Přejít k hlavnímu obsahu

Které kozačky nejvíce sedí k vašemu typu postavy? Hruškám rozhodně nelichotí jehly

Kozačky jsou populární typ obuvi, kterou ženy obouvají snad v každém ročním období. Umí vykouzlit nádherné křivky, hodí se k většině typu oblečení a muži je shledávají jako mimořádně svůdnou obuv. Každá žena by však měla při výběru kozaček brát v potaz i tvar své postavy, jinak by si vybranou obuví mohla prokázat medvědí službu.

Barva roku 2023: Viva Magenta ovládne nejen svatební sezónu 2023. Inspirujte se touto pulzující barvou, ať už jde o oblečení, boty nebo květiny

Jako každý nový rok společnost Pantone Color Institute zvolí barvu roku na nadcházející sezónu. V minulém roce to byla Very Peri, po Silvestru převezme otěže nová barva roku Viva Magenta. Co si pod tímto pojmem můžete představit? Barva ovlivní všechny obchodní odvětví, a to i svatby.
svetzeny.cz

Sloupovitý tvar

Pokud máte postavu bez výrazného pasu a tvarů, nejlépe na vás vyniknou kozačky do půli lýtek. Vypadají skvěle na každém s touto postavou, jelikož opticky prodlužují nohy a pokud zvolíte jehlové podpatky, dokážou také dodat vaší siluetě líbivé křivky.

Přesýpací hodiny

Pokud máte souměrnou postavu s útlým pasem a boky, poprsí a ramena jsou ve stejné šířce, pak máte při výběru kozaček velké štěstí, jelikož tvaru přesýpacích hodin sluší většina typů kozaček. Kratší kozačky pak dají více vyniknout vašim nohám.

Info ikona
Kozačky

Jablko

Pokud máte širší horní polovinu těla, tedy široká ramena, trup, nedefinovaný pas a širší záda, ale zároveň máte štíhlejší nohy a úzké boky v porovnání s rameny, pak máte tvar postavy jablko. Pro vás se rozhodně hodí kozačky nad kolena, které pomohou definovat vaše křivky.

Obrácený trojúhelník

Pro tuto postavu jsou typická široká ramena, často také velké poprsí, úzké boky a nejasně definovaným rozdílem mezi pasem a boky. Pokud máte tento typ postavy, vybírejte si úzké kozačky nad kolena nebo ponožkové kozačky. Bota těsně obepínající nohu bude lichotit vaším křivkám.

Hruška

Pokud máte úzký pas, který je v kontrastu s širšími boky a stehny, a ramena máte spíše úzká, máte tvar postavy hruška. Vybírejte si boty s pevnějším nebo klínovým podpatkem, rozhodně se však vyhýbejte jehlovým, které by vám příliš nelichotily.

Kozačky
Zdroj článku