Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop zdraví na duben 2024: Býk pečuje o svá střeva, Váhy zase o psychické zdraví

Info ikona
Horoskop zdraví na duben

Zdraví je prioritou. Dbáte na to, aby bylo pevné? Ať už chcete přecházet jakémukoli neduhu, je třeba o své tělo i duši dobře pečovat. Pomoci v tomto ohledu může také nastavení energií podle astrologie. Postavení planet do velké míry naznačuje, jaké téma budou v oblasti zdraví řešit jednotlivá znamení horoskopu. Zjistěte, jak na tom v měsíci dubnu budete právě vy nebo vaši blízcí.

Beran (21. března - 20. dubna)

Tento měsíc věnujte péči o sebe a své zdraví, zejména pokud jde o správnou životosprávu včetně dostatku spánku. Pokud se nebudete šetřit a odpočívat, může to vést ke stresu, což se nepříznivě podepíše na problémech se žaludkem a obecně s trávicím ústrojím. Můžete tíhnout k onemocnění srdce nebo krve, prevence je dobrým pomocníkem.

Býk (21. dubna - 21. května)

Býci si mohou tento měsíc uškodit přílišnou konzumací jídla, které jim sice chutná, ale není příliš zdravé. Také budou mít tendenci zanedbávat pitný režim. V kombinaci s nachlazením by tato skutečnost mohla vést k potížím s ledvinami a močovým měchýřem. Udělejte také něco pro svá střeva, dbejte na jejich zdraví a dopřejte si například kefírové nebo fermentované potraviny.

Blíženci (22. května - 21. června)

Pro lepší udržení celkového zdraví vám pomůže cvičení, například jóga nebo chůze. Jste v celkem dobré zdravotní kondici, ale to vám nedává právo přepínat se. Pokud nebudete poslouchat signály těla, odnese to páteř nebo například problémy s koleny.

Rak (22. června - 22. července)

Mohou se u vás objevovat potíže s dýcháním, ať už vlivem nepříliš dobré fyzičky nebo alergie. Proto si dopřejte dechová cvičení, která vám mohou pomoci, jak nakládat s dechem. Tento měsíc budete vás také mohou potrápit bolesti svalů, nepřepínejte se a po fyzických aktivitách nezapomeňte na protažení a relaxaci. 

Zdraví podle tradiční čínské medicíny: Zjistěte, který z 5 elementů jste a k jakým nemocem máte sklon

Tradiční čínská medicína je léčebný systém, který lidé znají už více jak 2200 let. Existuje pět typů, do kterých tato nauka lidi dělí, přičemž každému z nich byl přisouzen jeden element – dřevo, oheň, země, kov a voda. Zjistěte, který tip jste, jak své zdraví podpořit a čemu se vyvarovat.
svetzeny.cz

Lev (23. července - 22. srpna)

U Lva se v dubnu mohou objevovat problémy s trávením, krevním oběhem nebo problémy s očima. Tento měsíc vám po zdravotní stránce moc nepřeje, ale neznamená to, že pro své tělo nemůžete nic udělat. Zvažte především zdravý jídelníček a objednejte se na prevenci k očníámu lékaři.  

Panna (23. srpna - 22. září)

Konzumace libového masa a dostatku zeleniny může bránit žaludečním a trávicím potížím, kterými můžete trpět. Může se objevit pálení žáhy. Pozor si dejte na rychlá občerstvení, v dubnu bude váš žaludek citlivý na pálivá koření nebo průmyslově zpracované potraviny. Vyhněte se také přílišné konzumaci cukru a allkoholu. 

Váhy (23. září - 23. října)

Když Váhy čelí nějakému problému nebo mají dilema, pak lehce sklouznou k emočnímu jedení. Konzumují nezdravé věci, fast foody a tím pádem se to projeví nejen na váze, ale také na zvýšeném cholesterolu nebo trávení. Zaměřte se nejen na fyzické, ale také psychické zdraví.

Štír (24. října - 22. listopadu)

Štíři se v dubnu zaměří na psychické zdraví. Objeví-li se nějaké potíže ve smyslu úzkostí, vyčerpání či splínů, mohou mít souvislost z přepracování a nedostatku činností, které nám dělají radost. Škodit psychice mohou i problémy ve vztazích. Je třeba se nad nimi zamyslet, posílit je, ukotvit a utužit. Dejte si za cíl, že s lidmi ve svém okolí, které máte rádi, budete trávit více času, vaší psychice to rozhodně prospěje.

Nemoci podle horoskopu: Jaké neduhy trápí právě vaše znamení?

Zdraví je důležité ať už o něj pečujete více či méně pečlivě. Znamení zvěrokruhu pomáhá odhalovat jaké silné, ale také slabé stránky máte právě vy. Astrologie může mít vliv i na zdraví, především tedy může prozradit, jaké zdravotní neduhy se mohou objevit právě u vás. Jaké nemoci vás budou podle horoskopu trápit?
svetzeny.cz

Střelec (23. listopadu - 21. prosince)

Střelci mohou v dubnu odhalit potíže s vysokým krevním tlakem. Měli by se mít na pozorou zejména ti, kteří se s vysokým tlakem léčí. Nerozčilujte se a fyzicky se nepřepínejte. Duben si naordinujte v režimu klidu a pohody. 

Kozoroh (22. prosince - 20. ledna)

Dopřejte si pořádný odpočinek a také dostatek vitamínů, které pomohou vaší vitalitě. Ač je venku jaro, vaše imunita může být po zimě oslabená a nepříjemné nachlazení nebo dokonce větší nemoc se vám nemusí vyhnout. Popřemýšlejte také nad očkováním proti klíšťové encefalitidě a doplnění vitaminu D.

Vodnář (21. ledna - 20. února)

Vodnáře mohou v dubnu potrápit bolesti hlavy. Příčinou může být zejména dlouhodobý stres, ale také nepravidelný příjem tekutin nebo potíže se zrakem. Vyplatí se zajít na oční a nechat si změřit dioptrie. Vyplatí se zpomalit, pečovat o sebe a zajít na na celkové preventivní vyšetření.

Ryby (21. února - 20. března)

Únava bude v dubnu vašim problémem, protože po všech nachlazeních, kterými jste mohli v minulých měsících projít, je potřeba načerpat novou energii. Dbejte na vitamíny, správné jídlo a od věci nejsou ani doplňky stravy.

Zdroj článku