Přejít k hlavnímu obsahu

Herci z legendárního muzikálového filmu Rebelové po 22 letech: Zkažené zuby, zranění při teroristickém útoku i vězení

Od uvedení muzikálového filmu Rebelové režiséra Filipa Renče uběhlo již 22 let. Film tehdy okouzlil snad všechny generace – od těch nejmladších diváků, kteří spolu s hlavními hrdiny prožívali své první lásky, až po ty nejstarší diváky, které zasáhla dobová atmosféra celého filmu. Jak dnes vypadají a žijí herci z filmu, který jsme všichni milovali?

Zuzana Norisová 

Slovenské herečce Zuzaně Norisové otevřela role ve filmu Rebelové, kde ztvárnila jednu z hlavních postav Terezu, bránu do hereckého světa. Ačkoliv již předtím působila v různých divadlech na Slovensku, právě tento film odstartoval její kariéru ve velkém. Vysněná role ji ale stála mnoho dřiny. Požadavkem režiséra Filipa Renče totiž bylo to, aby měla filmová Tereza naprosto bezchybnou a štíhlou postavu. A tak Zuzana zhubla tak moc, až to bylo nezdravé. Nedostatek živin a vitamínů se však brzy začal projevovat i na jejím zdraví. Nejvíce to odnesly hereččiny zuby, které se jí postupně kazily a také psychika. Po ztvárnění filmové Terezy se Zuzana stala novou filmovou krasavicí, po které toužilo spoustu mužů.

Jejímu kouzlu neodolal ani režisér filmu Filip Renč, se kterým pár měsíců chodila. Jejich vztah se ale po krátké známosti rozpadl. Půvabná herečka se sladkým hláskem však svou životní lásku našla v herci Ondreji Kovaľovi, se kterým momentálně vychovává dvě dcerky – Julii a Lilianu.

Helena Růžičková, jak ji neznáte: Bývala krásnou štíhlou baletkou, poté dobyla svět českého filmu

Herečka, kterou zná snad každý. Ve své době bylo právě její jméno synonymem české komedie a zárukou úspěchu. Populární herečka, komička, tanečnice a baletka ztvárnila mnoho nezapomenutelných rolí, které se navždy vryly divákům do paměti.
svetzeny.cz

Jan Révai

Filmový Šimon, kterého ztvárnil herec Jan Révai, se po uvedení Rebelů do kin stal idolem dívčích srdcí. Ačkoliv se Jan Révai vyučil automechanikem, již od svého mládí se věnoval tanci, který miloval. Pohádkově našlápnutá kariéra se ale zvrtla. V šestnácti letech se zapletl do loupežného přepadení benzinové pumpy, za které byl o tři roky později odsouzen na tři roky. Nakonec byl ale propuštěn v polovině trestu. Po propuštění si díky své taneční průpravě vydupal své místo v muzikálu Dracula. Tím byla odstartována jeho úspěšná kariéra v řadě dalších muzikálů, ale také na televizních obrazovkách.

Všiml si ho režisér Filip Renč, který ho obsadil do hlavní role filmu Rebelové, kde ztvárnil partnera Zuzany Norisové. Od té doby se mu filmové i divadelní role jen hrnou. Žije se svou partnerkou, slovenskou herečkou Zuzanou Šulajovou, se kterou vychovává dva syny.

Osud se s ní nemazal: „Českou Bardotku” Janu Brejchovou vyhodili rodiče z domu kvůli filmové roli

Přezdívalo se jí „česká Bardotka”. Půvabná herečka Jana Brejchová bezpochyby patří mezi největší herecké legendy v české kinematografii. Jaký byl ale její život mimo filmové role, ze kterých ji tak dobře známe? Prošla si rodinným peklem, prací písařky a zajímavými milostnými zápletkami.
svetzeny.cz

Ľuboš Kostelný

Role Emana v Rebelech slovenskému herci Ľuboši Kostelnému naprosto změnila život. Původně se herectví totiž vůbec věnovat nechtěl. Role ve filmu Filipa Renče mu však otevřela bránu do filmového světa a role začaly přicházet samy. Znenadání se tak stal slavným hercem v Čechách i na Slovensku a působil v celé řadě televizních pořadů i divadelních představení. V roce 2011 utrpěl spolu s herečkou Zuzanou Fialovou zranění při sebevražedném teroristickém útoku na moskevském letišti, v jehož důsledku oba strávili týden v nemocnici.

Jaromír Nosek

Pamatujete si na legendární refrén písně „Mně se líbí Bob”? Právě Boba ztvárnil český herec Jaromír Nosek, kterému se právě díky Rebelům také otevřely dveře do hereckého světa. Po pár menších rolích přišly i role větší – například ve filmu Účastníci zájezdu, nebo v seriálu Vyprávěj. Nyní žije se svou partnerkou Zuzanou, s níž jste herce mohli vidět i v televizní reality show Výměna Manželek.

Alžběta Stanková

Ve filmu ztvárnila tmavovlasou Bugynu, která byla tak trochu trhlá a ne jednomu divákovi lezla na nervy. Právě s režisérem Rebelů Filipem Renčem měla, stejně jako Zuzana Norisová, pletky a nějakou dobu tvořili pár. Od premiéry Rebelů se jí, stejně jako téměř všem zmíněným hercům z filmu, otevřely dveře do hereckého světa dokořán a nabídky se jen hrnuly. Kromě herectví se ale Alžběta Stanková věnuje i ekonomii, kterou vystudovala. Vychovává dcerku Alžbětu, jejíž otec, podnikatel Jan Seidel, od Stankové po pěti letech vztahu odešel.

Rebelové tehdy a dnes
Zdroj článku