Přejít k hlavnímu obsahu

10 kuriozit ženského poprsí

Komerční článek - Ňadra sehrávají v našich životech bezesporu velmi důležitou roli. Už pro naše předky představovaly symbol plodnosti a hojnosti. Erotický rozměr pak zřejmě získaly až v průběhu věků. Připravili jsme pro vás seznam největších zajímavostí o našem poprsí – budete se divit!

Propagace značky Leontyna.cz.
Svetzeny.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

1. Velikost prsou se stále zvětšuje

Během posledních 20 let se průměrná velikost ňader zvětšila téměř o dvě čísla. Zatímco na přelomu tisíciletí kupovala většina žen podprsenky velikosti B, před pěti lety to již bylo C a dnes se čím dál častěji sháníme po velikosti D. Průměrný obvod hrudníku se zvětšil o necelých 8 cm.

  1. 8 z 10 žen si kupuje špatnou velikost podprsenky

Tento známý fakt stále podceňujeme. Máme tendenci kupovat si menší košíčky, než je naše reálná velikost. Ideální je nechat si s výběrem poradit od zkušeného prodejce. Kupujte si jen značkové kvalitní podprsenky, které opravdu sedí.

  1. 70 % žen není spokojeno s velikostí svého poprsí

Zatímco téměř ¾ žen nejsou spokojeny se svými prsy, muži mají v oblibě všechny velikosti i tvary. Milují prý dokonce i prsa mírně povislá, hlavně že vypadají přirozeně. Objektivně nelze říci jaká velikost je ideální, malá i velká prsa mají něco do sebe.

  1. Levé prso bývá větší než pravépodprsenky2

Zřejmě to souvisí s anatomickou stavbou těla - na levé straně hrudníku máme uložené i srdce.

  1. Při cvičení mohou prsa bolet

Především při sportech, kdy prsa „nadskakují“, mohou skutečně bolet. Při jednom zhoupnutí totiž mohou nacestovat až 20 cm. Proto je důležité nosit kvalitní sportovní podprsenku.

  1. Zvětšení prsou je nejžádanější plastickou operací vůbec

Odhaduje se, že téměř 3 miliony žen na celém světě mají zvětšená ňadra. Hitem poslední doby je zvětšení ňader vlastním tukem, tzv. autoaugmentace.

  1. Průměrné prso váží 484 g

Zde však průměr výrazně snižují ženy s malým poprsím. Ňadro velikosti 4 totiž běžně váží i přes kilogram.

  1. Nejtěžší poprsí světa váží 50 kg.

  2. Nejširší ženský hrudník měří 178 cm.

Oba tyto údaje čekají v Guinessově knize rekordů na své přemožitelky už více než 14 let.

  1. Velikost podprsenky se změní až 6x život

Vývoj končí zhruba v 18 letech, velikost prsou však dále kolísá vzhledem k váze i hormonálním změnám. Ty největší samozřejmě přináší těhotenství. Velký výběr těhotenských i klasických podprsenek najdete například v e-shopu Leontyna.cz.