí nezávislou povahu a snahu velet.

Věra

V roce 1950 bývalo třetím nejoblíbenějším jménem Věra. Numerologie tohoto jména je velmi zajímavá, rozložíme jej takto: 4 + 5 + 9 + 1 = 19, posléze sečteme jedničku a devítku: 1 + 9 = 10 = 1 + 0 = 1. Pojďme si to rozebrat. Narážíme v součtu na číslo 19, to má bohužel v numerologii lehce negativní význam, protože souvisí s tzv. karmickým dluhem, konkrétně se sobeckostí. Více se dočtete v tomto článku. Věry mohou ve svém životě zažít nepříjemnou situaci, kdy se k nim někdo obrátí zády. Nicméně zbytek čísel má velmi pozitivní význam. Součet 1 značí samostatnost, průbojnost a schopnost velet. Věra bude dobrou šéfovou i manažerkou. Je to schopná žena, která si se vším poradí.

Anna

Jméno Anna lze numerologicky rozložit na: 1 + 5 + 5 + 1 = 12 = 1 + 2 = 3. Číslo 3 v numerologii osudu značí, že člověk s tímto jménem má na svém prvním místě zejména kariéru. Anna bude velmi schopná žena, která to může dotáhnout hodně daleko, když bude chtít. Nikdy se nevzdá svých snů a bude pilně pracovat na tom, aby žila takový život, jaký si přeje. Je to také rozená optimistka, která se z ničeho nehroutí. Mezi lidmi je velmi oblíbená. Dvě pětky v součtu značí dobrodružnou povahu a osobnost, která je všestranně nadaná.

Týdenní horoskop: Tři znamení, která čeká šťastný týden. Dětmi štěstěny je Býk, ale i Rak

svetzeny.cz

Eva

Na pátém místě v žebříčku oblíbenosti se v roce 1950 nacházela Eva. Numerologický součet tohoto čísla vypadá následovně: 5 + 4 + 1 = 10 = 1 + 0 = 1. Vidíme, že součet nám dává číslo 1, které symbolizuje sebevědomí, vnitřní sílu, odhodlání a samostatnost. Jméno Eva svou nositelku předurčuje k tomu, aby si se vším vždy poradila i bez pomoci druhých. Eva má přirozenou autoritu a ráda věci dělá po svém. Pro ostatní je vzorem hodným následování. Má charisma a vůdčí schopnosti.

Zdroje: TN CZ, Babycentre.co.uk, Astroseek

Numerologie: Poslední číslice vašeho roku narození souvisí s povahou. Zjistěte, zda máte vlastnosti kovu, vody, dřeva či něčeho jiného

svetzeny.cz