Přejít k hlavnímu obsahu

Kadeřníci důrazně varují před účesem, kvůli kterému ženy nad 40 let zestárnou. Vyhněte se mu a zachovejte si mladistvý vzhled

Info ikona
Vlasy

Účes může definovat celý náš vzhled. Proto je o to důležitější vybrat si střih, který vám dobře padne. Vzhledem k rozmanitosti tvarů obličeje je to samozřejmě vysoce individuální – ale kadeřníci si jsou jisti, že existuje určitý účes, který ženám nad 40 let jen zřídka lichotí.

Odborníci se shodují: existuje účes, který zřídka vyhovuje ženám nad 40 let

Newyorský kadeřník David Kastin vysvětluje: "Ačkoli existují zralé ženy, jako je Demi Moore, které vypadají úžasně s dlouhými vlasy, ve většině případů hříva způsobuje, že ženy ve svých 40 letech vypadají starší." Kastin říká, že struktura vlasů a délka vlasů jsou klíčové pro tvar obličeje.

"Pokud máte velmi zdravé, husté vlasy a spíše kulatý obličej, můžete nosit vlasy velmi dlouhé. Pokud je však obličej spíše oválný nebo podlouhlý a vlasy jsou jemné, doporučuji středně dlouhý účes, jako je dlouhý bob nebo cool pixie střih."

Vlasový trend 2023: Obloukový střih sluší všem tvarům obličeje. Nezáleží dokonce ani na délce vlasů

svetzeny.cz

Kadeřníci ani stylisté nedoporučují tento účes

Stylista celebrit Mitch Stone pro The List řekl: "Dlouhé vlasy jsou spojeny s mladistvostí, ale když vám sahají k žebrům nebo ještě dál, vlasy s věkem ztrácejí objem, automaticky vypadáte starší."

Pokud ani neuvažujete o rozchodu se svými dlouhými vlasy: Sandra Bullock a Demi Moore v oscarové noci 2023 dokázaly, jak skvěle může vypadat upravená a dlouhá hříva. Bullocková nosila vlasy mírně zvlněné, Moore velmi rovné. Obě však mají extra husté vlasy! 

Zdroj článku