Přejít k hlavnímu obsahu

Husákovy děti z pohledu astrologie: Zjistěte, čím jste výjimeční podle roku vašeho narození

Info ikona
Astrologie

Sedmdesátá a začátek osmdesátých let minulého století pod vlivem Pluta ve Vahách přinesla uvolnění na mnoha úrovních, včetně atmosféry po přísném období nástupu komunistického režimu. Lidé narození v tomto období, označovaní také jako generace X, jsou společenští, mírumilovní, usilují o harmonii ve všech oblastech života. V čem vynikají, jaké mají slabé stránky a na co by si měli dát pozor, aby se jim dobře žilo?

Co se tehdy dělo

Léta Pluta ve Vahách, od roku 1972 do roku 1984, byla obdobím, kdy si lidé více začali dělat, co chtějí. V zahraničí se zrodilo hnutí hippies, padala tabu v oblasti sexuality, vzorem dokonalé ženy byla princezna Diana, slavní si pomalu začínali zvykat na život pod dohledem bulvárních médií, sovětské impérium ztrácelo na síle a začínaly se rodit základy občanské společnosti, ve Vietnamu zuřila válka. V soukromí se už lidé tolik nebáli rozvodů, partnerského soužití takzvaně na psí knížku, ani rodičovství ještě před svatbou.

Vědí, co chtějí

Většině lidí narozených v tomto období doteď až moc záleží na tom “co si řeknou lidé” a vůbec na reakcích okolí. Snaží se všem za každou cenu zavděčit. Při snaze o spokojený život někdy vědomě, jindy nevědomky, vytěsňují všechno bolavé a negativní. Rozhodují se pomaleji, než lidé narození v předchozím a následujícím období, a většinou pak ze všech nabízených možností zvolí paradoxně tu nehorší.

Pod vlivem Pluta v průběhu let vyplouvají na hladinu jejich osobní krize, které pak postupně zpracovávají. Výsledkem je ohromný osobnostní růst. Dnešní padesátníci, kteří už dokázali leccos zpracovat, jsou proto většinou ukotvení v sobě, vědí, co chtějí, pro co a pro koho už v jejich životě není místo. Plutonské Váhy kladou velký důraz na osobní prezentaci, hlavně styl, půvab a rafinovanost. Někteří se možná až příliš nechávají ovlivňovat samozvanými guru, věří na afirmace a mají tendenci uchylovat se k extrémní ezoterice.

 

 

Která jsou nejatraktivnější znamení zvěrokruhu? Zjistěte podle žebříčku astrologů, na kterém místě se umístilo to vaše

svetzeny.cz

Vztahy jsou pro ně na prvním místě

Rozhodují se v nich delší dobu a berou je velmi vážně. S partnerkou či partnerem chtějí budovat silné emocionální, intelektuální i fyzické propojení. Někdy ale vztahy příliš pitvají, mají tendence být majetničtí nebo naopak odtažití. Jsou velmi společenští a mírumilovní, dokážou najít řešení každé hádky či konfliktu. Občas se jim stává, že se snaží najít za každou cenu to nejlepší řešení a tím se dostávají do nerovnováhy a trápí se.

Pozitiva plutonských Vah

Chtějí zachránit svět, vystupují proti jakémukoliv bezpráví, nesnáší boje a neshody, dobře rozumí všem společenským problémům. Excelentně ovládají umění kompromisu, ve vyhrocených situacích dokážou najít zlatou střední cestu, mají vynikající přesvědčovací schopnosti, jsou trpěliví a diplomatičtí. Mnoho lidí si k nim chodí pro rady a oni rádi pomáhají. Mají úžasný smysl pro detail, jsou pečliví a pozorní.

Negativa plutonských Vah

Jsou schopní analyzovat některé problémy do poslední molekuly, co jim zabírá extrémně mnoho času. Pokud se týká problém přímo jich samotných, často rezignují a nechají konečné rozhodnutí na někom jiném. Přestože, nebo možná právě proto, že jsou plutonské Váhy mírumilovné, když se jim nakupí problémy a jsou pod extrémním tlakem, můžou nečekaně překvapit výbuchem vzteku. Když se příliš zaměří na nespravedlnosti ve světě, zapomínají na drobné radosti života. Pak jim prospěje vědomé odpoutání, trávení času s přáteli a zábava, která osvěží mysl.

