Přejít k hlavnímu obsahu

Susan Sarandon o dětech po 40: Při každém těhotenství se jí ptali, zda se nezbláznila

Info ikona
Susan Sarandon

Zasvětila svůj život filmu, boji za spravedlnost a své rodině. Susan Sarandon je nejen jednou z nejpopulárnějších tváří Hollywoodu, ale také je často zmiňována ve spojitosti s endometriózou, gynekologickým onemocněním žen v reprodukčním věku, které dokázala svým přesvědčením překonat.

První dítě přišlo velmi nečekaně

Susan Abigail Sarandon, rozená Tomalin, se narodila 4. října roku 1946 v New Yorku v USA. Její filmová kariéra začala v roce 1970, kdy se objevila v hlavní roli v dramatickém celovečerním filmu Joe. V roce 1975 hrála po boku Roberta Redforda ve filmu Velký Waldo Pepper. Následoval kontroverzní film Hlad z roku 1983, což byl moderní upírský příběh, který se stal absolutním propadákem. Přesto se film stal svým způsobem kultovním díky lesbické scéně Susan a Catherine Deneuve. Během svého života pak získala celkem pět nominací na Oscara a v roce 1995 za film Mrtvý muž přichází cenu konečně získala. Když byla ve vztahu s italským režisérem jménem Franco Amurri, objevily se u ní příznaky těhotenství. Tehdy jí bylo 39 let. Zároveň však měla i další fyzické příznaky, které lékaři nedokázali diagnostikovat. Herečka tehdy slýchala od svých známých a přátel věty jako: „Nenechávej si to dítě,“ nebo „Zničí ti to kariéru,“. Herečka však na tyto rady nedala a těhotenství nepřerušila. Poté se jí narodila dcera Eva Amurri, která je v současné době také herečkou.

Jak se zbavit vrásek kolem očí snadno a v krátkém čase: Pomůže obličejová jóga, avokádo, vodní meloun a další potraviny

svetzeny.cz

Diagnóza po čtyřicítce

Až po čtyřicítce Susan byla stanovena definitivní diagnóza, která objasnila předchozí nevysvětlené příznaky. Herečka trpěla endometriózou, což je onemocnění, při kterém se zbytky endometria (sliznice dutiny děložní) nacházejí i mimo dutinu děložní, např. ve vejcovodech, na vaječníkách či jinde v dutině břišní. Tento stav může způsobit bolest různých částí těla a často vede k neplodnosti, jelikož žena s endometriózou má snížené množství i kvalitu oocytů (ženské pohlavní buňky).

Influencerky starší 60 let: Dokazují, že věk je jenom číslo. Seznamte se s matkou Elona Muska, Jan de Villeneuve a Lyn Slater

svetzeny.cz

Další dvě děti po 40

Vztah herečky s Amurrim skončil, ale v roce 1988 si začala o 12 let mladším hercem Timem Robbinsem, kterého potkala při natáčení filmu Durhamští Býci z roku 1988. S ním měla poté dva syny, Johna „Jacka“ Henryho narozeného v roce 1989 a Milese Robbinse narozeného v roce 1992. Své třetí dítě tak porodila ve věku 45 let. U všech dětí se jí prý lidé ptali, jestli se nezbláznila. Dnes už je herečka i babičkou, jelikož její dcera Eva Amurri je matkou 3 dětí: Marlowe, Major Jamese a Matea. Aby měla tuhle obrovskou rodinu, jakou má tato filmová legenda dnes, musela překonat mnoho fyzických překážek a nebrat „ne“ jako odpověď, když došlo na její nemoc. Na akci EFA v roce 2011, která byla zaměřena na endometriózu, herečka řekla, že není v pořádku přijít o část života kvůli bolesti a nadměrnému krvácení, které onemocnění mimo jiné způsobuje. Ve svém projevu také upozornila na skutečnost, že je třeba o nemoci mluvit více, aby se odstranila osamělost, která obklopuje ženy s tímto onemocněním. Konec příběhu herečky je šťastný, ale ona sama apeluje na ostatní ženy, aby o své bolesti mluvily, nezvykaly si na ni a nechaly se co nejdříve diagnostikovat a léčit.

Demi Moore, Macaulay Culkin a další celebrity, které měly svatbu jako teenageři

svetzeny.cz