Přejít k hlavnímu obsahu

Proč ženy touží po romantice a muži ji nesnášejí?

Útulná restaurace, kde hraje tlumená hudba, plamínky svíček a váš drahý se vám mezi jednotlivými chody dlouze dívá do očí... Taková je možná i vaše představa o romantickém večeru. Jenže střet reality se sny bývá tvrdý. Jak předejít zklamání?

Pár romantických chvilek jste určitě na začátku vztahu zažili a o to víc nechápete, že mužům tyhle momenty nechybějí. A pánové? Ti naprosto netuší, o co vám vlastně jde. Romantika je krásná, ale je potřeba brát ji tak trochu s rezervou. Což je poměrně těžké, když odmalička koukáte na všechny ty Angeliky, Hříšné tance, Lásky nebeské a Titaniky a slzíte nad láskou až za hrob. Podle psychologů v romantických slaďácích většina žen vidí naplnění vlastních přání, která byste chtěla mít v reálném životě. Přitom se ale neubrání srovnání s tím, co mají doma. Proč není tak pozorný, něžný, nenosí vám kytky a neskládá komplimenty? Proč se nechce procházet večerním městem a povídat si? Cítíte se zklamaná, nedoceněná a na své drahé polovičce vidíte všechny nedostatky.

Jste na tahu
Myslet si, že partnera předěláte, je utopie. Nemusíte ale na své představy o romantických chvílích úplně rezignovat a utíkat jenom k filmům a románům z červené knihovny. Pokud vám krásné chvilky chybějí, nečekejte ublíženě v koutě, až vás partner ohromí nějakým gestem, a zkuste vzít iniciativu do svých rukou. Aby mohl vztah dobře fungovat, je důležité navzájem vědět o svých potřebách a projevovat si lásku a náklonnost. Zatímco pro vás je to dost možná procházka a posezení při svíčkách, pro něj je to s láskou připravený steak a vychlazené pivo, které si vezme k fotbalu v televizi. Dopřejte mu takovou chvíli bez výčitek. Jenom největší ignorant by potom nedopřál vám, po čem toužíte.

Jak se tedy zachovat, máte-li za muže chlapa, kterému chybí romantické cítění?

1. Nevyčítejte mu, že se nechová podle vašich představ. Kde je psáno, že zrovna to, co chcete vy, je důležité i pro něj?

2. Řekněte mu, co byste si přála zažít. On to totiž pravděpodobně ani netuší.

3. Pokud toužíte po procházce nebo jakékoli jiné aktivitě, navrhněte to sama a řekněte mu, že by vás tím potěšil.

4. Pochvalte ho, když vám udělá radost. I tehdy, koupÍ-li vám kytku za padesát korun v supermarketu a bude si připadat jako největší romantik na světě.

5. Nezapomeňte někdy potěšit i vy jeho. Třeba tím, že budete alespoň občas sdílet a zajímat se o to, co má rád.