 

Co přinese čínský rok dřevěného draka jednotlivým znamením: Čekejte příliv síly a nestálosti. Nudit se nebude nikdo z nás

svetzeny.cz

Charakteristiky podle roku narození

1970

Jste důvěryhodní a praktičtí, lidé se ve vaší společnosti cítí dobře. Rodina a přátelé jsou pro vás na prvním místě, vždy je do poslední chvíle bráníte. Když se zamilujete, věříte, že je to navždy. Někdy se vyjadřujete stroze a ubližujete tím lidem, na nichž vám nejvíce záleží. Dejte si na to pozor.

1971

Jste příliš důvěřiví, proto byste se měli naučit stanovovat si pevné hranice a chránit se před tím, aby vás ostatní lidé využívali. Nejste sice všeobecně příliš populární, máte ale ty nejlepší přátele na světě, jaké si může člověk mít. Dávejte si pozor na to, co říkáte, komunikace není vaší nejsilnější stránkou. Naučte se kontrolovat svou vznětlivost.

1972

Musíte zapracovat na pozitivnějším přístupu k životu a světu. Máte tendenci se více zabývat vnějším úspěchem než vnitřními pocity radosti ze života. Užíváte si pozornost ostatních a tvrdě pracujete na tom, aby vás měli všichni rádi a považovali vás za přítele. Pozor na to, co říkáte. Vaše slova totiž občas vyznívají nezdvořile, ačkoliv je myslíte dobře.

1973

Vaší největší ctností je trpělivost. Vaše cesta k úspěchu vede přes tvrdou práci a umění být sám sebou. Máte rádi společnost, ale protože pro vás není snadné správně komunikovat, může být pro ostatní těžké s vámi mluvit. Hluboce vám záleží na vašich blízkých a spíš než slovy to dáváte najevo činy.

 

Který z antických bohů vládne vašemu znamení horoskopu: Blížencům bohyně moudrosti, Štírům vládne Hádes

svetzeny.cz

1974

Jste rozený vůdce a chcete mít všechno pod kontrolou. Nesnažíte se skrývat, že jste náladoví. O věcech přemýšlíte do hloubky a jste velmi citliví. Pokud jste teď ve středním věku, můžete toužit po změně kariéry a začít dělat něco, co milujete, bez ohledu na to, jaký vám to přinese finanční prospěch.

1975

Protože jste velmi citliví a soucitní, smyslem vašeho života je pomáhat druhým. Lidé jsou pro vás důležitější než majetek a zisk, což vás může dostat na pokraj finanční nouze. Na tom byste měli zapracovat. Víte, jak na to, aby vás všichni měli rádi, váš smysl pro humor odlehčí prakticky každou těžkou situaci.

1976

Jste sebevědomí a cílevědomí, jdete si vlastní cestou. Musíte si ale dát pozor na ukvapená rozhodnutí. Občas můžete být náladoví, s tím byste se měli naučit lépe pracovat. Inspirujete okolí tvrdou prací a svými kreativními nápady. Pozor na přehnaný perfekcionismus.

 

Horoskop afrických domorodců: Znamení jsou odlišná od klasických znamení zvěrokruhu. Máte povahové vlastnosti Soudce, Cestovatele nebo Dítěte světa?

svetzeny.cz

1977

Mluvíte málo, přitom toho říkáte mnoho. Lidé vám rozumí, ale je pro ně těžké uchopit vaše projevy žárlivosti a emoční nestálost. Jste vždy odhodlaní, soběstační, a když si něco usmyslíte, jen výjimečně se vám nepovede to dotáhnout do úspěšného konce. Jste vášniví a řídíte se srdcem, které vás vede k naplněnému životu.

1978

Tvrdě pracujete na splnění svých snů. Když nedostanete to, co chcete, totálně vám to zkazí náladu. Neúspěch se vás hluboce dotýká a vyvolává ve vás pesimistické myšlenky vůči budoucnosti. Rádi se obklopujete obdivovateli. Milujete být středem pozornosti. Víte, jak komunikovat s ostatními a jste pro ně vzrušující.

1979

Jste ostýchaví a je pro vás velmi těžké vyjádřit, jak se cítíte. Pokud chcete mít v životě více blízkých lidí a přátel, pokuste se to překonat. Jste moudří, laskaví a s velkou vášní pečujete o ostatní, zároveň doufáte, že někdo bude pečovat o vás. Jste také obezřetní a neděláte unáhlená rozhodnutí.

Zdroj článku