Přejít k hlavnímu obsahu

9 tipů, jak být sexy v každém věku

Jak na to, abyste byla pro opačné pohlaví neustále přitažlivá? Máme pro vás devatero rad, které téměř nic nestojí, ale zato zaručeně fungují.

1. Spánek nade vše

Sladká dřímota přispívá nejen k fyzickému a duševnímu zdraví, ale  i ke kráse – jen odpočatá tvář vypadá hezky. Spánek navíc pomáhá udržet štíhlou linii. Dbejte na to, abyste v ložnici měla naprostou tmu, protože tma podporuje tvorbu spánkového hormonu – melatoninu. Podle posledních výzkumů melatonin chrání organismus před působením volných radikálů a posiluje imunitu.

2. Zázračná vůně

Cítit se mladší bez skalpelu, botoxu a luxusních krémů? Představte si, že podle posledních poznatků k tomu stačí vůně růžového grapefruitu. Má prý zázračné účinky. Když budete vonět právě po tomto ovoci, muži vás budou vnímat dokonce až o šest let mladší.

3. Komplimenty

Lidé, kteří druhé dovedou pochválit za to, že jim to sluší, jsou většinou sami pro ostatní dostatečně atraktivní. Vědci pro to mají vysvětlení. Podvědomě totiž vycházíme z toho, že člověk, který nám nezávidí krásu, musí sám vypadat dobře a především má zdravé sebevědomí.

4. Čokoládová kúra

Samozřejmě že pro zdraví a krásu je klíčová konzumace ovoce a zeleniny. Jenže někdy si chcete bez výčitek dopřát sladký hřích. Vědci zjistili, že červené víno a kakao pomáhají udržet vlhkost pokožky a chránit ji před škodlivými vlivy UV záření.

5. Dobrodružství

Zahradní party nebo jízda na horské dráze? Kdo se v nejbližší době může těšit na příjemný, až vzrušující zážitek, ten je pro ostatní mnohem přitažlivější. Už samotné očekávání dobrodružství zvyšuje vaši naději, že potkáte lásku. Proč? Protože stav očekávání zvyšuje vaši energii a sex-appeal.

6. Chůze šelmy

Na ženském půvabu se podílí i způsob chůze. Pokud se domníváte, že mužům učarujete svižným tempem, pak jste na omylu! Ve skutečnosti jim připadá nejrozkošnější lehký kočičí krok. Nemusíte se vlnit jako modelka na molu. Stačí, když trochu zpomalíte, nebudete příliš mávat rukama a trochu se zhoupnete v bocích.

7. Průvan v šatníku

Ach, ta sladká sukénka, obepnuté džíny a k tomu ta přiléhavá blůzka – jenže to, co vám slušelo před deseti lety, nejenže se dávno nenosí, ale také to k vám už nepasuje. A úplně nejhorší je škrtit se v oblečení o velikost menším v naději, že do něj zase zhubnete. Přestaňte tělo trápit svěrací kazajkou a pořiďte si outfity, které odpovídají vaší figuře, věku i charakteru.

8. Barva vášně

Sytě červené tóny působí přitažlivě na muže i ženy. Povzbuzují energii a chuť do života. V červené vás nikdo nepřehlédne. Ovšem neměla byste to s ní přehánět, protože pak byste mohla vyhlížet poněkud agresivně. Tedy nikoli v červené od hlavy až k patě, ale vyberte si pár kvalitních doplňků. Červené korálky, sandálky, pásek či kabelka vám dodají sebevědomí a omladí vás.

9. Vnitřní klid

Kdo najde harmonii sám v sobě, vysílá klidné vlny i do okolí, a stává se tak pro druhé přitažlivým. Vnitřní pohoda a pocit štěstí se odrážejí ve tváři a udělají vás mnohem krásnější, než dokáže i ten nejprofesionálnější make-up.

Foto: Depositphotos (1)