Přejít k hlavnímu obsahu

Krátké kalhoty, plisované sukně a usedlé kostýmky: Módní chyby, kterých se dopouštějí ženy po čtyřicítce

Vypadat i ve zralém věku mladistvě a mít šmrnc může každá z nás. Jen je potřeba trochu nad svým stylem oblékání přemýšlet a vyvarovat se některých módních přešlapů. Které jsou ty nejčastější, které nám zbytečně přidávají roky?

Samozřejmě můžete namítnout, že na sobě můžete třeba pytel od brambor a každému to může být jedno. Ale proč nevypadat díky oblečení přitažlivě a mladistvě? Není to vůbec nic těžkého. Jen je potřeba vzít v potaz typ naší postavy, ale i osobnost a životní styl. Hlavně se oblékejte s lehkostí a tak, abyste byla vždy sama sebou. Kopírovat někoho, nebo se urputně snažit dodržovat módní trendy není správná cesta. A pokuste se vyvarovat těchto základních chyb, jež vám přidají roky a uberou na elegenci a přitažlivosti.

Špatně zvolené spodní prádlo

Tím to začíná. Správně padnoucí podprsenka je základem vašeho outfitu. V pokročilejším věku už nejsou ňadra tak pevná, jako bývala, takže vás mnohdy může překvapit, že najednou potřebujete jinou velikost košíčků. Podprsenka by vás nikde neměla tlačit a zařezávat se do kůže, zejména na zádech, kde pak tvoří pod tričkem či halenkou nevzhledné valy. Když je vám podrpsenka malá, je to zkrátka vidět i přes oblečení a nepůsobí to zrovna lichotivým dojmem. Vsaďte na kvalitní kousky, které pomohou vaši postavu dotvarovat.

Pozor na odhalování

Po čtyřicítce se začínají tvořit vrásky a ochabuje kůže i v oblasti krku a dekoltu, což je dobré vzít v potaz. Nikdo neříká, že je potřeba nosit roláky a upnuté svetry, ale přeci jen přemýšlete, než si vezmete příliš odhalený dekolt a ramena. Mohlo by to působit příliš lacině až vulgárně. Pamatujte, že méně bývá více. 

 

Móda: Kabáty, které vypadají dražší, než jsou. Vsaďte na správné barvy a střihy

Zima je tady a mínusové teploty, ledový vítr, sníh a mráz s ní jdou ruku v ruce. S těmito elegantními zimními kabáty budete okamžitě dobře oblečeni – aniž byste museli utrácet spoustu peněz. Inspirujte se v naší galerie a naučte se jednoduchá pravidla, která vám budou ku prospěchu.
svetzeny.cz

Usedlé kostýmky

Klasickým oblečením úřednic z dob minulých byl tvídový kostým se sukní pod kolena. Pokud máte podobný ve svém šatníku, raději ho vyřaďte, protože z vás udělá usedlou šedou myšku. Kostým je samozřejmě nezbytnou součástí šatníku, ale vsaďte na prvky, které dodají vašemu vzhledu šmrnc. Ke kostýmku si třeba vezměte barevné tričko a tenisky. Nebo zkombinujte sako s džínami. Nebojte se ani barev, zapomeňte na barvy jako je šedá, tmavě modrá nebo khaki. 

Dejte přednost kvalitě

Každá žena by měla mít ve svém šatníku základní kousky z kvalitních a nadčasových materiálů, které vydrží léta. Jde samozřejmě o investici, která se vám ale vrátí, protože nebudete muset oblečení tak často obměňovat. Laciné materiály se brzy vytahají a operou a ve výsledku stejně neušetříte. Nejde ani tak o to nakupovat v nejdražších značkových obchodech, jako spíš o to dát přednost oblečení z bavlny, vlny, kašmíru či hedvábí před polyesterem a dalšími mateirály, které jsou levné a bohužel tak i vypadají.    

 

Existují barvy vlasů, kterým by se ženy nad 50 let měly vyhnout. Zapomeňte na syté barvy nebo melíry

Po padesátce má většina z nás svoji původní barvu vlasů překrytou šedinami. Některé ženy se k nim hrdě hlásí a ponechávají si svůj přírodní vzhled. Jiné je zase zakrývají barvením. Jenže v tomto věku už je potřeba přemýšlet. Ne každý odstín je totiž vhodný, i když se vám třeba líbí sebevíc. Jakým barevným trendům je lepší se vyhnout a na které naopak vsadit?
svetzeny.cz

Roztrhané džíny a trika s obřími nápisy

Vsaďte na jednoduché klasické střihy s vyšším pasem. Bokovky a rozervané nohavice jsou pro mladší ročníky. A vy přeci nejste obětí módních trendů. Pokud je vám v odrbaných džínách dobře, noste je třeba na zahradu nebo na doma, ale ne "mezi lidi". Stejně to samé platí i o trikách s velkými nápisy, ať už jde o loga značek, obrázky jednorožců či vyjádření vašich aktuálních pocitů. 

Odrbaná kabelka

Nemusíte mít ke každému oblečení jinou kabelku. Je lepší mít jich méně, ale zato kvalitní. Chybu neuděláte černým koženým kouskem, který vydrží několik let. Výrazné kabelky s velkými sponami nebo řetězy nepatří ani na schůzku, ale na diskotéku. A ještě jedna věc - nechodíte-li po tmě po silnici, sundejte z kabelky reflexní pásku, pokud ji tam máte. Tenhle "módní trend" se drží právě v generaci 40 plus a je naprosto otřesný.