Přejít k hlavnímu obsahu

Rok 2024 je rokem karmické odplaty: Hříchy však můžete napravit

Info ikona
Rok karmické odplaty

Co zaseješ, to sklidíš. I tak by se dal zjednodušeně řečeno vysvětlit princip karmy, s nímž pracují hlavně východní filozofické směry. Tedy to, co uděláte, se vám vrátí, jen v jiné formě. Způsobíte-li dobrou věc, pak se vám vrátí dobro, pokud špatnou věc, vrátí se vám to špatné. Letošní rok je rokem karmické odplaty. Připravte se na to, že přichází čas rekapitulace vašich činů.

Co přinese rok 2024

Přemýšlíte nyní nad tím, jaký byl váš rok a co všechno jste udělali dobře a co možná špatně? Nezoufejte, karma vám nedá to, co si nezasloužíte. Rok 2024 se pojí s číslem osm. Jednoduše sečtěte všechna čísla 2024 (2 + 0 + 2 + 4) a vyjde vám osmička. Ta v karmě reprezentuje osud, nový začátek, ale také možnost bohatství nebo také velké ambice, které si splníte. Jde o rok plný změn, mohou se objevit různé nevyrovnanosti, nestability, váš svět se může otřást v základech. Když se něco mění, obvykle to může maličko bolet.

Karma přináší situace, které se v životě opakují

Život je v podstatě souborem opakující se situací, z nichž se má vaše duše něco naučit a začít dělat určité věci jinak. Děláte-li věci pořád stejně, doberete se i ke stejnému výsledku. Vaše duše se tak nikam neposune. Tento rok je o spravedlnosti. Lekce, které vám život uštědří, je potřeba rozebrat, zamyslet se nad nimi. Proč se vám staly? Co dobrého se může skrývat i za tím, co vypadá na první pohled špatně? Zkuste změnit úhel pohledu na to, co se vám děje a hlavně řešte problémy jinak, než dosud. Jinak se zacyklíte a uvíznete na mrtvém bodě.

Poslední roky jste možná v životě proplouvali a dělali si to, co jste chtěli a považovali za správné. Přichází čas zúčtování, když na vás dolehne tíha všeho. Je důležité se nebát, protože jste v předchozích letech nedělali asi jen to špatné, že? Byla spousta dobrých a pozitivních momentů. 

Negativní karma u dětí

svetzeny.cz

Myslete na to, co přijde

Letošní rok máte prakticky celý před sebou a to tedy znamená takřka nepopsaný list. Chcete-li ho prožít dobře a tak, aby vám karma nenaložila, dbejte na to, aby se váš život neotočil k pomluvám, závisti, zákeřnostem a podobně. Závidíte druhým to, co mají? Dočkejte svého času a získáte přesně to, po čem toužíte. Podrazíte druhé jen pro to, že chcete uznání nebo jejich místo či partnera? Karma si to pamatuje a v životě vám to vrátí, možná jen v trochu jiné formě. Pokud chcete napravit už to, co jste způsobili, je pár možností, jak karmu maličko vylepšit.

Jak napravit karmu

Řekněte "promiň". Ono to možná může vypadat jednoduše, ale sebrat odvahu, postavit se čelem k nepříjemnostem a omluvit se, to chce kuráž. A karma to umí ocenit. S pravdou nejdál dojdete. Nelžete druhým a ani sobě, protože pravda vyjde najevo a budete druhým akorát pro smích. Odpusťte. Možná vás opustil partner, kolegyně si přivlastnila váš projekt, rodina vám křivdila nebo něco způsobila a vy na to stále myslíte? Snažte se pracovat na tom, že druhým, ale také sobě, odpustíte. Chybami se člověk učí a pokud vám někdo ublížil, podepíše se to na jejich karmě. Vy si osud nezatěžujte balvany z minulosti. Odpusťte a bude se vám mnohem lépe dýchat.

Karmické hříchy a závazky můžete vyřešit také na terapii. Nikoli na té klasické, ale například na rodinných konstelacích nebo na regresní terapii, která vás zavede do minulých životů. Pomocnou ruku nabídne také astrologie nebo numerologie

Zdroj článku