Přejít k hlavnímu obsahu

Blíží se první novoluní roku 2023: Výjimečný den pořádně zamíchá s našimi životy. Emocionální zmatek, ale i vyřešení problémů

První novoluní roku 2023 je ve Vodnáři a vychází na 21. ledna. Přináší s sebou obrovský kosmický posun a dává vám příležitost využít svou sílu, ačkoliv možná máte pocit, že začátek roku nezačal zrovna nejlépe. Za to je odpovědný retrográdní Mars a nedávno ukončený retrográdní Merkur, kvůli kterým jste nejspíš teprve nyní uzavírali nedořešené věci z minulého roku.

Během novoluní nechte staré záležitosti odplout

Možná byl váš předchozí rok rušný a velmi náročný, kdy jste se setkali se starými přáteli, potkalo vás úmrtí člena rodiny, nečekaně vám napsal váš ex-partner, nebo vás potkali nepříjemné změny v práci. Začátkem tohoto roku jste nejspíš museli stále uzavírat nedořešené záležitosti z loňského roku a stále se vám drží v mysli. Ale první novoluní letošního roku, které nastane 21. ledna, přináší konečně spolupráci planet, dokonce i divokého Uranu, který vám umožní začít plánovat nové cíle pro tento rok. Během tohoto novoluní bude ve vzdušných znameních hned pět planetárních těles, zejména Venuše a Saturn, které spolu vzájemně harmonizují jako Slunce a Měsíc. Je na čase uzavřít staré záležitosti a věnovat veškerou energii, kterou vám sezóna Vodnáře přináší, realizaci vašich snů.

Čtěte také: Špatná energie doma: Bez milosti vyhoďte tyto předměty

Mohlo by se vám líbit

Lunární uzly: Nastává největší astrologická událost roku, která vlivní životy nás všech. Agresivní energie bude nahrazena

Lunární uzly hýbou světovým děním a mění osudy nás všech. Každých 18 měsíců ovládají severní a jižní lunární uzel jiná znamení zvěrokruhu. V současné době je to tvrdohlavý impulzivní Býk a manipulativní Štír, brzy je však vystřídají mírumilovné Váhy a rozhodný Beran.
svetzeny.cz
Info ikona
Vodnář

Vodnář je v rozporu s Měsícem

Vodnář je přemýšlivé znamení, které potřebuje velký prostor k přemýšlení. Měsíc ve Vodnáři naopak vybízí k sentimentalitě, kterou Vodnář úplně nevyhledává. I z tohoto důvodu není Měsíc ve Vodnáři zrovna šťastný, což mohlo zapříčinit obtížný začátek roku. Částečně za to může i Saturn, který Vodnáři vládne, jelikož se jedná o planetu, která se emocím obloukem vyhýbá. Naštěstí je tu však Venuše, která je v konjunkci se Saturnem a touží spojovat lidi, místa i věci. Slouží v podstatě jako vesmírné lepidlo, které přináší přitažlivost a touhu. Tímto tranzitem tedy vzniká impozantní tlak a přitažlivost mezi jednotlivými energiemi. Výsledkem toho všeho napětí ve vás může zanechat pocit emocionálního zmatku. Možná tak budete přemýšlet nad tím, zda nepotřebujete například pauzu od partnera či on od vás. Tato lunace se Saturnem v konjunkci Venuše je komplikovaná, stejně jako můžou být během novoluní vaše pocity.  

Čtěte také: Horoskop 2023: Šťastná čísla pro každé znamení zvěrokruhu

Info ikona
Planety

Pokračujte dále i přes nepřízeň planet

Bez ohledu na zpomalenou astrologii tohoto roku, která nastala díky retrográdnímu Marsu a Merkuru, který se aktuálně teprve z retrográdní fáze dostává, měli byste se snažit stále jít dopředu, ať bude cesta jakkoliv těžká či složitá. Lednové novoluní vám pomůže dostat se přes záležitosti z minulosti a začít přemýšlet o dalších krocích a plánech ve vašem životě. Toto novoluní se také shoduje s datem čínského Nového roku, který oslavuje začátek nového lunárního období a zanechává za sebou to staré. Nadechněte se a přemýšlejte o tom, co vás dosud v životě brzdilo. Dali jste si předsevzetí a nedaří se vám jej splnit? Vše má nějaký důvod a toto novoluní vám umožní jej spatřit, pokud budete chtít. Zkuste se během novoluní ponořit do své vlastní mysli, uzavřít staré záležitosti a vězte, že nové myšlenky vás budou inspirovat a motivovat na cestě životem dopředu.

Zdroj článku