Přejít k hlavnímu obsahu

Několik závažných zdravotních důvodů, proč přestat nosit podprsenku jednou provždy: Zlepší se vám krevní oběh nebo přužnost kůže

Chodit bez podprsenky? Pro některé ženy naprostá samozřejmost. Pro některé naopak věc nepředstavitelná. Ať už se řadíte k jednomu nebo druhému táboru, vše má své proti i proti.

Hodně záleží také na tom, jak se cítíte vy sama. Je důležité, aby vám bylo příjemně. Některé ženy si rády vybírají prádlo, které je nejen praktické, ale také příjemné na pohled. Cítí se v něm sexy a svůdně. Jiné zase vsázejí především na praktickou stránku a pohodlí, takže sáhnou po sportovním modelu. Patříte do podprsenkového týmu? A také vás po celém dni tlačí kostice, cítíte se jako ve svěráku a těšíte se na to, až si podprsenku sundáte? Zkuste ji na jeden den odhodit a vyzkoušet být takzvaně nahoře bez. A proč zahodit podprsenku? Má to hned několik zdravotních benefitů.

 

Info ikona
žena

Zlepšuje se krevní oběh

Podprsenka vám poskytuje oporu, musí proto být pevná. Někdy, zejména tehdy, když zvolíte špatný obvod podprsenky, vás může nepříjemně škrtit. Kromě nepříjemného pocitu to může bránit krevnímu oběhu pod vašimi prsy. Občas ženy mohou pociťovat bolest na hrudi, na což může mít vliv právě těsný nebo špatně zvolený obvod. Bez podprsenky se zlepší krevní oběh.

Vyspíte se

Během spánku se potřebujete a chcete cítit pohodlně, což může být trošku problém, pokud jste zvyklí spát v podprsence. Obecně se doporučuje vyřadit nošení těsného oblečení, podprsenky nebo kalhotek, během spánku, pokud se chcete dobře vyspat. I když si dáte odpoledního šlofíka a říkáte si, že je to jen na pár minut, dopřejte si pohodlí a volnost.

 

Lucie Borhyová v plavkách je pohled k nezaplacení. Dmoucí se dekolt a dokonalou postavu milují i fanoušci

Lucie Borhyová (44) doslova pobláznila fanoušky, když byla na dovolené, ze které sdílela jednu fotku za druhou. Její postava v plavkách všem vyrazila dech a moderátorka se dočkala tisíce komentářů o tom, jak je dokonalá. A my musíme souhlasit!
svetzeny.cz
Info ikona
podprsenka

Citlivost bradavek

Nosíte-li podprsenku s push-up efektem, pravděpodobně vám dopomůže ke krásně plnému dekoltu. Nicméně vaše bradavky nejásají. Okolí bradavek je citlivé a vlivem push-up podprsenek se může vysušovat. To má za následek, že vás někdy bradavky nebo jejich okolí může svědit. Bez podprsenky se nic nevysušuje tedy nic nesvědí.

Lépe se dýchá

Odvíjí se to nejen od špatného výběru velikosti a stylu podprsenky, ale také od toho, že vybíráte kousky s kosticí. Vaše bránice není nadšená už tak z nesprávné velikosti, když se k tomu přidávají kostice, které vás mohou tlačit v hrudní oblasti, nemusí se vám dobře dýchat. Shoďte podprsenku a svobodně se nadechněte!

 

Horka pro lidi s nadváhou mohou být nebezpečná: Velkou roli hraje kvalita oblečení, ale i správné dýchání

Pokud máte nadváhu, horké letní dny pro vás mohou být mnohdy doopravdy nesnesitelné. Nenechte si zkazit léto a přečtěte si následující tipy, jak zůstat v pohodě i v tom největším horku. Možná vás překvapí, že záleží na vašem dýchání nebo třeba výběru obuvi.
svetzeny.cz
Info ikona
Svoboda

Pevnost pokožky

Máte v hlavě zafixováno, že podprsenku musíte mít, protože se vám jinak prsa vytahají a ztratí svou pevnost? Opak je pravdou. Když máte prsa celý den “uvězněná” v podprsence, kůže ztrácí pružnost, kůže povoluje. Přirozený pohyb, který bez podprsenky prsa mají, tak odpadá.

Máte možnost výběru

Je na každé ženě, zda si vyzkouší bezpodprsenkovou módu a začne ji praktikovat pouze doma nebo vyrazí i ven. Zkoušejte své limity a možnosti, které vám móda nabízí. Sáhněte po nevyztužených modelech, po sportovní podprsence či materiálech, ve kterých bude kůži co nejvíc příjemně. Vybíráte-li podprsenku, pak si nechte poradit od odborníků, vyzkoušejte několik typů, stylů i velikostí, abyste našli tu pravou. Možná to bude běh na dlouhou trať, ale nevzdávejte to. Nebo odhoďte zábrany, svlékněte podprsenku a užijte si příjemného volného pocitu, který se vám nabízí.

Zdroj: Bustle, Healthshots