Přejít k hlavnímu obsahu

Alice (41 let): Nevím si rady. Manžel se zamiloval a neví, pro kterou se rozhodnout

Info ikona
rozchod

Vztahy se během života mění, stejně jako preference každého člověka. Někdy se znenadání může objevit člověk, do kterého se zamilujete na první pohled. Stejně bláznivě, jako v dospívání. Je to silnější, než rozum a najednou se neví, co bude dál. Podobný problém řeší i Alice, která jen bezmocně přihlíží, jak její manžel neví, co dělat. Tím, kdo se zamiloval je totiž on.

Můj manžel změnil můj život během jedné minuty. Přišel s tím, že se zamiloval někde jinde. Byla to rána z čistého nebe, která mě ochromila tak, že jsem nemohla čtyři dny vstát z postele. Ani jsem netušila, že mě to takhle může zasáhnout. Úplně jsem vypnula. Zachránila mě moje máma, která se postarala o naše děti. Manžel chtěl odejít. Naprosto mě to zlomilo. Když ten největší šok pominul a já jsem vstala, začala jsem myslet racionálně. A ptala se manžela, co bude dál? 

Začátky byly těžké

S manželem jsme spolu pětadvacet let. Potkali jsme se na škole, on o tři roky starší. Já šestnáct, on devatenáct. Rok jsme spolu jen kamarádili, pak se to zhouplo v lásku a už to bylo. V osmnácti jsem i přes antikoncepci otěhotněla. Dokončila jsem střední, šla na mateřskou a při ni stihla udělat vysokou. Nebylo to jednoduché, to vůbec. Ale oba s manželem jsme to dali. On začal vydělávat v IT oboru, já jsem nastoupila jako lékárnice do práce. Celkem máme čtyři děti, dva kluky a dvě holky - dvojčata. Žili jsme si vždycky slušně, časem jsme si postavili domeček, jezdili na dovolenou, starší syn se potupně osamostatnil v cizině, kde studoval. Měla jsem pocit, že nám nic nechybí.

Příběh čtenářky: Partner mě opakovaně podvádí, nevím jak dál, svěřila se Dagmar. Psycholožka radí, co s tím

svetzeny.cz

Poslední dobou toho bylo hodně

Poslední rok možná nebyl ukázkový, manžela povýšili, zaškoloval lidi v oboru a jezdil kvůli tomu po České republice. Já jsem se sžívala s prací vedoucí lékárny. K tomu děti, péče o domácnost a všechno. Přesto jsme byli v létě na dovolené, v září s manželem na společném víkendu, na večeři k výročí. Nic nenasvědčovalo tomu, že se děje něco špatného. A pak přišel blesk z čistého nebe. Týden byl zvláštní, nemluvil a když ano, tak jsme se jen hádali. Přičítala jsem to tomu, že toho má v práci hodně. No a neměl. Pustil do našeho spokojeného života bombu, která všechno změnila. Převrátila naruby. Řešili jsme společně, co dál. Máme dům, hypotéku, vybudovaný život, čtyři děti, tři s námi žijí

Sám neví a to je nejhorší

Když se manžel přiznal, že se zamiloval a neví, co dál, byla jsem v šoku. Jak to může nevědět? Co se mu sakra honí hlavou? Buď ví, že miluje tu druhou nebo mě, která s ním prošla to dobré, ale i to špatné. Souhlasili jsme s terapiemi, společně jsme jeli na víkend pryč. Hodně jsme mluvili, řešili. Já jsem asi ten nejhorší šok zpracovala, začala jsem vše řešit automaticky. Vím, že musím do práce, starat se o děti. Večery jsou těžké. Začala jsem po patnácti letech kouřit. Na terapiích vyplynulo na povrch to, že manžel neví, co dělat. Je jako paralyzovaný, překvapený, že se mu to stalo a neví, jak dál. Než se rozhodne, bude to asi trvat. Oceňuju to, že nezahodí jen tak z minuty na minutu naší rodinu a život. Zároveň ta nejistota mě asi zničí. Nevím, na čem jsem, jak to bude dál. Co budu dělat, když se rozhodne pro ni? Jak to zvládnu s dětmi? A najde se vůbec pak ještě někdo, kdo by mě a moje děti měl zase rád? Nebo budu už do konce života sama?

Svůj příběh do redakce zaslala Alice A.

Zdroj článku