Přejít k hlavnímu obsahu

Nejvíc trendy účes na léto 2023: Zkuste devadesátkový bob ve tvaru srdce

Se zvyšujícími se letními teplotami se také často zvyšuje chuť ostříhat dlouhé těžké vlasy, že dámy? Jestliže si vlasy opravdu necháte ostříhat, nenechte se strhnout nudnými střihy. Buďte trendy a šik i s krátkými vlasy! Do vlasových trendů se z 90. let navrátil bob připomínající tvar srdce. A jak na takový účes?

Devadesátkový účes hlásí velký návrat

V angličtině se tomuto účesu říká heartthrob bob. Ačkoliv doslovný překlad do češtiny neexistuje, jedná se o účes bob, který je trochu delší a svým tvarem na hlavě připomíná tvar srdce. Sestřih je sice vrstvený, ale jednotlivé vrstvy na sebe velmi těsně přiléhají. Někomu by se mohlo zdát, že se jedná o obyčejné kratší mikádo, ale mezi mikádem a tímto účesem je přeci jen určitý rozdíl. Když budete mít vlasy sestříhané v tomto stylu, narozdíl od mikáda budou vaše vlasy působit trochu jako v devadesátých letech, jejichž trendy se ve velkém vrací jak ve vlasovém, tak v módním světě. A tomuto trendu propadla ne jedna celebrita! Tento účes je naprosto unisexový, což znamená, že jej mohou nosit jak muži, tak ženy. Na všech vypadá šik, trendy a sexy.

Odkud je nám tento účes povědomý?

Jak již bylo zmíněno, tento účes zažil svůj největší rozkvět v 90. letech, kdy jej nosili jak muži, tak ženy. Proto si dáme trochu nostalgie. Pamatujete si film Romeo a Julie z roku 1996, kde v roli Romea zazářil oblíbený hollywoodský herec Leonardo DiCaprio? Právě na něm jsme tento sestřih mohli vidět v mírném rozcuchu. Pokud jste milovnicí amerického seriálu Přátelé, určitě si vzpomenete na epizodu, kdy Phoebe ostříhala Monice vlasy. Ačkoliv to možná udělala nevědomky, vytvořila na její hlavě právě heartthrob bob. Tento typ účesu jsme mohli vidět také na herečce Gwyneth Paltrow, která jej hrdě vynosila ve filmu Srdcová Sedma z roku 19998.

Mohlo by se vám líbit

Tyto účesy vám opticky ihned uberou několik kilogramů. Zkuste je

Trápí vás baculatý obličej a chtěla byste vypadat štíhleji? Nemusíte kvůli tomu trávit hodiny ve fitness centru a trápit se dietami. Stačí pouze jednoduše změnit svůj účes a hned budete mít opticky o pár kilogramů méně.
svetzeny.cz

Jak tento účes nosit v letošním roce?

Ačkoliv originál účesu pochází z 90. let, jeho verze v roce 2023 je o něco jiná, než ta původní. Přechody mezi jednotlivými vrstvami jsou jemnější. Trendy je nosit tento účes jak s rovnými, tak s vlnitými či kudrnatými vlasy, čímž vytvoříte opět jiný a skvělý vzhled na svých vlasech. Krása tohoto účesu tkví také v tom, že je poměrně nenáročný na jakoukoliv údržbu a styling, což je naprosto ideální. K zafixování účesu budete k ruce potřebovat pouze texturizační sprej, případně lak na vlasy, nebo gel. A pokud máte přirozeně vlnité či kudrnaté vlasy, stačí použít pouze sprej s mořskou solí, abyste vlnky podpořila a dodala jim tvar. A to je vše! Stylový a šik účes, který můžete pohodlně nosit celé léto a jehož úpravou nestrávíte víc, než pět minut.

Které celebrity propadly kouzlu účesu heartthrob bob?
Zdroj článku