Přejít k hlavnímu obsahu

6 magických symbolů ve snu: Co znamená, když se vám zdá o psech nebo miminku?

Info ikona
Magický význam snů

Probudíte se ráno a marně pátráte o čem se vám v noci zdálo? Mávnete nad tím rukou, asi nic. To není tak úplně pravda. Sny se zdají každou noc všem lidem a to dokonce i několik. Ne vždy jsou na první dobrou pochopitelné a nevíte, co si z nich vzít. Objevit se mohou různá čísla, ztracení přátelé, výhra v loterii a mnoho dalšího. Pozor však na tyto symboly ve snu!

Pozor na symboly ve snu

Probudíte se ráno a přemýšlíte, co měl váš sen vlastně znamenat? Bylo to divné, matoucí, nedávalo to souvislosti. Objevují se v něm lidé, věci a symboly, které nejdou dohromady. Je dobré si sen zapsat nebo zapamatovat, protože to může mít určité vysvětlení. Minimálně se ve snech objevují symboly, které je dobré nepodceňovat. Sigmund Freud si byl například jistý tím, že studium snů můžeme považovat za nejspolehlivější způsob, jak zkoumat hluboké duševní procesy. “Sny jsou univerzální jazyk, vytvářející často propracované obrazy z emocionálních konceptů” vysvětluje pro huffpost.com Suzanne Bergmann, licencovaná sociální pracovnice, která se zabývá výkladem snů víc než 16 let. Pozor na tyto symboly ve snu!

Jste pronásledovaní

Jeden z nejčastějších snů je to, že vás někdo pronásleduje. Cítíte úzkost ve snu a velmi živě si ji pamatujete. Důvodem není skutečný strach z pronásledování, ale spíše to, před čím utíkáme. Tyto sny pomáhají pochopit, že ve svém životě neřešíte ty věci, které vyžadují vaší pozornost. Vědomě se jim vyhýbáte, ale ve snu vás doženou.

Smrt

Sny o smrti jsou velmi nepříjemné. Ať už se vám zdá o tom, že sami umíráte, že umřel někdo blízký a důležitý pro vás, ve výkladu snů nejde o nic negativního. Často to přímo souvisí s nějakou velkou a silnou změnou, která se ve vašem životě děje. Něco končí proto, aby vznikl prostor pro něco nového. Nesouvisí to obvykle s negativními věcmi.

Výklad snů: Objevte čtyři nejčastější sny o vztazích a co znamenají. Nevěra značí nejistotu, opuštění zase emoční zhroucení

Sny nám umožňují nahlédnout do našeho podvědomí. Přečtěte si, jaké jsou čtyři nejčastější sny o vztazích a co znamenají.
svetzeny.cz

Pes

Psi jako takoví představují společnost, věrnost a přátelství a sny o nich mohou být jak pozitivní, tak i negativní. Zdá se vám o tom, že váš mazlíček umírá nebo vidíte ve snu nebezpečného psa, který vás nebo okolí ohrožuje? Pak je možné, že ve vašem vztahu chybí věrnost, společné chvíle nebo přátelství.

Létání

Sníte v noci o tom, že létáte? Ať už je to pro vás splněný sen a užíváte si to nebo se bojíte, souvisí to s tím, jak velkou máte kontrolu nad svým životem. Cítíte se sebevědomí a máte pocit, že dosáhnete všeho, co si pro život naplánujete? Létání vysoko je jeden z nejlepší snů, které lidé popisují. Létáte-li nízko, může to znamenat určité překážky, problémy nebo frustraci.

Padání

Padáte ve snu? Z velké výšky, chvíli letíte a cítíte strach, úzkost a někdy se v noci můžete probudit hrůzou nebo úlekem. Někdy padáte pomalu a cítíte určitý klid, uvolnění a pohodu. Nekontrolovaný pád z velké výšky, když se snažíte zachránit může poukazovat na to, že v životě nemáte něco pod kontrolou.

Miminko

Zdá se vám o tom, že čekáte dítě, právě se vám narodilo nebo už doma miminko máte? Nemusí to vždycky znamenat to, že toužíte po dítěti. Často to představuje něco nového. Může to být například nový nápad na projekt v práci, novou kariéru, růst v určité oblasti vašeho života.

Zdroj článku