Světla kamer a divadelní prkna dávno odsunula na druhou kolej a vrhla se na dráhu výtvarnice. Iva Hüttnerová (77) maluje krásné obrazy a ilustruje knížky. Vystudovaná herečka kdysi podlehla kouzlu neznámého kulisáka, z něhož se postupem času stal známý herec. Románek ji však stál manželství. Toho pravého muže ale našla a už více než čtyřicet let si vtipně proplouvají životem. Vrásky na čele sympatické dámě občas přidělává syn Matouš, jenž nedávno plnil titulní stránky bulvárních médií kvůli svému výtržnictví.
Vždy usměvavá umělkyně je ženou mnoha profesí. Malování se sice stalo její láskou číslo jedna, ale občas si přece jen stoupne před kameru a střihne si nějakou tu malou roličku. Měla dokonce svůj pořad v televizi a je častým hostem pořadů, které jsou zaměřeny na kutilství, chalupářství a vše v tomto duchu. Její obraz si kdysi koupil slavný herec a ocenil ho na tu dobu velmi štědrou částkou.
Hüttnerovou přivedl k malování spolužák ze školy
Mládí měla Iva tak trochu rebelující a nedokončila studium na gymnáziu. Bez problémů však později absolvovala na DAMU a naskočila do hereckého světa. Diváci si ji jistě pamatují z filmů Co je vám, doktore? nebo Pětka s hvězdičkou. Na svém kontě nemá Iva nijak výrazné role, ale to jí rozhodně nevadí. Dělá to pro radost, nikoliv aby se prodrala na vrchol za každou cenu. K herectví si proto přidala malování, ke kterému ji přivedl kamarád ze školy, herec Jan Kanyza. Vystavovat by spolu prý však nemohli. „Honza maluje úžasné abstraktní obrazy a ze všech takzvaných malujících herců je nejprofesionálnější. Naše výtvarné styly jsou však hodně odlišné,“ popsala Iva pro Idnes.cz, že se ale mají rádi už od studií a vzájemně se respektují.
Románek s dnes už slavným hercem stál Ivu manželství
Ještě na škole se Iva zamilovala do režiséra Ivana Rajmonta, který se stal jejím prvním manželem a narodil se jim syn. „Ivan byl hrozně zajímavej, chytrej kluk. Hrozně se mi líbilo, jaký dělal představení,“ přiznala výtvarnice pro magazín Aha! Pro ženy, že společně odešli do prvního angažmá do Karlových Varů. Tam však se Iva bláznivě zamilovala do kulisáka a po třech letech manželství následoval velice bouřlivý rozvod. Hlasu svého srdce však nedokázala poručit. Oním kulisákem byl dnes všem známý herec Ondřej Pavelka, který si po čase našel jinou a Iva zůstala se synem sama. „Myslím, že jsem za to velmi zaplatila. Ale opět toho nelituju,“ popsala Hütnerová, která se v té době obklopila přáteli, prací a příjemnými starostmi o malého synka.
Vtipné manželství po boku inženýra
Osudové se jí pak stalo setkání se stavebním inženýrem Petrem Mändlem. Toho Iva okouzlila svým hereckým talentem v inscenaci Postřižiny, kde hrála strýce Pepina. Petr nakonec viděl představení třikrát, než se odhodlal herečku oslovit. Dnes jsou spolu už více než čtyřicet let a mají společnou dceru Kláru. Manželství je to podle Ivy velice vtipné, protože Petr miluje kanadské žerty a často do nich zapojuje okolí, ale i svou ženu. „Jednou mě takhle zastavili policisté s tím, že jsem překročila povolenou rychlost,“ vyprávěla Iva v show 7 pádů Honzy Dědka, že kdysi také nechal manžel vystoupit všechny přátele, včetně Ladislava Špačka z vlaku do Vídně, neboť jsou prý ve špatném. Doma se tak výtvarnice rozhodně nenudí.
Syn Matouš se dostal do hledáčku policie
Díky Petrovi má Iva život prodloužený smíchem, kvůli synovi jí však ještě i dnes přibude nějaká ta vráska. Matouš byl uličníkem už od dětství a maminka si s ním opravdu užila. Ale věkem si myslela, že samozřejmě zmoudřel a jakožto hlava rodiny má dávno lumpárny za sebou. Před téměř dvěma lety však médii prolétla zpráva, že Matouš vymlátil baseballovou pálkou kadeřnictví. Vše bylo zaznamenáno na kamerách a výtržník se kupodivu sám přihlásil na policii. Podle Matouše ho jeho společník okradl o podnik a rozhodl se rozmlátit vše, co bylo jeho a co zaplatil. „Kadeřnictví bylo moje, ale napsané bylo na něj, protože jsem to, blbec, nikdy neudělal správně papírově, ale samozřejmě jsem ho zaplatil. Pak mě z něj v podstatě vyhodil, a tak jsem dostal nerva a udělal jsem to,“ uvedl tehdy Rajmont pro Extra.cz, že jistě udělal hloupost, ale bylo to pro něho terapeutické.
Život sympatické dámy by se rozhodně nedal nazvat obyčejným a stále se u ní doma něco děje.
Pokud vás zajímá, kolik peněz získala Iva ve svých začátcích za svůj obraz od Jaromíra Hanzlíka, nalaďte si dnes ve 21.35 televizi Prima.
Věděli jste, že malování se věnuje také filmová Saxana Petra Černocká?
Galerie: Umělkyně Iva Hüttnerová má hodně pestrý život
Dostávala jsem dřevákem na zadek: Herečka Zuzana Zlatohlávková otevřeně nejen o svém divokém temperamentu a tenisové kariéře
Nejčtenější články
Doporučujeme

Herečka Ivana Jirešová nemá štěstí na muže: S otcem své dcery si prošla peklem, exmanžel jí byl nevěrný a vztah se „zajíčkem” je minulostí

Herečka Veronika Khek Kubařová: Od začátku kariéry měla slabost pro režiséry. Za jednoho se provdala a nakonec se dočkala vytouženého miminka

Příběh Simony Monyové ožívá na televizních obrazovkách: Spisovatelka si myslela, že je to láska, dokud ji manžel neubodal

Herečka Tereza Brodská: Slavní rodiče jí herectví drsně rozmlouvali. Poprvé se vdala za ohnivého Španěla, štěstí našla až podruhé

Usměvavá Naďa Konvalinková: Herečka je celoživotní dietářkou. Svatba se slavným hercem byla jedna velká recese

Okouzlující Aňa Geislerová slaví 50 let: Krásná herečka prožila románek se známým režisérem i s hudebníkem. Nevěra ji málem stála manželství

Okouzlující Hana Vagnerová: Herečka se prosadila v zahraničí, žije s charismatickým cizincem a „přes noc” se stala nevlastní maminkou

Žena mnoha talentů Jitka Molavcová: Kvůli starším partnerům se vzdala dětí. Manžel jí náhle ochrnul

Osudová trojka Jany Nagyové: Arabela měla tři svatby, na svět přivedla tři životy a pobírá tři důchody











