Přejít k hlavnímu obsahu

Ženy s křivkami milují triky, které zvýrazní jejich přednosti: Jaké to jsou?

Info ikona
móda

Jaké triky mohou ženy s plus size velikostí využít? Buďte sebevědomá navzdory pár kilům navíc. Dříve byly v kurzu hubené modelky, dnes je tomu jinak. Jaké triky zvýrazní vaše přednosti?

Kypré ženské tvary jsou něco, co nemusíte schovávat, naopak vyzdvihněte své přednosti. Dlouhá desetiletí byla krása prezentovaná jako přehnaná štíhlost. Poslední roky svět tíhne jiným směrem a konečně se ženám s křivkami dostává pozornosti, aniž by se trápily nebo hladověly.

Styl a elegance nijak nesouvisí s velikostí vašeho oblečení

Pro každou postavu existuje módní oblečení, které vám pomůže zdůraznit nejlepší stránky a zakrýt malé problémové partie. Podstatou plus size módy je, abyste se v oblečení a ve svém těle cítili dobře. Ukážeme vám několik tipů a triků, jak se stylově oblékat s jakýmkoli typem postavy. Nemyslete na to, kterou část těla chcete zamaskovat, ale na to, kterou část těla chcete ukázat.

Správná volba podprsenky je základ

Noste vhodnou podprsenku. Vyberte si podprsenku s pevnou kosticí, která vám zajistí zvednutí a oporu. Pokud máte větší velikost, tak potřebujete všestrannou oporu. Podle průzkumů se odhaduje, že až 85 % žen nosí špatnou velikost podprsenky. A to není zrovna nízké číslo. Nosíte správnou velikost podprsenky? Většina obchodů nabízí měření a pomoc při nákupu, nebojte se tuhle možnost využít.

Výstřihy, volánky a výrazné šperky

S kyprými tvary noste hluboké výstřihy. Vybírejte si topy s hlubšími výstřihy, jako jsou véčka nebo zavinovací topy, protože otevírají linii poprsí a přitahují pozornost k vašemu obličeji. Hledejte řasení, volánky nebo dokonce třásně. Kupujte šaty a topy s látkovými sběry a ozdobami nad oblastí poprsí. Tyto dodatečné záhyby pomáhají vytvořit objem a zároveň přitahují pozornost směrem nahoru.

Jak dál upoutat pozornost? Jednoznačně výrazným šperkem. Přitáhněte oči nahoru a udržte je tam nošením nápadného náhrdelníku. Třpytivé nebo nápadné ozdoby na horní polovině těla také slouží k odvedení pozornosti. U minimalistického oblečení vytvoří iluzi plnosti také malý náhrdelník s tenkým řetízkem, který se svažuje do výstřihu.

Sukně, pásek do pasu a podpatky

Vezměte si áčkovou nebo plnou sukni po zem. Áčková sukně hezky vytvaruje vaši siluetu a plné sukně dodají objem bokům a zároveň upozorní na úzký pas. Co dál? Připoutejte se páskem! Vyberte si širší opasek a v pase jej připevněte právě na zmíněnou sukni nebo šaty. Nošení správného pásku může rozbít rovné linie spojené s krabicovitou postavou. Pokud vás trápí větší bříško, tak pásek umístěte spíše rovnou pod dekolt než do pasu.

Skvělou volbou pro plus size ženy jsou také dlouhé oversized šaty, které jsou v dnešním roce velmi oblíbené a skvěle se hodí na léto. Pod šaty, které mají špagetová ramínka můžete dát lehký top a do pasu opět použít pásek. Vaše postava tak krásně vynikne.

Jak to celé dotáhnout k dokonalosti?

Vezměte si podpatky. Díky podpatkům budou vaše nohy vypadat delší a štíhlejší a zároveň dodají kontrast a plnost v oblasti boků. To platí zejména v případě, že nosíte vypasované nebo zúžené oděvy. Neutrální nude podpatky jsou nejlepší volbou, protože vytvářejí iluzi „nekončící nohy“, čímž zesilují zeštíhlující efekt i v oblasti pasu.

Zdroj: lifestyle, womanfashion, fashiononly