Přejít k hlavnímu obsahu

Vendulka utěšitelka z Básníků si prošla peklem: Po brutálním útoku se Eva Jeníčková znovu postavila na nohy

Více jak třicet let žije Eva Jeníčková (58) za oceánem. Nezapomenutelná Vendulka utěšitelka ze série o Básnících si ale poslední roky prochází doslova peklem. Po napadení pitbully málem skončila na vozíčku. Nyní se konečně znovu postavila na nohy.

Herec Štěpánek: Vlastních dětí se nedočkal. Románek s Adamovskou měl na počátku pachuť zrady

Majitel jedinečného hlasu Petr Štěpánek (74) tvoří s manželkou Zlatou Adamovskou (64) jeden z nejoblíbenějších a nejstabilnějších párů. Herečtí partneři o sobě mluví s neskutečnou láskou, která je potkala až v pozdějším věku. Ale začátky byly hodně těžké. Herec byl v té době totiž ještě ženatý.
svetzeny.cz

Ještě než okouzlovala studenty medicíny v Básnících, zaujala Eva všechny jako krásná Marika ze Sněženek a machrů. Už tehdy se nebála ukázat své přednosti a byla tak předurčena k rolím krasavic, kterým scenáristé s chutí předepíšou lehce pikantní role. Po velkém úspěchu, ale začal být Jeníčkové náš rybníček malý, a odletěla na zkušenou do Ameriky. 

Malé role a návrat ‚‚sněženky”

Ava Jansen, jak si  za oceánem říká, získala pár malých roliček a v USA už zůstala. Žila si poklidným životem a do Čech se vracela za rodinou a sem tam si odskočila natočit například pokračování Sněženek a machrů, nebo zahrát menší role v seriálech. Poslední roky ale kameru odsunula na vedlejší kolej a snaží se vzpamatovat z velkého traumatu. 

Sněženky a machři po 25 letech

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Pitbull ji po napadení vyhodil do vzduchu 

V roce 2018 venčila Eva ve Venice, v Kalifornii, kde žije, svého pejska. Náhle ji zezadu napadli dva pitbullové. „Jeden se mi zakousl do levé nohy, druhý mě vyhodil do vzduchu, kde jsem se otočila a dopadla na pravý bok s levou nohou složenou pod pravou,“ svěřila herečka na sociální síti. „Měla jsem čtyři úplně natržené svaly v pravé kyčli. Střední hýžďový sval, který je hlavním nositelem tělesné hmotnosti, byl zcela odtržen,“ popsala děsivá zranění. Návštěvu lékaře ale stále oddalovala, i přesto, že sotva chodila…

Musela zřídit sbírku

A to byla velká chyba, která Evě přivodila ještě větší problémy. Nakonec se k doktorovi vydala, ale náročná operace rozhodně nebyla zadarmo a Jeníčková se vydala ze všech svých úspor. Byla donucena zřídit sbírku, aby mohla podstoupit rehabilitace a další procedury k úplnému uzdravení. V Kalifornii ji totiž léčí například na trenažéru NASA, nebo v přetlakové komoře. Sbírku se podařilo rozjet a přispěl na ni také herec Marek Vašut nebo režisér Václav Marhoul. Herečka dělá pokroky a konečně se zvládla postavit pořádně na nohy.

Eva dva roky před šedesátkou vypadá skvěle a mohla by znovu utěšovat mediky
Zdroj článku