Přejít k hlavnímu obsahu

Kadeřníci důrazně varují před účesem, kvůli kterému ženy nad 40 let zestárnou. Vyhněte se mu a zachovejte si mladistvý vzhled

Účes může definovat celý náš vzhled. Proto je o to důležitější vybrat si střih, který vám dobře padne. Vzhledem k rozmanitosti tvarů obličeje je to samozřejmě vysoce individuální – ale kadeřníci si jsou jisti, že existuje určitý účes, který ženám nad 40 let jen zřídka lichotí.

Odborníci se shodují: existuje účes, který zřídka vyhovuje ženám nad 40 let

Newyorský kadeřník David Kastin vysvětluje: "Ačkoli existují zralé ženy, jako je Demi Moore, které vypadají úžasně s dlouhými vlasy, ve většině případů hříva způsobuje, že ženy ve svých 40 letech vypadají starší." Kastin říká, že struktura vlasů a délka vlasů jsou klíčové pro tvar obličeje.

"Pokud máte velmi zdravé, husté vlasy a spíše kulatý obličej, můžete nosit vlasy velmi dlouhé. Pokud je však obličej spíše oválný nebo podlouhlý a vlasy jsou jemné, doporučuji středně dlouhý účes, jako je dlouhý bob nebo cool pixie střih."

Mohlo by se vám líbit

Vlasový trend 2023: Obloukový střih sluší všem tvarům obličeje. Nezáleží dokonce ani na délce vlasů

Vlasový trend roku 2023 není pouze "butterfly cut", ale také tzv. obloukový střih. Pokud netoužíte po velkým změnách, ale chcete nový vzhled, je tento účes přesně pro vás. Obloukový střih je v roce 2023 mezi ženami velmi žádaný. Dodává svěží dynamiku a lze jej nosit s jakoukoli délkou vlasů.
svetzeny.cz

Kadeřníci ani stylisté nedoporučují tento účes

Stylista celebrit Mitch Stone pro The List řekl: "Dlouhé vlasy jsou spojeny s mladistvostí, ale když vám sahají k žebrům nebo ještě dál, vlasy s věkem ztrácejí objem, automaticky vypadáte starší."

Pokud ani neuvažujete o rozchodu se svými dlouhými vlasy: Sandra Bullock a Demi Moore v oscarové noci 2023 dokázaly, jak skvěle může vypadat upravená a dlouhá hříva. Bullocková nosila vlasy mírně zvlněné, Moore velmi rovné. Obě však mají extra husté vlasy! 

Zdroj článku