Přejít k hlavnímu obsahu

ZMRZLINA PRO DOSPĚLÉ

Ledově vychlazená zmrzlina představuje úžasné osvěžení v průběhu horkého letního dne. Když však přidáte kapku alkoholu a jeden z drinků Schweppes, dodáte nanukům grády a povýšíte je na nečekaný level. A jak vyrobit nanuky 18+?

Výroba domácích nanuků je nesmírně jednoduchá. Potřebujete jen formu na nanuky a ovocnou šťávu, kterou nalijete do formiček a dáte zamrazit. V případě nanuků obohacených o alkohol je příprava trochu složitější. Alkohol má totiž nižší bod mrazu než například ovocná šťáva. Pokud se nebudete držet přesných poměrů, směs s alkoholem vám nezmrzne do požadovaného tvaru a vyrobíte si pouze ledovou ovocnou tříšť.

VYKOUZLETE NEZAPOMENUTELNÉ POHOŠTĚNÍ

Standardně velký nanuk může obsahovat max. 20 % alkoholu z celkového množství objemu. Což znamená, že na cca skleničku ovocné šťávy o obsahu 2 deci potřebujete 0,5 deci alkoholického nápoje. Výborně chutnají různé druhy likérů, ale i z vodky, ginu či tequilly. Přidejte čerstvou ovocnou šťávu, Schweppes Indian Tonic, Bitter Lemon nebo kousky ovoce a nanuky zmizí dříve, než se nadáte. 

Vyrobte si doma veselé nanuky

Tonic Sunrise

Na 2-3 porce potřebujete: 
formu na nanuky
20 cl Schweppes Indian Tonic 
6 cl pomerančového džusu
5 cl tequilly
5 cl grenadiny
granátové jablko

Postup: Smíchejte džus, Indian Tonic a tequillu. Nalijte do formy a opatrně přilijte grenadinu. Na ozdobu můžete do formy přidat několik kuliček granátového jablka. Vložte
do mrazáku a počkejte minimálně tři hodiny. 

Aperol Spritz 

Na 2-3 porce potřebujete: 
formu na nanuky
20 cl Schweppes Bitter Lemon
5 cl likéru Aperol
plátky pomeranče
mátu

Postup: Smíchejte všechny tekuté ingredience dohromady a nalijte do formy. Zajímavého vzhledu nanuku dosáhnete tak, že do formy přidáte plátky pomeranče a máty. Vložte do mrazáku a počkejte minimálně tři hodiny. 

Gin Tonic 

Na 2-3 porce potřebujete: 
16 cl Schweppes Indian Tonic
5 cl ginu
šťávu z jedné limetky
plátky limetky a okurky na ozdobu

Postup: Smíchejte všechny tekuté ingredience dohromady a nalijte do formy. Když vložíte do formy spolu s tekutinou i plátky okurky a limetky, dodáte nanukům lákavý vzhled. Dejte do mrazáku a počkejte minimálně tři hodiny. 

 

VESELÉ NANUKY