Přejít k hlavnímu obsahu

České hvězdy, které si poseděly ve vězení: Opletačky se zákonem měl Jan Révai, Jiří Schmitzer nebo Hana Hegerová

Přešlap může udělat každý, ale mnoho našich hvězd skončilo za své prohřešky v minulosti za mřížemi. Nešlo totiž jen tak o nějaké drobné přestupky. Jan Révai (49) přepadl benzinku a další jeho kolegové si poseděli ve vězení například za smrt člověka nebo za zpronevěru.

Mladická nerozvážnost, alkohol nebo nešťastná náhoda. To byly některé z faktorů, které ovlivnily chování známých osobností a ty si na chvilku poseděli ‚‚v chládku”. Kdo patří mezi hříšníky filmového plátna či hudebního nebe? 

Jiří Schmitzer usedl opilý za volant

Večerní cesta z divadla se stala životním traumatem pro Jiřího Schmitzera (73). Tehdy teprve sedmadvacetiletý herec způsobil dopravní nehodu, při které zemřel chodec. Nebyla to Jiřího chyba, ale zjistilo se, že za volant usedl po pár sklenkách alkoholu a to se mu stalo osudným. Byl odsouzen na tři roky, ale odseděl si pouze rok a půl. Když se o činu svého syna dozvěděl slavný herec Jiří Sovák (79), okamžitě se ho zřekl a vydědil ho. ‚‚Že jsi porazil člověka, to se bohužel může stát, ale žes byl ožralý, jak dobytek, to se nepromíjí," měl tehdy Sovák říci a už tak chladný vztah otce a syna se definitivně rozpadl. 

Jan Révai přepadl benzinovou pumpu

Půjčky na hraní automatů a následné dluhy dohnaly Jana k zoufalému řešení. Kladenský rodák ještě coby automechanik přepadl benzinovou pumpu. Krátce po činu byl dopaden a odkroutil si ve vězení dva roky. „Prostě mladická blbost, byl jsem naivní. To, co jsem prožil ve vězení, se ani nedá popsat. Málokdo ví, jak se zachová, když se před ním někdo podřeže,“ přiznal upřímně Révai České televizi, jenž se od své nejslavnější role Šimona ve filmu Rebelové (2001) stal hojně obsazovaným hercem.


 

Takhle se změnili herci z legendárního muzikálového filmu Rebelové po 22 letech

Od uvedení muzikálového filmu Rebelové režiséra Filipa Renče uběhlo již 22 let. Film tehdy okouzlil snad všechny generace – od těch nejmladších diváků, kteří spolu s hlavními hrdiny prožívali své první lásky, až po ty nejstarší diváky, které zasáhla dobová atmosféra celého filmu. Jak dnes vypadají a žijí herci z filmu, který jsme všichni milovali?
svetzeny.cz

Hana Hegerová zpronevěřila peníze

Královna českého šansonu, jak se Haně Hegerové (†89) přezdívalo se do křížku se zákonem dostala kvůli zpronevěře peněz. Na účtu totiž zpěvačce přistál omylem honorář určený pro Karla Gotta (†80). Mělo se jednat o milion korun. Hegerová ale peníze nepřiznala a dokonce část utratila. ‚‚Když se z nějakého maléru dostanete, obohatí vás obrovskou zkušeností. Být to ale někdo jiný, možná by se tenkrát celá situace řešila úplně jinak,“ vyjádřila se Hegerová již dříve. Ve vězení tehdy skončila Edith Piaf z Prahy na půl roku. 

Jan Antonín Duchoslav si odpykal trest za šikanu

Celý život platí Jan Antonín Duchoslav (58) tak trochu za sígra. Jinak tomu nebylo ani na vojně, kde si Jan uměl zjednat pořádek, ale trochu jinými metodami. Byl obviněn ze šikany a vyměřený trest zněl 10 měsíců za mřížemi. Vzhledem k tomu, že už tehdy měl za sebou roli Vikyho Cabadaje ve Sněženkách a machrech, byl velkým soustem pro bachaře. ‚‚Jejich jediným cílem bylo vyšvihnout se na tu filmovou hvězdu, dát jí, co proto a zničit ji. Málem se jim to i za tak krátký čas povedlo,“ prozradil Duchoslav pro CNN Prima News s tím, že nakonec si díky amnestii odpykal devatenáct dní. 

Vladimír Kratina zneuctil sovětskou vlajku

Za dob temného komunismu se vracel Vladimír Kratina (71) domů lehce společensky unavený. Cestou na zemi zahlédl sovětskou vlajku a jelikož s rudou vlajkou rozhodně nesympatizoval, pořádně ji zneuctil. „Dostal jsem obuškem, narvali mě do tepláků a strčili do cely. Za výtržnictví mi hrozilo 18 měsíců,“ zavzpomínal filmový Drtikol pro Českou televizi na svůj přešlap. Naštěstí se za něho postavil jeho profesor a získal pro něho milost od tehdejšího prezidenta Ludvíka Svobody (†83). Jak by to jinak s hercem dopadlo, raději nemyslet. „Část trestu jsem si odseděl v ruzyňské věznici, pak mě  pustili. Byla to hodně drsná zkušenost,“ dodal Kratina, že takové znesvěcení bylo za totality bráno jako velký prohřešek proti tehdejšímu režimu. 

 


 

Kvíz: Pamatujete si legendární seriály z dob socialismu? Žena za pultem nebyla zdaleka jediným fenoménem. Otestujte svoje znalosti

Fenoménem 70. a 80. let byly televizní seriály, které u televize sledovali celé rodiny. V dnešní době je výběr opravdu extrémně pestrý a stanice soutěží o divákovu pozornost. V době socialismu tomu tak nebylo. Pamatujete si některé ze seriálů? Vyzkoušejte si své vědomosti!
svetzeny.cz

Martin Maxa zastřelil kolegu

Nešťastná náhoda způsobila smrt mladého člověka. Během základní vojenské služby zastřelil Martin Maxa (62) svého kolegu. „Mám v hlavě tu situaci, vteřinu po vteřině i s vjemem střelného prachu. Přesto jsem přesvědčený, že jsem nemohl ničemu zabránit. Je to pro mě doba temna, co trvala ještě hodně dlouho po tom neštěstí,“ přiznal zpěvák pro web Zeny.iprima.cz. Dodnes o tragické události, za kterou si poseděl dvanáct měsíců ve vězení, nedokáže mluvit.


 

Vězení se nevyhnulo ani těmto známým osobnostem.
Zdroj článku