Přejít k hlavnímu obsahu

Tanec je to pravé 1: Linie + kondice

Marně hledáte druh pohybu, který by vám pomohl udržet linii i kondici, ale zároveň by vás bavil? Tak zkuste tanec! Pokud se neorientujete v nabídce, náš miniseriálek vám pomůže.

* Fitbalet

Tančí se ve skupině. Střídají se protahovací a posilovací prvky. Přeladíte se na klidnější notu. Harmonické melodie spolu s ladnými pohyby ve vás probudí ženskost. Posilujete při něm zádové svaly, všechny svaly nohou, krásně se vám formuje zadeček, zlepšuje se držení těla. Protáhnete si zkrácené svaly. Fitbalet patří do skupiny cvičení Body & Mind, což v překladu znamená propojení těla a mysli. Nebojte se fyzické námahy ani náročné choreografie. Lekce bývají určeny pro širokou veřejnost a cílem je nadchnout a bavit. Při fitbaletu je velmi důležitá hudba, která není pouhým doplňkem, ale určuje rytmus a náladu celé hodiny.

Pro koho se hodí: Pro všechny, kdo milují harmonii a potřebují se přeladit na klidnější notu.

* MTV Dance

Milujete popové hvězdy, jako je Lady Gaga či Beyoncé? Pak je pro vás jako stvořený moderní taneční styl inspirovaný videoklipy MTV. Základy má v hip hopu a jeho modifikacích. Velmi důležitá je u MTV Dance osobnost lektora, který určuje podobu lekce podle  svých vlastních hudebních preferencí. MTV Dance je náročnějším tanečním stylem, protože předpokládá nácvik choreografií tak, aby byl dokonalý a maximálně sexy.

Pro koho se hodí: Lekce jsou vhodné pro každého, kdo je ochoten na sobě pracovat a systematicky trénovat.

V čem tančit?

Pohodlné oblečení je podmínkou. Trička, mikiny, kalhoty a další kousky určené pro moderní tance se vyznačují volnými trendy střihy, atraktivními barvami a především komfortním funkčním materiálem (vyberete si například na www.feel-joy.cz).

Foto: Depositphotos (1)