Přejít k hlavnímu obsahu

Orišský horoskop: Zjistěte, zda jste inspirativní Oko nebo vášnivý Changó

Orišský horoskop vznikl již dávno v Africe, postupem času se rozšířil do celého světa. Čítá celkem dvanáct božských znamení. Zjistěte, ke kterému božstvu náležíte. Pojí se s tím vaše přednosti i stinné stránky.

Orišský horoskop není v naších končinách příliš známý, populární je zejména na Kubě a Haiti. Odtud ale nepochází, zrodil se v Africe. Konkrétně se tak označuje božstvo jorubského náboženství. Postupně se náboženství rozšířilo dále do světa. Orišský horoskop čítá celkem 12 znamení, zjistěte, které je to vaše.

Oggún (od 22. března do 20. dubna)

Oggún je orišou války, kovářů, technologií a dohledu nad pořádkem. Lidé narození v jeho znamení bývají velmi aktivní, silní a vitální. Jsou to excelentní pracovníci a velcí dříči. Žádné výzvy se nezaleknou. Mají přirozenou autoritu a rádi přebírají vedení.

Oko (21. dubna do 21. května)

Tento bůh vládne půdě, úrodě a venkovu. Lidé narození v tomto znamení jsou velmi odvážní. Bývají to schopní podnikatelé, kteří se nebojí jít do rizika. Mívají originální nápady a jejich životní cesta bývá velmi inspirativní. Jsou spravedliví, rodinně založení a mají srdce na pravém místě.

Mohlo by se vám líbit

Keltský horoskop: Zjistěte, zda máte přednosti nebojácného Vlka, mazané Lišky nebo jiného zvířete

Keltský horoskop čítá celkem 13 duchovních zvířat. Každé z nich symbolizuje určité výjimečné schopnosti, které dávají svému nositeli do života určitou výhodu. Jaká ze 12 výhod náleží vám? Zjistěte, čím jste výjimeční.
svetzeny.cz

Elegguá (od 22. května do 21. června)

Legenda praví, že tento oriša má „klíče od bran osudu“. Lidé narození ve znamení Elegguá v životě dokážou velké věci. Jsou mírumilovní a jejich posláním je urovnávat konflikty druhých za pomoci komunikace a diplomacie. Bývají velmi chytří, milí a také jsou to skvělí řečníci.

Oshún (od 22. června do 23. června)

Tento bůh má v moci vše související s láskou, mateřstvím, plodností, vášní a rozmary. Lidé tohoto znamení bývají empatičtí a citliví. Dají více na svůj vnitřní pocit než na logické argumenty. Jsou to snílci a romantici, kteří se vznášejí na obláčku.

Changó (od 24. července do 23. srpna)

Oriša Changó se pojí s hromy, sopkami, ohněm a válkou. V těchto lidech se ukrývá velká vášeň. Jsou odhodlaní dosáhnout svých cílů za každou cenu. Mezi jejich přednosti patří kreativita a analytické myšlení. Někdy mívají pověst nafoukanců, je pravdou, že jim velmi záleží na společenském postavení.

Yemanyá (od 24. srpna do 23. září)

Yemanyá vládne mořím a oceánům. Lidé narození v tomto znamení vynikají svou soucitností a emoční vyzrálostí. Jsou velmi klidní a vyrovnaní. Jsou bystří a snadno vyřeší logické úlohy. Někteří z nich mohou mít problémy se sebedůvěrou.

Obatalá (od 24. září do 23. října)

Bůh Obatalá je stvořitelem země a „sochařem lidí“. Lidé znamení Obatalá jsou velmi rozhodní a společenští. Bývají umělecky nadaní. Umí se prodat, jsou to dobří obchodníci. Fascinuje je učení se novým věcem. Mají vrozenou inteligenci a jsou moudří.

Babalú Ayé (od 23. listopadu do 21. prosince)

Babalú Ayé má dle orišského horoskopu vládu nad nemocemi a bídou. Jedinci tohoto znamení se prý dobře uplatní ve zdravotnictví a také jako psychoterapeuté. Jsou to veselí lidé, ze kterých sálá optimismus, zároveň ale také stojí nohama pevně na zemi a vidí věci reálně.

Mohlo by se vám líbit

Arabský horoskop: Obsahuje 12 znamení, která prozadí vaše schopnosti, charaker, ale i neřesti 

Je starý stovky let, ale stále tak trochu tajemný a mystický. Pro mnohé je to astrologie, která je neznámá. Podobně jako klasický horoskop se odvíjí od data narození. A co se z něj dozvíte? Nejčastěji zvýrazňuje schopnosti, vlastnosti, charakter a vaše přednosti.
svetzeny.cz

Agayú Sola (od 22. prosince do 20. ledna)

Agayú Sola bychom mohli volně přeložit jako „ten, kdo pokrývá poušť svým hlasem“. Tento bůh vládne nitru země a sopek. Lidé narození v tomto znamení neznají strach. Jsou velmi ambiciózní a udělají všechno pro to, aby uspěli. Jsou to rození vůdci.

Ochosi (od 21. ledna do 19. února)

Lidé narození ve znamení Ochosi mají dar snadno si získávat druhé na svou stranu. Velmi jednoduše navazují kontakty, s každým jsou hned kamarádi. Ochraňují slabší. Bývají talentovaní. Své nadání využívají k tomu, aby svět učinili lepším místem.

Inle (od 20. února do 21. března)

Oriša Inle je bohem lékařství, rybářství a řek. Pohybuje se mezi světem živých a mrtvých. Lidé znamení Inle jsou velmi soucitní a skromní. Milují celým svým srdcem. Jsou duchovně založení, víra obvykle hraje důležitou roli v jejich životě. Mohou působit plaše a nejistě.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku